MPH Küresel Halk Sağlığı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Halk Sağlığı, obezite ve sağlık sektöründe eğitim ve uzmanlık eğitimi gerektiren diğer karmaşık koşullar gibi konularla ilgili giderek artan bir endişe kaynağıdır.

Küresel Halk Sağlığı alanındaki bu yeni ustalar, halk sağlığı eğitimi ve küresel sağlık analizi, politikaları, politikaları, sistemleri ve uygulamalarına maruz kalma konusunda bir temel sunmaktadır.

2015'te Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından belirlenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) tarafından yönlendirilen küresel halk sağlığı sorunlarına odaklanacaksınız:

 • Üreme, anne, yeni doğan ve çocuk sağlığı
 • Bulaşıcı hastalıklar
 • Bulaşıcı olmayan hastalıklar (bulaşıcı olmayan hastalıklar) ve akıl sağlığı
 • Yaralanmalar ve şiddet
 • Evrensel sağlık kapsamı (UHC) ve sağlık sistemleri
 • Çevresel riskler
 • Sağlık riskleri ve hastalık salgınları

Giderek küreselleşen bir dünyada nüfusların ve ulusların karşılaştığı sağlık zorlukları hakkında derinlemesine bir anlayış geliştireceksiniz.

Sizi hastalık önleme, sağlığın korunması ve sağlığın teşviki için sağlık hizmetlerini planlama, yönetme ve değerlendirme becerileriyle donatmayı amaçlıyoruz.

Bu MPH mezunları, güçlü yönetim, liderlik ve eleştirel düşünme becerilerine sahip bir iş gücü geliştirmelidir.

özellikler ve faydalar

 • Hastalık önleme, sağlığın korunması ve sağlığın teşviki için sağlık hizmetlerini planlama, yönetme ve değerlendirme becerileriyle donatır.
 • Halk Sağlığı Fakültesi sınavının A Bölümüne girmek için gerekli alanların çoğunu kapsar.
 • Kursumuz, işinizin etrafında çalışmaya uymanıza yardımcı olacak yarı zamanlı bir seçeneğe sahiptir.
 • Öğretim ekibimiz epidemiyoloji, halk sağlığı, sosyoloji, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi ve akıl sağlığı konularında profesörler ve okuyuculardan oluşmaktadır.

Kurs bilgisi

Bu derste, giderek küreselleşen bir dünyada hastalığı önleme, sağlık eşitsizlikleriyle mücadele ve sonuçları analiz etme zorluklarını inceleyecek ve üzerinde düşüneceksiniz.

Bu ders beş temel ders birimi (90 kredi), iki seçmeli ders birimi (30 kredi) ve 60 kredi tez projesi olarak düzenlenmiştir.

Epidemiyoloji, sosyoloji, istatistik, ekonomiden akıl sağlığına kadar geniş bir modül yelpazesinden öğreneceksiniz. Tüm modüllerin, günümüzde karşılaşılan pek çok halk sağlığı sorununun küresel sağlık sorunları olduğunu açıkça yansıtmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu, tüm temel ve isteğe bağlı öğretilen modüllerin, DSÖ sağlıkla ilgili yedi SDG tematik alanına vurgu yaparak hem küresel hem de bölgesel durumları kapsayan belirli içerik ve veri örnekleri içerdiği anlamına gelir.

Hastalığın önlenmesi ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesinden halk sağlığı politikalarını ve uygulamalarını şekillendiren kültürel ve tarihi koşullara kadar konuları eleştirel olarak analiz edeceksiniz.

Seçilmiş bir küresel halk sağlığı alanının derinlemesine incelenmesini sağlayan, denetimli, bağımsız 10-15.000 kelimelik bir araştırma projesi tamamlayacaksınız. Tez konuları, iş ve kariyer planlarınızla ilgili bir halk sağlığı alanını, sistematik veya anlatısal literatür incelemelerini veya ikincil veri analizini içerebilir.

Ders, konferanslar, seminerler, çalıştaylar, bilgisayar destekli etkinlikler ve işbirlikli grup çalışması gibi çeşitli öğretim yöntemleri ile verilecektir. Çevrimiçi öğrenme ortamımızı (Moodle) öğretim faaliyetlerimizi desteklemek ve tüm öğretim materyallerine elektronik erişim sağlamak için kullanıyoruz.

Denemeler, çoktan seçmeli değerlendirmeler, politika belgelerinin gözden geçirilmesi, yansıtıcı günlükler, sözlü sunumlar, yazılı sınavlar ve denetimli bir tez gibi çeşitli yöntemler ile değerlendirileceksiniz.

Tam zamanlı öğrencilerin tüm takvim günlerinde devam etmeleri beklenmektedir. Yarı zamanlı katılım, çekirdek ve seçenek birimlerini hangi yıla götürdüğünüze bağlı olacaktır.

