MSc Uygulamalı Sinirbilim

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Beyin tüm organların en karmaşık olanıdır - her gün nasıl çalıştığı ve bu bilginin akademi ve endüstri de dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda nasıl uygulanabileceği hakkında daha fazla şey öğreniyoruz.

Sinirbilimde bir geçmişiniz olsun ya da olmasın, bu kurs size uyacak şekilde uyarlanabilir. Sinirbilim hakkında sınırlı bilgiye sahipseniz, önemli kavramları anlamak için Nörobilim Vakıfları ile başlayacaksınız.

Sinirbilimin temelleri hakkında zaten bilginiz varsa, bilginizin gelecekteki bir kariyere uygulanmasını sağlamak için belirli konuları daha ayrıntılı bir şekilde keşfetme fırsatı ve iş, pazarlama ve psikoloji dahil olmak üzere diğer disiplinlerde modüller de sunuyoruz.

Klinik ve klinik olmayan sinirbilimciler, öğrenme ve hafıza, nörodejenerasyon, psikiyatrik bozukluklar, ağrı ve anestezi dahil olmak üzere bu alanda önemli temaları araştıran uluslararası üne sahip araştırmacılar tarafından öğretileceksiniz.

Ayrıca bu konuları, sinirbilim bilginizi farklı bir yöne götürmenize olanak tanıyan psikoloji, iş ve / veya pazarlamanın (bu alanlardaki uzman personel tarafından öğretilen) yönleriyle birleştirme fırsatına sahip olacaksınız. Bu esnek yaklaşım sizi gelecekteki kariyerlere hazırlayacaktır.

Kursun öğretilen bileşenini takiben bir araştırma projesi tasarlayacak ve tamamlayacaksınız. Bu, Dundee'de veya ticari veya kar amacı gütmeyen ortak kuruluşlarımızdan birine yerleştirilen laboratuvar veya endüstri tabanlı bir araştırma projesi olacaktır.

Giriş koşulları

Not gereksinimleri
Başvuru sahipleri, ilgili bir akademik disiplinde 2.1 veya daha yüksek bir dereceye veya eşdeğer mesleki veya denizaşırı yeterliliklere sahip olmalı veya onur beklemelidir.

İngilizce dil gereksinimleri

  • IELTS (genel) 6.5
  • 5.5 okuma
  • Dinleme 5.5
  • Konuşma 6.0
  • 6.0 Yazma

Jopwell / Pexels

Kariyer

Bu dersin esnekliği sinirbilim bilginizi almanızı ve ileride seçeceğiniz kariyer yoluna uygulamanızı sağlayacaktır.

Bir araştırma laboratuvarına veya ticari veya kar amacı gütmeyen iş ortağı kuruluşlarımızdan birine yerleştirme fırsatı, gelecekteki bir kariyere uygulayabileceğiniz aktarılabilir beceriler geliştirmenize ve bu akademik veya endüstriyel kuruluşların nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır. .

Sinirbilim anlayışı bir dizi ortamda faydalı olduğundan, çeşitli sektörlerdeki iş başvuruları için rekabet avantajı sağlamak amacıyla kursta geliştirilen becerileri kullanabilirsiniz. Örneğin, tüketici veya pazarlama sinirbilimi işe alım için büyüyen bir alandır.

Akademik olarak kariyerinizi ilerletmek istiyorsanız, bu kurs nörobilim ile ilgili bir doktora programına ve ek lisansüstü araştırmalara mükemmel bir adımdır. Bu, akademik veya endüstriye dayalı araştırmalarda kariyer yapmanıza yardımcı olabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Our core mission at the University of Dundee is to transform lives, locally and globally, through the creation, sharing and application of knowledge.

Our core mission at the University of Dundee is to transform lives, locally and globally, through the creation, sharing and application of knowledge. Daha Az
Dundee , Kirkcaldy + 1 Daha fazla Daha az