MSc Rejeneratif Tıp

Genel

Program açıklaması

Giriş

Rejeneratif Tıp, yaşam bilimleri ve tıbbın birçok alanını kapsamaktadır. Bu yirmi birinci yüzyılın ilacı, pek çok karşılanmamış klinik ihtiyacı ele almaya ve sağlık giderlerini azaltmaya söz veriyor.

Rejeneratif Tıbbı, hastalıkları biyo iskeletlerle kombine olarak ya da doku onarımının doğuştan gelen kapasitelerini uyaran moleküller kullanarak, terapiler olarak hücreler kullanarak hasarlı, hastalıklı ve yıpranmış dokuları ya da organları onarmayı amaçlamaktadır. Bu yeni ilaç ve cihazların üretilmesi birçok açıdan anlaşılmaktadır: temel araştırma, in vitro analiz, preklinik test, ürün kavramsallaştırma ve geliştirme, düzenleyici ve etik çerçeveler ve fikri mülkiyet konularının yönlendirilmesi.

Sunduğumuz kurs, bu karmaşık alanları, alanda sürekli gelişen temel biyolojik soruların anlaşılmasını sağlayarak, keşiflerin “tezgahtan yatağa” dönüştürülmesini teşvik edecek.

Bir besleyici öğrenme ve öğretim ortamı

Mezunların dönüşümlü / biyoteknolojik yönlerini ve Rejeneratif'deki temel araştırma sorularını dengeleyerek, doku yenileme, kök hücre biyolojisi ve sağlıkla ilgili biyoteknolojilerin biyolojik ve kimyasal temelleri konusunda kritik bir bilgi ve eğitim elde etmelerine yardımcı olmak için multidisipliner bir öğretim ve öğrenme yaklaşımı kullanılır. Tıp alanı

Buna ek olarak, öğrencilerimiz, akademik, endüstri ve düzenleyici sektörlerden geniş bir ulusal ve uluslararası işbirlikçi ağı tarafından desteklenen Anlatım Ekibi tarafından sunulan en son teknoloji laboratuvar tesislerinden ve ilham verici araştırma-destekli öğretimden yararlanacaklardır.

Biyoteknoloji Ünitesi Laboratuvarımız, RegMedNet 'Yetiştirme Mükemmeliyeti Ödülü' 2018 için dünyanın en iyi beşinden biri olarak kısa listeye alındı!

Her öğrenciye, Üniversitemizin sunduğu akademik ve refah ile ilgili geniş kapsamlı hizmetlerin sunulması da dahil olmak üzere, pastoral bakımın bazı yönlerine bakmak için bir Kişisel Eğitmen atanacaktır.

Bu ders, Rejeneratif Tıp sektörü içinde etkili olabilmeyi başarabilen yüksek lisans öğrencileri üretmeyi amaçlayan, alanında eğitimli kişiler için çok yönlü multidisipliner etkileşimler ve güçlü istihdam fırsatları sunmaktadır. Gelişmiş bir aktarılabilir beceriler seti sayesinde, Mezunlarımız sadece akademik veya endüstriyel araştırmalarda değil, aynı zamanda hukuk bilimi, sağlık yönetimi, bilimsel yazma ve politika oluşturma alanlarında da işleri güvence altına alabilmektedir; dahası, doktora gibi yüksek öğrenime devam etmek için iyi yerleştirilmişlerdir. seviyesi.

Ders modülleri

Kursun sunulması Yapılandırılmış öğretilmiş modüllerin bir karışımı, pratik faaliyetler ve öz-yönelimli çalışma içerir. Öğrenciler, genel değerlendirmeler için öğrencileri hazırlamak, lisanstan lisansüstü çalışmalara geçişe yardımcı olmak, takım çalışması, esneklik, iletişim, mesleki davranış ve öz-farkındalık becerilerini geliştirmek amacıyla düzenli görevler ve biçimlendirici değerlendirmeler yaparlar. Değerlendirmeler düşündürücü ve çeşitlidir ve eleştirel literatür incelemeleri, pratik portfolyolar, poster sunumları, sınavlar ve çeşitli sözlü sunumları içerir.

Program, Bilim, Teknoloji ve Mühendislik Yüksekokulumuzda devam etmekte olan araştırma projeleri ve disiplinleriyle uyumlu bir araştırma projesi teziyle sonuçlanmaktadır. Bu, öğrencilere sahada çağdaş araştırmalara tam olarak katılma fırsatı sağlar.

Programdaki modüller:

 • Kök hücre biyolojisi
 • İleri Laboratuvar Becerileri
 • Araştırma Yöntemleri ve Proje Tasarımı
 • Hücre Tedavisi ve Doku Mühendisliği
 • Gelişim Biyolojisi ve Yenileme
 • Bağımsız çalışma
 • Terbiye Projesi

Kariyer fırsatları

Erasmus Artı Fırsatları

Öğrencilerimiz Erasmus Plus Programı kapsamında seçilmiş AB Üniversiteleri ve Araştırma Merkezlerinde yaptıkları çalışmaların bir bölümünü yürütmek için bir fırsat portföyünden yararlanabilirler.

Mesela Erasmus tezgâhından yararlanarak Yurt Dışı Eğitim Projeniz için çalışabilirsiniz. Alternatif olarak, Erasmus Çalışma Stajını düşünmek isteyebilirsiniz.

