Mikrobiyoloji Doktora

Genel

Program açıklaması

Çalışmalar, organizasyonların moleküler, hücresel ve ekosistem düzeyindeki mikroorganizmalarda meydana gelen biyolojik işlemlerin bilgisine odaklanmıştır. Mezunlar, mikrobiyoloji alanında bağımsız araştırma ve bilimsel çalışma yapabilme becerisine sahiptir.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

  • Usulüne uygun olarak yüksek lisans eğitim programını tamamlamış, yani üniversite diplomasının onaylı bir kopyasını veya üniversite eğitimini kaldırmayı 30 Eylül 2019 tarihine kadar vermiş olmak.
  • İlgili tüm ekleri içeren başvuru formunun sunulması, yani CV, profesyonel referans, başvuru ücretinin 30 Nisan 2019'a kadar ödenmesi
  • Tez projesinin 30 Nisan 2019 tarihine kadar sunulması
  • Seçilen bilimsel alanda uygun bilgilere dayanan sınavın başarıyla tamamlanması.

Giriş sınavları doktora konusunda röportaj şeklindedir. Doktora çalışma programı için başvuranın teknik becerilerini ve uzmanlık dışı edebiyatla çalışma becerisini gösteren tez. Proje uzman komitesi tarafından değerlendirilir.


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu


Önerilen literatür, örnek sorular

Okumalar bireysel potansiyel denetçiler tarafından tavsiye edilir ve potansiyel tez ve seçilen özel disiplinin profesyonel meselelerine dayanır. Özellikle, monograflar ve saygın IF dergileri. Önerilen denetleyici ve kaynaklar, belirli denetçilerin profilleri içerisinde görülebilir.

Çek Cumhuriyeti Bilimler Akademisi web sitesinde daha fazla bilgi: http://dspb.avcr.cz


Kariyer Pathway

Doktora Mikrobiyoloji mezunları, mikrobiyoloji alanında bireysel bilimsel çalışmalar için yetiştirilmektedir. En son düzeyde bakteri ve mantarların hücresel ve moleküler biyolojisi hakkında kapsamlı bilgi edinirler ve mikrobiyoloji, biyokimya, moleküler genetik, analitik kimya ve biyofizik yöntemlerinde deneyimlidirler. Mezunlar, tıbbi, çevresel, endüstriyel ve biyoteknolojik mikrobiyolojideki temel ve uygulamalı araştırma sorunlarını yaratıcı bir şekilde çözmek için hazırlanmıştır. Doktora Mikrobiyoloji mezunları, bilimsel kurumlarda, mikrobiyoloji alanında araştırma ve eğitime yönelik üniversitelerde ya da örneğin klinik teşhis, gıda üretimi, eczane, biyolojik arıtma veya su hizmetleri sektöründe yer alan kuruluşlarda konum bulabilirler.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Students choose the Second Faculty for its exceptional research and teaching excellence, because of a proud tradition of friendship and unity among lecturers, students and administrative staff, and th ... Devamını oku

Students choose the Second Faculty for its exceptional research and teaching excellence, because of a proud tradition of friendship and unity among lecturers, students and administrative staff, and the unique student experience that we offer. Daha Az