MRES / PGC Sağlık Bilimleri (ile Pathways )

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Mevcut Pathways :

  • Yüksek Lisans Araştırma (Biyomedikal Bilim) - MRes / PGCert
  • Yüksek Lisans Araştırma (Psikoloji) - MRes / PGCert
  • Yüksek Lisans Araştırma (Sağlık) - MRes / PGCert

Araştırma Yüksek Lisans (MRes) programı, sağlık, psikoloji ve biyomedikal bilim mezunları için araştırma yöntemleri ve analiz konusunda yüksek kaliteli ve profesyonelce ilgili eğitim sağlar.

Öğretilen modüller aracılığıyla öğrenciler, edebiyatı eleştirel bir şekilde değerlendirme, araştırma önerileri geliştirme, laboratuvar teknikleri, proje yönetimi, bulgular sunma (sözlü, yazılı ve dijital medya aracılığıyla) ve fon başvurusu dahil, araştırma becerilerini geliştireceklerdir. Öğrenciler, kendi disiplinleri ile ilgili çok çeşitli metodolojiler ve pratik teknikler ile tanışacaklar. Öğrencilerin profesyonel araştırmacılar olarak çalışmaya hazır olmalarını sağlamak için araştırma yönetişimi ve etik prosedürler konusunda eğitim sağlanacaktır.

Öğrenciler, seçtikleri bir konuda, akademik personelin deneyimli üyeleri tarafından denetlenen iki önemli araştırma çalışması yürüteceklerdir. Bu çalışmalar, dergi makaleleri şeklinde yazılacak ve MRI ödülüne yönelik kredilerin önemli bir bölümünü oluşturacaktır.

Bu ödül sizi doktora çalışmalarında araştırma ve ilerlemede bir gelecek için hazırlar.

değerlendirme

Her modülün kendi değerlendirme şekli vardır. Modüllerin çoğunluğu araştırma incelemeleri, raporlar, denemeler ve sunumlar dahil olmak üzere kurslarla değerlendirilir. Tez iki dergi makalesi biçiminde yazılacaktır.

Öğrenme

MRES programı, 180'i, 110'u bir tez önerisini tamamlayarak ve seçtikleri öğrencilere tez hazırlamasından elde edilir. Bu nedenle, program akademik denetçilerin desteğiyle büyük ölçüde bağımsız bir araştırmadır. 70 kredilik uzmanlık araştırma dersi modülü, seçtiğiniz araştırma alanına girmeniz için bilgi birikimi, pratik ve profesyonel becerilerle donatılmış olmanızı ve ayrıca size daha geniş bir araştırma metodolojisi bilgi tabanı sağlamanızı sağlar. Öğretilen temelli modüller, dersler, seminerler, küçük grup çalışmaları, atölye çalışmaları, çevrimiçi öğrenme, öğreticiler ve kendine yönelik öğrenme dahil olmak üzere çeşitli öğrenme ve öğretme yöntemlerini içerecektir.

Her öğrenciye tezlerini denetlemeleri için iki personel ve ayrı bir kişisel öğretmen verilecektir. Kişisel öğretmeniniz, kariyer planlaması için pastoral bakım ve tavsiyelerde size yardımcı olacaktır, örneğin kişisel gelişim planınızı tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

istihdam

MRes mezunları, doktora düzeyinde çalışma veya araştırma bulgularını gerçekleştirmeyi, eleştirel bir şekilde değerlendirmeyi veya uygulamayı içeren bir kariyer için iyi bir şekilde yerleştirilecektir. Kanıta dayalı uygulama, sağlık bilgisi sağlayıcılarının önceki araştırma bulgularını yorumlayabilmelerinin yanı sıra araştırma projeleri tasarlama ve yürütme sürecine katkıda bulunabilmeleri için sağlıkla ilgili tüm alanlarda araştırma bilgisi ve anlayışının gerekli olduğu anlamına gelir. Mezunlar ayrıca bilimsel yazma, araştırma analizi, araştırma projeleri tasarlama veya yönetme ve araştırma portföylerinin geliştirilmesini içeren rollerle iyi bir şekilde donatılacaktır.

Giriş koşulları

Normalde sağlık veya sosyal bilimler alanında iyi bir onur derecesi (normalde 2.1 veya üzeri) gerekir. Ancak, ilgili mesleki deneyime veya niteliklere sahip adaylar memnuniyetle karşılanır ve bireysel olarak değerlendirilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training op ... Devamını oku

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training opportunities that are accessible, flexible and of the highest quality to students from over 140 countries worldwide.???? Daha Az