Moleküler Hastalık Mekanizmasında Yüksek Lisans (Araştırma)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Programa Genel Bakış

 • Bu program Yaşam Bilimleri veya ilgili disiplinlerden bir geçmişi olan öğrenciler için tasarlanmıştır
 • Hastalıkla ilgili moleküler mekanizmalar hakkında araştırma yapmak ve sunmak için bilgi ve beceri kazanır
 • Biyomedikal araştırma ve klinik deneyler yoluyla hastalığı araştırmanıza izin veren üç eğitim temasından birini seçin
 • Kendinizi birçok farklı alanda araştırmacı olarak kariyer için hazırlayın

Neden Radboud University Moleküler Hastalık Mekanizmaları (Araştırma)?

Radboud Yüksek Lisans Moleküler Hastalıklar Mekanizması programı, 2018'de Hollanda'da Keuzegids tarafından 'En İyi Program' olarak değerlendirildi ve QS Sıralaması ile dünya çapında ilk 100'de derecelendirildi.

Radboud bir grup yetenekli öğrenci ve araştırmacı tarafından kuşatılacak ve kendi araştırma fikirlerinizi geliştirmenize yardımcı olacak kişisel bir danışman gözetiminde olacaksınız.

Ayrıca, Radboud Moleküler Yaşam Bilimleri Enstitüsü, Nijmegen Moleküler Yaşam Bilimleri Merkezi ve Radboud University Tıp Merkezi de dahil olmak üzere birinci sınıf araştırma enstitülerinin teknolojisine ve teknik bilgisine de erişebileceksiniz. Yurtdışındaki zorlu staj olanaklarını bulmak için Radboud uluslararası ağlarından da yararlanabilirsiniz.

Uluslararası öğrenciler RadboudUMC Eğitim Fonundan burs için başvurabilirler.

Ne öğreneceksin?

Hücresel süreçte metabolizma ve bağışıklık hastalığı, kalp ve dolaşım problemleri, kanser ve yaşa bağlı hastalıklar gibi ciddi rahatsızlıklara yol açan bozuklukları anlayacaksınız. Radboud kendi eğitim yolunuzu seçme ve özel ilgi alanınız üzerinde uzmanlaşma fırsatına sahipsiniz.

Research Yüksek Lisans’ın Moleküler Hastalık Mekanizmaları programındaki bir öğrenci olarak, kendinizi her yeni teorik görüşün yeni bir ilacın veya daha iyi tanı ve tedavinin anahtarı olabileceği dinamik bir araştırma ortamında bulacaksınız.

Eğitim, NCMLS'nin araştırma programıyla yakından bağlantılıdır. Bu araştırma enstitüsü klinik ve araştırma laboratuvarı arasında sürekli bilgi ve uzmanlık alışverişi yapmaktadır. Bu, yakındaki Üniversite Tıp Merkezi ile yakın işbirliği sayesinde mümkündür.

Uluslararası kabul görmüş bu enstitüdeki bilim insanları, sizin Yüksek Lisans programında uzmanlaşacağınız aşağıdaki alanlarda uzmandır:

 • Enfeksiyon, bağışıklık ve doku onarımı (AIDS ve sıtma gibi hastalıklarda)
 • Metabolizma, taşıma ve hareket (diyabet gibi hastalıklarda)
 • Hücre büyümesi ve farklılaşması (kanser ve Alzheimer gibi hastalıklarda)

Kariyer destekleri

Mezunlar biyomedikal alanı ile ilgili bir dizi kuruluşta araştırmacı olarak çalışabilirler.

Bu yüksek lisans programı size uluslararası bir doktora programına girmeniz için gereken nitelikleri verir. Mezunlarımızın yaklaşık% 90'ı Nijmegen'de veya dünyanın başka bir yerinde doktora yapmak için gidiyor. Kendi araştırma organizasyonumuzda her sene boş yerimiz var.

Kabul şartları

Bu programa kabul edilmeye uygun olup olmadığınızı öğrenmek ister misiniz? E-Çekimize katılın ve uygunluğunuzu anında öğrenin: echeck.ru.nl

Adayların, Hücre Biyolojisi, Moleküler Tıp, Biyomedikal Bilimler, Biyokimya, Biyoteknoloji veya Moleküler Biyoloji gibi Yaşam Bilimleri alanında bir geçmişi olan bir lisans derecesine (Hollandalı bir araştırma üniversitesinde (BA veya BSc) elde edilen bir lisans derecesine eşdeğer) olması gerekir.

Bir mesleki eğitim üniversitesinden lisans derecesi, istisnai durumlarda doğrudan kabul için kabul edilebilir.

Daha fazla akademik gereksinim şunlardır:

 • Ortalamanın çok üzerinde sonuçları ile derece.
 • Hastalığın moleküler mekanizmaları ile ilgili araştırmalarda kariyer yapmak için güçlü bir motivasyon.
 • Moleküler yaşam bilimleri alanında en az iki ay uygulamalı pratik deneyim.

Uygunluğunuzla ilgili sorularınız varsa, lütfen e-posta göndererek Akademik Danışman ile iletişime geçin: mmd@ru.nl.

Dil gereksinimleri

Hollandalı bir araştırma üniversitesinden lisans derecesine sahip adayların İngilizce yeterliliğini kanıtlamaları şart değildir.

Ana dili konuşanlar olan adayların İngilizce yeterliliğinizi kanıtlaması gerekmez. Aşağıdaki ülkelerden gelen adaylar, ana dili İngilizcedir: Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Singapur, İngiltere, ABD ve Güney Afrika.

Diğer tüm adaylar kayıt için İngilizce yeterlilik kanıtı sağlamalıdır. Bu, Hollanda HBO diplomasına sahip başvuru sahiplerini (uygulamalı bilimler üniversitesinden diploma) içerir.

İngilizce yeterliliğini kanıtlamak için, başvuru sahiplerinin aşağıdaki İngilizce sınavlarından birini almaları gerekir. Başvuranların bulunduğu ülkede veya Hollanda'da testler yapılabilir. Test tarihleri ve merkezleri için aşağıdaki linklere tıklayın.

 • IELTS score6,5 Akademik puan
 • TOEFL ≥575 (kağıda dayalı) veya ≥90 (internete dayalı) puan
 • C1 Advanced (eski CAE) ve C2 Yeterlilik (eski CPE) ≥C puanı

Tarihler

Eylül ayında başlayan programlar

 • Burslu tüm öğrenciler: 1 Mart
 • Özel fonlu tüm öğrenciler: 1 Nisan

Kalite etiketi

MMD Yüksek Lisans'ın programı 2012, 2014 ve 2016 yıllarında Hollanda'da Yaşam Bilimleri kategorisinde ilk kez derecelendirildi; 2014 ve 2016 yıllarında “Topopleiding” (En Yüksek Puanlı Program) olarak değerlendirildi ve sürekli yüksek kaliteyi gösterdi (Keuzegids Masters).

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Devamını oku

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Daha Az