MS / OD Çin

Genel

Program açıklaması

MS / OD Çin Programı, Wenzhou Tıp Üniversitesi (WMU) ve New England College Of Optometry ( NECO ) arasında benzersiz bir ortak lisans programıdır. Programı tamamlayan öğrenciler iki derece kazanır: bilim yüksek lisansı ve optometri doktoru derecesi. MS / OD Çin müfredatı, AODP müfredatını ve Yüksek Lisans of Science derecesini Boston merkezli rotasyonlarda altı ay ve Wenzhou Tıp Üniversitesi'nde altı ay içeren ortak klinik uygulamayla birleştirir.

Çin'de optometrik eğitim ancak 1988'de Wenzhou Tıp Üniversitesi'nde başladı. O zamandan beri, disiplin ve meslek, Çin'in tıp eğitimi sistemi içinde beş yıllık, tıbba dayalı bir program olarak ortaya çıktı. Programdaki öğrenciler Optometri alanında en yüksek düzeyde eğitim alırlar ve Çin'in tıp eğitimi ve sağlık sistemlerinde liderlik pozisyonlarını üstlenmeleri için gereken kimlik bilgileri sağlanır. 2000 yılında Sağlık Bakanlığı Optometriyi tıbbın bir alt uzmanlığı olarak resmen kabul etti.

Kasım 2000'de WMU ve NECO , Çin'in tıp eğitimi ve sağlık sistemindeki en yüksek pozisyonları alabilecek bilgili ve yetenekli bir optometrist kadrosu geliştirmek için benzersiz bir ortak derece programı başlattı. Programın amacı, göz bakımının kalitesini artırmak ve Çin'deki optometri alanında eğitim programları geliştirmek için optometri eğitimi almış ve bilim insanı olarak eğitilmiş çekirdek bir grup birey geliştirmektir.

Programın mezunları aşağıdaki pozisyonlarda kalmaya devam ettiler:

Wenzhou Tıp Üniversitesi Başkanı, Wenzhou, Çin

Wenzhou Tıp Üniversitesi Başkan Yardımcısı, Wenzhou, Çin

Bağlı Göz Hastanesinde Araştırma ve Geliştirme Direktörü, Wenzhou, Çin

Optometri ve Oftalmoloji Okulu Uluslararası Programlar Direktörü, Wenzhou, Çin

Uluslararası Özel Olimpiyatlar Sağlık Hizmetleri Ülke Koordinatörü

Kontakt Lensler , Optometrik Enstrümantasyon , Görsel Nörofizyoloji ve Oftalmik Lensler Editörü

Bağlı Göz Hastanesinin Müdür Yardımcısı, Wenzhou, Çin

Wenzhou Tıp Fakültesi, Wenzhou, Çin'de Baş Öğretim Görevlisi.

MS / OD Çin Programı mezunları ayrıca Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı, Zhejiang Eyaleti Doğa Bilimleri Vakfı ve Pekin Sağlık Bakanlığı'ndan da hibe aldı. Ulusal Halk Kongresi'ne seçildiler, ulusal olarak ders verdiler ve oftalmik endüstrisi için kontakt lenslerde önemli bir sürekli eğitim sağladılar.

On iki NECO öğretim üyesi, WMU'da ders vermek için Çin'in Wenzhou kentine gitti. Son yıllarda Wenzhou Tıp Üniversitesinde kurulan klinik externship dördüncü yıl OD öğrencileri için seçmeli externship rotasyon sitesi olarak dahil edilmiştir NECO .

Son Güncelleme Oca 2021

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

New England College of Optometry (NECO) is an optometry school that prepares the next generation of eye care providers, educators, and innovators through a rigorous curriculum and extensive clinical e ... Devamını oku

New England College of Optometry (NECO) is an optometry school that prepares the next generation of eye care providers, educators, and innovators through a rigorous curriculum and extensive clinical experiences. New England College of Optometry graduates compassionate and skilled optometrists prepared to practice in diverse settings. Daha Az