Bu fırsatlar rekabetçi bir şekilde mevcuttur ve Kurs Lider veya Kişisel Tutor ile tartışılabilir.

Yerleşim Fırsatları

Seçilen öğrencilere, örneğin İngiltere Kök Hücre Bankasını dahil etmek için işbirlikçi laboratuarlarımızdan birinde bir tez önerisi verilebilir. Çok rekabetçi bir temelde sunulan bu yerleşimler kampüs dışında seyahat etmeyi gerektirecektir. Bu fırsat Kurs Lider veya kişisel bir Tutor ile tartışılabilir.

Geleceğini Planlamak

Bir MSc Rejeneratif Tıp mezunu olarak, üniversitelerde, ilaç ve biyobilim şirketlerinde ve enstitülerinde çalışan bir araştırmacı olarak işlerinizi güvenceye almak için iyi bir konuma geleceksiniz. Ayrıca, laboratuvar temelli kariyerlere, mutlaka araştırmayı içermeyen, klinik veya teknik rollere de girebilirsiniz. Kurs süresince geliştirilen aktarılabilir beceriler, laboratuvarın dışında geniş bir kariyer yelpazesi için sizi donatıyor.

Kurs sonrası fırsatlar çeşitlidir ve aşağıdaki ayrıntılı olmayan liste, işinize ya da üzerinde düşünebileceğiniz daha ileri çalışmalara yönelik bazı öneriler sunmaktadır:

 • Birçok alanda doktora düzeyinde çalışmanın ilerlemesi (Doktora).
 • İleri öğretim eğitimine ilerleme (PgCAP, PgCHEP)
 • Akademik kariyer
 • Laboratuar temelli araştırma
 • Halk sağlığı temelli araştırma
 • Sağlık Yönetimi
 • Proje Yönetimi
 • Bilimsel yayın / iletişim, şunları içerir: bilimsel yazı, dergi düzenleme, bilimsel habercilik, bilimsel ön görevlisi
 • Öğretmenlik kariyeri
 • İlaç endüstrisi
 • Biyoteknoloji endüstrisi, biyoteknoloji iş geliştirme uzmanı ve / veya R
 • Politika danışmanlık hizmetleri
 • Patent kanunu

University of Suffolk Kariyer ve İstihdam hizmeti University of Suffolk yıl boyunca kariyer bilgilendirme seminerleri ve görüşmeleri, dahası, biz, Londra'da NatureJobs Kariyer Fuarı'na yıllık bir gezi düzenliyoruz. Tüm öğrencilerimiz, yaşam bilimleri ve rejeneratif tıp alanında öğrenilmiş toplumların bir parçası olmaya teşvik edilir ve Doku ve Hücre Mühendisliği Derneği'ne (TCES) ücretsiz bir abonelik teklif edilir.

Ücretler ve finans

 • Tam zamanlı Anasayfa / AB: 7,650 Sterlin
 • Yarı zamanlı Ev / AB: 20 ​​kredi için 850 £ (Daha fazla bilgi için lütfen Infozone ile iletişime geçin).
 • Tam zamanlı Uluslararası: 13.000 £

Giriş koşulları

Akademik Gerekler

 • İlgili bir konudaki lisans derecesinden 2: 1'lik bir minimum sınıflandırma veya eşdeğer.
 • Çoğu durumda, başvuru sahiplerinin QAA tarafından biyoloji temelli dersler olarak kabul edilenler gibi uygun bir konuda Honor'larla birinci derece beklemeleri beklenir; örneğin: Biyoloji, Biyolojik Bilimler, Beslenme, Egzersiz Bilimi, Spor Bilimleri, İnsan Biyolojisi, Sağlık Bilimleri, Sağlık Teşviki, Hücre Biyolojisi ve Biyoteknoloji, Biyomühendislik. Tıp veya Diş Hekimliği mezunları da başvuruda bulunabilirler.
 • Biyobilim / yaşam bilimi olmayan bir dereceye sahip olan derse ilgi duyanların başvuru öncesinde rehberlik için Kurs Lideri ile irtibata geçmeleri istenir.

Uluslararası Gereksinimler

İngilizce'nin öğrencilerin ilk dili olmadığı IELTS 6.5 (tüm bileşenlerde en az 5.5).

Olası giriş yolları

Bir yaşam bilimi ya da sağlık geçmişi olan öğrencilerden uygulamaları değerlendirmekten memnuniyet duyarız, ancak konuyla ilgili bir ilginiz varsa ve ilgili bir eğitim ve / veya ilgili bir geçmişiniz varsa, başvurunuzu değerlendirebiliriz. Daha fazla bilgi için Kurs Lideri, Akademik Takımın herhangi bir üyesi veya Kabul Ofisi ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir.

Kredi Aktarımı

Daha önce yüksek öğrenim seviyesinde University of Suffolk ilgili bir kursa kredi transfer edebilecek ve derecenize ulaşmak için gerekli olan çalışma süresini azaltabileceksiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Suffolk is a transformational university, absorbing the best of UK university traditions and aligning them with a twenty first century audience and a modern world of employment and e ... Devamını oku

The University of Suffolk is a transformational university, absorbing the best of UK university traditions and aligning them with a twenty first century audience and a modern world of employment and entrepreneurship. We are a distinctive, thriving academic community which makes a clear and immediate impact. Our purpose is to change lives – of individuals and communities - for the better. Daha Az