39323_39224_colorful_campus_photo.jpg

genel bakış

Sağlık sektöründe, bilgisayar uygulamalarının kullanımında ve kullanımındaki artışla, hasta verilerinin edinilmesi, depolanması, yönetimi ve alınmasında bir etki yaratmak için bilgi teknolojisinin yaratıcı gücünden yararlanan profesyoneller için benzeri görülmemiş bir ihtiyaç vardır. ayrıca hasta bakımı, araştırma ve eğitimi geliştirmek için gereken tıbbi verilere de erişebilirsiniz. Sağlık bilişimi uzmanları, profesyonellere resmi tıbbi terminoloji, klinik süreçler ve kılavuzlar hakkında bilgi sağlar; ve çeşitli sağlık bakımı ortamlarında hasta bilgilerini başarılı bir şekilde iletmek için bilgi ve iletişim sistemlerinin nasıl kullanılabileceğinin anlaşılması.

Çalışma planı

Sağlık bilişimi alanında yüksek lisans sadece çevrimiçi olarak mevcuttur. Bilgi teknolojisinin yaratıcı gücünü, sağlık hizmetlerinin bilgi ve veri ihtiyaçlarına uygular. Program iki parça sunar: klinisyen izi ve analist izi.

Program, çeşitli sağlık bakımı klinik ve teknoloji ortamlarında çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Müfredat, 7 temel ders ve 6 pist dersinden oluşan konsantrasyon seçimlerinden oluşmaktadır. Bu pist kursları yazılım geliştirme, sistem entegrasyonu, veri analizi, klinik uygulama geliştirme, sistem analizi ve proje yönetimi konularına odaklanacak. Sağlık Enformatiği Yüksek Lisansı, Rochester Teknoloji Enstitüsü'ndeki kolejlerin disiplinlerarası güçlerinin yanı sıra sağlık ortağı Rochester Bölgesel Sağlık Sistemi (RRH) ile de çalışmaktadır.

Sektörler

 • Sağlık hizmeti
 • İnternet ve Yazılım
 • Bilimsel ve Teknik Danışmanlık
 • Araştırma

Müfredat

Sağlık Bilişimi, MS derecesi, tipik ders dizisi

İlk yıl

 • HCIN-610 İnsan-Bilgisayar Etkileşiminin Temelleri
 • MEDI-701 Sağlık Bilişimine Giriş
 • MEDI-704 Sağlık Bakımı Uygulaması (yaz)
 • MEDI-705 Tıbbi Bilgi Yapıları
 • MEDI-735 Klinik Bilgi Sistemleri

İkinci yıl

 • ISTE-764 Proje Yönetimi
 • MEDI-788 Sağlık Bilişiminde Bitirme
 • Seçmeli Dersler

39324_39225_real_aerial_of_campus_with_river.jpg

Kabul şartları

Sağlık bilişiminde yüksek lisans programına kabul edilmek için adayların aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekir:

 • Lisansüstü bir başvuru tamamlayın.
 • Akredite bir üniversiteden veya kolejden bir lisans derecesi (veya eşdeğeri) tutun.
 • Önceden tamamlanmış tüm lisans ve lisansüstü ders çalışmalarının resmi transkriptlerini (İngilizce) gönderin.
 • En az 3.0 genel not ortalaması (veya eşdeğeri) olsun.
 • Başvuru sahibinin programdaki başarı potansiyelini değerlendirebilen bireylerden iki tavsiye mektubu gönderin.
 • Geçerli bir özgeçmiş veya özgeçmiş gönderin.
 • Ana dili İngilizce olmayan uluslararası başvuru sahiplerinin TOEFL, IELTS veya PTE'den puanları sunmaları gerekmektedir. En az 88 TOEFL puanı (internet tabanlı) gereklidir. En az 6.5 IELTS puanı gereklidir. İngilizce sınav puanı şartı, anadili İngilizce olan kişiler için veya Amerikan kurumlarında kazanılan derecelerde transkript gönderenler için muaf tutulur.
 • Uluslararası üniversitelerden başvuru sahiplerinin GRE puanları vermeleri gerekmektedir.
 • Başvuru sahiplerinin sağlık bakımı, sağlıkla ilgili veya bilgi teknolojisi organizasyonu konusunda en az üç yıllık deneyime sahip olmaları önerilir. Bu şartı yerine getirmeyen adaylardan belirli lisans / yüksek lisans derslerini ön koşul olarak tamamlamaları istenebilir.
 • Programın kabul komitesi ile bir röportaj da gerekli olabilir.

Lütfen dikkat: Başvurular sonbaharda kabul için yapılmalıdır. Öncelikli bir değerlendirme için, lütfen tüm başvuru materyallerini istediğiniz başlangıç tarihinden en az altı hafta önce gönderin.

Bazı ülkeler, ABD TÜM ihracatını, ithalatını ve diğer işlemleri lisans veya başka bir ABD Hükümeti yetkisi olmadan neredeyse yasaklayan ABD İhracat Kontrolleri kapsamındaki ambargolara tabidir. Suriye, Sudan, Kuzey Kore, Ukrayna'nın Kırım bölgesi, İran ve Küba'dan gelen öğrenciler RIT çevrimiçi kurslarına kayıt olamazlar. ABD Hazine Bakanlığı'nın Özel Görevlendirilmiş Vatandaş listesi veya ABD Ticaret Bakanlığı'nın Reddetme Emri tablosunda yer alan kişiler de olamaz. RIT çevrimiçi kurslarına kaydolarak, bu tür bir ülkenin kontrolünde ya da herhangi bir ülkesinde ya da bir vatandaşında ya da böyle bir listede bulunmadığınızı beyan ve taahhüt ediyorsunuz.

Ön şartlar

Analist izini takip etmeyi planlayan adayların, nesne yönelimli programlama ve istatistikleri içeren temel bilgi teknolojisi kavramlarında bir arka plana sahip olmaları beklenmektedir. Gerekli altyapıya sahip olmayan öğrenciler, programa başvurmadan önce ön koşulları tamamlamalıdır. Bununla birlikte, önkoşulları yerine getirmek için köprü kursları mevcuttur.

Köprü programı

Lisans hazırlığı veya iş tecrübesi ön koşulları karşılamayan öğrenciler, lisansüstü program direktörü tarafından öngörülen önkoşul köprü derslerini tamamlayarak bu eksiklikleri giderebilirler. Köprü dersleri yüksek lisans derecesi için gereken 30 dönem kredi saatinin bir parçası değildir. Derslerin matrikülasyondan önce alınmış olması durumunda, köprü derslerine ait notlar, öğrencinin not ortalamasına dahil edilmez; Matrikülasyondan sonra tamamlanırlarsa dahil edilirler. Köprü programları çeşitli şekillerde tasarlanabildiğinden, lisansüstü program direktörü planlama ve kurs seçiminde öğrencilere yardımcı olacaktır.

Program dili:
 • Ingilizce
Rochester Institute of Technology (RIT)

Rochester Institute of Technology (RIT) için 1 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Temmuz 12, 2019
Bu kurs bir e-Öğrenme
Start Date
Ağu 24, 2020
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
Deadline
Bilgi iste
Rolling admission
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Ağu 24, 2020
End Date
May 7, 2022
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Rolling admission

Ağu 24, 2020

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Rolling admission
End Date
May 7, 2022