Bu kursta aşağıdaki temel birimleri inceleyeceksiniz:

 • 21. Yüzyılda Küresel Halk Sağlığı Sorunları
 • Halk Sağlığı için Epidemiyoloji ve İstatistik
 • Halk Sağlığı için Sosyolojik Yöntemler
 • Kanıta Dayalı Halk Sağlığı ve Sağlığın Geliştirilmesi
 • Uluslararası Sağlık Sistemleri ve Politikası
 • Tez

Çalışma ve değerlendirme dökümü

10 kredi, derslerin, seminerlerin ve pratik oturumların ve bağımsız çalışmaların bir birleşimi olan 100 saatlik bir çalışma anlamına gelir. Bir Yüksek Lisans derecesi tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredi, bir PGCert 60 kredi ve bir MFA 300 kredi içerir. Çalışma sürenizin ve kursun değerlendirilmesinin tam bileşimi, seçenek tercihlerinize ve öğrenme tarzınıza göre değişecektir, ancak bu olabilir:

Ders çalışma

 • Seviye 7% 15 dersler, seminerler veya benzeri; % 0 yerleşim; % 85 bağımsız çalışma

değerlendirme

 • Seviye 7% 85 kurs; % 0 pratik; % 15 sınav

Giriş koşulları

 • İngiltere onur derecesi - en az 2: 2 (veya uluslararası eşdeğeri)
 • Yurtdışı başvuru sahipleri, herhangi bir kategoride en az 5.5 olmak üzere toplam 6.5 puana sahip IELTS veya eşdeğer kabul edilen bir İngilizce yeterliliği talep edeceklerdir.
 • GCSE Matematik ve Bilim, AC sınıfında veya uluslararası eşdeğeri (diğer kanıtlar veya deneyimler bireysel olarak dikkate alınacaktır).
 • Başvuru sahipleri, Kabul sürecinin bir parçası olarak mülakata alınabilir.

Zorunlu önceki çalışma ve ilgili deneyim

Bu ders, sağlık veya sağlıkla ilgili mesleklerden herhangi bir üniversite mezununa açıktır. Tıbbi derecesi olanlar bir yıl kayıt sonrası mesleki deneyime sahip olmalıdır. Sağlıkla ilgili olmayan lisans derecesi olan adaylar, yeterli halk sağlığı bilgisi veya deneyimini gösterebilmelidir.

Ücretler ve Finansman

İngiltere ve AB Öğrencileri

 • Tam zamanlı ücret: Yıllık 8.500 £. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her yılı için normal zaman diliminde tamamlamanız koşuluyla aynı kalacaktır (çalışma yıllarını tekrarlamaz veya ara vermez).
 • Yarı zamanlı ücret: yılda 4,250 £ çalışıldı. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her yılı için normal zaman diliminde tamamlamanız koşuluyla aynı kalacaktır (çalışma yıllarını tekrarlamaz veya ara vermez).

AB üyesi olmayan ve Kanal Adası Öğrencileri

 • Tam zamanlı ücret: Yılda 16.000 £. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her yılı için normal zaman diliminde tamamlamanız koşuluyla aynı kalacaktır (çalışma yıllarını tekrarlamaz veya ara vermez).
 • Yarı zamanlı ücret: Yılda 8.000 £ çalışıldı. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her yılı için normal zaman diliminde tamamlamanız koşuluyla aynı kalacaktır (çalışma yıllarını tekrarlamaz veya ara vermez).

ek bilgi

Bir Yüksek Lisans yeterliliği tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredisi, bir PGCert 60 kredisi ve bir MFA 300 kredisi içerir. Kurs, normal zaman diliminde tamamlanmışsa (çalışma yılı tekrarı veya molaları yoksa), öğrenim ücretleri her yıl için aynı kalacaktır.

Ek maliyetler

Diğer maliyetler

 • İsteğe bağlı tahmin: 400 £

Kurs için gerekli olan kitapların tamamı kütüphaneden temin edilebilir. Üniversitede ayrıca bilgisayar laboratuarları ve dizüstü bilgisayar kiralama hizmeti vardır. Ancak, birçok öğrenci kurs için temel ders kitaplarından bazılarını ve / veya bir dizüstü bilgisayar satın almayı tercih ediyor. Öğrencilerin ayrıca ödevlerini ve diğer belgeleri yazdırmaları gerekebilir. Kampüs baskı maliyetleri sayfa başına 5p'den başlar. Kitaplar ve baskı için her yıl 100 sterline kadar olan bir dizüstü bilgisayar için tahmini maliyet 300 sterlin.

Kariyer olasılıkları

Bu ders, halk sağlığı ve epidemiyolojide çok çeşitli profesyonel kariyer geliştirmek için bir temel sağlar.

Halk sağlığı, bireylerin aksine nüfus ve topluluklara odaklanır ve kamu veya hükümet hizmetlerinde, araştırmalarda, STK'larda ve gönüllü sektörde potansiyel kariyerlere yol açar. Bu derste bir dizi ortak tema ele alınmasına rağmen, sağlık hizmetleri araştırmaları, halk sağlığı analistleri, sağlık politikası danışmanları, bulaşıcı hastalık kontrolü veya halk sağlığı yöneticilerinden oluşan roller konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Manchester Metropolitan University is home to a diverse international student population from more than 130 countries. The University is ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years ... Devamını oku

Manchester Metropolitan University is home to a diverse international student population from more than 130 countries. The University is ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old, which is a measure of its commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Manchester Metropolitan provides its students with regular employability events including advice workshops, industry networking, guest speakers and careers fairs. The University also has industry links with many global companies, including IBM, Bentley Motors, Bosch, Microsoft, Nike, Adidas, Manchester City Football Club and Walt Disney. A range of scholarships exclusive to international students is also available, up to the value of £5,000. Daha Az