Bu ders, modern klinik ortamda güncel endodontik becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Diş Hekimliği Fakültesi 1916 yılında kuruldu. Araştırma, öğretim ve klinik dişhekimliği uygulamalarında ön sırada yer alıyoruz. Üniversite lig tablolarında sürekli olarak iyi bir performans sergiliyoruz ve Birleşik Krallık'taki bir dişhekimliği okuludur.

Destekleyici ve besleyici bir ortam sağlayan itibarı ile dost bir okuluz. Bu, öğrencilerin beklentilerini yerine getirmelerine ve klinik ve akademik mükemmellik kazanmalarına izin verir. Okul lisansüstü özel çalışma için 'The Hub' olarak bilinen özel bir alan sağlar.

Endodontik becerilerinizi geliştirin

Endodonti MDSc, ​​mevcut endodontik becerilerini geliştirmek isteyen mezunlar içindir. Akademi veya uzmanlık alanında kariyer yapmak isteyen kişiler için özel bir fayda sağlayacaktır.

Nasıl öğretileceksiniz

Konferanslara ve seminerlere katılacaksınız ve seçilen konunun tartışmasına katılmaya teşvik edileceksiniz. Kişisel çalışma süresi için hazırlık yapılacak ve öğrencilerin endodontoloji konusundaki bilgi ve anlayışlarını arttırmak ve değerlendirmelere hazırlamak için bunu kullanması beklenmektedir.

Pratik beceriler öncelikle bir laboratuarda doğal ve plastik dişlerin bir kombinasyonu kullanılarak öğretilecektir. Klinik beceriler, gözetim altındaki hastaları tedavi ederek daha da geliştirilecektir.

Tamamlanmış vakalarınızı düzenli olarak yazıp sunmanız beklenir.

Nasıl değerlendirileceksin

Değerlendirme, her bir öğretilen modül için bir saatlik yazılı kısa cevap sınavından oluşacaktır.

Endodontoloji ile ilgili bir araştırma projesi yürütecek ve yazılı ve ciltli bir tez hazırlayacaksınız. Bu, literatürün eleştirel bir incelemesini içerecektir. Araştırma projesinde harcanan zamanın oranının, kursun yaklaşık% 25'i olması beklenmektedir.

Modüler değerlendirmelerin sonuçları, klinik aktivitenin kayıt defteri, olgu sunumları ve tez çalışması, denetçiler tarafından incelenecektir.

Tüm bileşenler eşit ağırlık taşıyacak ve adaylar tüm sınavlarda bir geçiş yapmalıdır.

Ne çalışacaksın

Program dokuz modüle sahiptir. Bunlar doldurulmalı ve geçmeli ve bir araştırma projesi içermelidir. Modüler konular, Prosttodontik kursa paralel olarak çalışacak şekilde seçilmiştir ve aynı zamanda restoratif dişhekimliğinde iyi bir temel oluşturacaktır.

  • DS5001 - Uzman Uygulamaya Hazırlık
  • DS50010 - İleri Endodontik uygulama
  • DS50011 - Tez
  • DS51003 - Diş Çürüğü ve Vital Pulp Yönetimi
  • DS51012 - Endodontinin kuruluşu
  • DS51013 - Cerrahi Olmayan Endodontik Tedavi
  • DS52002 - Uygulamalı Diş Hekimliği
  • DS52015 - Endodontik tedavi
  • DS52016 - Periapikal cerrahi

Kariyer

Bu kurs, Kraliyet Kolejleri MFDS sınavına iyi bir hazırlık sağlar, ancak MRD sınavına girmeye uygunluk için onaylanmamıştır. Bu dersin tamamlanması üzerine, öğrenciler bir akademik kariyer veya özel klinik uygulamalarını göz önünde bulundurabilirler.

Giriş koşulları

Adayların dişhekimliği diplomasına sahip olması ve mezuniyet sonrası en az iki yıl klinik deneyime sahip olması gerekir. Bu bir klinik kurs olduğu için İngilizce seviyen çok önemlidir.

İngilizce Dil Gereksinimi

Genel IELTS
Program dili:
Ingilizce
University of Dundee

University of Dundee için 5 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme May 13, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
24 ay
Tam zamanlı
Price
38,150 GBP
çalışma yılı
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date