MBChB Tıp ve Cerrahide

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Birmingham Üniversitesi, tıp doktoru olmak için gereken becerileri geliştirmeniz için birinci sınıf bir fırsat sunar.

Bilimsel olarak doğal bir yetenekle akademik olarak yetenekli olan, insan işlerine güçlü bir ilginiz, başkalarının refahı için bir endişeniz, iletişim için bir yetenek ve gerçek bir fark yaratma arzunuz olacaktır. Bu zorlu derece kursunu tamamlamak için çok fazla sürücüye ihtiyacınız olacak. Bizimle geçirdiğiniz süre boyunca, bir birey olarak muamele göreceksiniz ve sizi kendi profesyonel ilgi alanlarınızı geliştirmeye ve keşfetmeye teşvik edeceğiz.

West Midlands bölgesinde beş buçuk milyon insanla, çeşitli klinik yerleşimler sunan ülkenin en büyük sağlık bölgesinde eğitim göreceksiniz. Bunlardan biri, 2010 yılında açılan ve son teknoloji sağlık tesislerine sahip olan Tıp Okulu'nun yanında bulunan Kraliçe Elizabeth Hastanesi Birmingham'dır. Bu, farklı disiplinlerden ve kültürlerden çok çeşitli hastaları nasıl yöneteceğinizi öğrenerek, tıp disiplinlerinin çeşitliliği konusunda deneyim kazanmak için birçok fırsata sahip olacağınız anlamına gelir. En başından itibaren, genel uygulamalara iki haftada bir bağlı olarak toplumdaki sağlık uygulamalarını deneyimleyeceksiniz ve çalışmalarınızın klinik pratiğe nasıl dönüştüğünü görmenize izin vereceksiniz.

Hastanelerdeki eğitim ve genel uygulamalarınız oldukça organize bir akademi yapısı içinde gerçekleşir. Akademi Başkanları, her uzmanlık alanında yüksek kaliteli eğitim almanızı sağlamaktan Tıp Fakültesinden sorumlu kıdemli danışmanlar ve GP'lerdir.

Ayrıca, ikinci, üçüncü veya dördüncü sınıftan sonra alacağınız birkaç isteğe bağlı araya giren program arasından seçim yapma seçeneğiniz de olacaktır. Bunlar, temel veya uygulamalı tıbbi araştırmalarda yeni bir laboratuvar veya topluluk temelli araştırma çalışmasına katılmanızı sağlar.

2016 yılında Ulusal Öğrenci Anketi (NSS) sonuçları öğrencilerin% 93'ünün bu dersin öğretiminden memnun olduğunu göstermiştir.

Birmingham Tıp ve Cerrahi kursu , kendi kariyer hedeflerinize doğru çalışmaya başlamanız için gerekli bilgileri ve arka planı vermek için tasarlanmış entegre modüler tabanlı bir programdır.

Dersin sonucu

Lisansüstü hazırlık eğitimi ve ötesi

Lisans programının sonunda, birincil tıbbi yeterlilik (PMQ) olan MBBS (veya eşdeğeri) derecenizi alacaksınız. Bir PMQ sahibi olmak, yalnızca dikkate alınması gereken Uygulamalara Uygunluk kaygısı olmadığını kabul etmek kaydıyla Genel Tıp Konseyi'ne geçici kayıt yapma hakkına sahiptir. Geçici kayıt süresi en fazla üç yıl ve 30 günle sınırlıdır (toplamda 1125 gün). Bu süreden sonra geçici kaydınızın süresi normal olarak dolar.

Geçici kayıt yaptırmış olan doktorlar yalnızca onaylı Hazırlık Yılı 1. sınıf görevlerinde çalışabilirler: yasa, geçici olarak kayıt yaptırmış olan doktorların başka herhangi bir iş yapmasına izin vermez. Hazırlık Yılı 1. sınıfa ulaşmak için lisans programınızın son yılında, bu yayınları mezunlara rekabetçi bir temelde tahsis eden İngiltere Hazırlık Programı Ofisi seçim şeması aracılığıyla başvurmanız gerekecektir. Tüm uygun niteliklere sahip İngiltere mezunları Hazırlık Yılı 1 programında bir yer bulmuşlardır, ancak örneğin, İngiltere dışındaki mezunlardan artan sayıda rekabetçi başvuru olması durumunda bu garanti edilemez.

Hazırlık Yıl 1 programının başarılı bir şekilde tamamlanması normalde 12 ay içinde gerçekleşir ve bir Deneyim Sertifikası verilmesi ile işaretlenir. Daha sonra Genel Tıp Konseyi'ne tam kayıt için başvurabilirsiniz. NHS'de denetimsiz tıbbi uygulama veya Birleşik Krallık'ta özel muayenehane için pratik yapmak için bir lisansla tam kayıt yaptırmanız gerekir.

Bu bilgi şu anda doğru olsa da, öğrencilerin bu alandaki düzenlemelerin zaman zaman değişebileceğinin farkında olmaları gerekmektedir.

Yeni nitelikli doktorlar için geçici kayıtların kaldırılıp kaldırılmayacağı hakkında bazı tartışmalar var. Eğer bu olursa, İngiltere mezunları bir MBBS (veya eşdeğer) derecesini başarıyla tamamladıkları anda tam kaydı alacaklardır. İngiltere mezunlarının halen mevcut Hazırlık Programına benzer bir eğitim programına başvurmaları gerekeceği ve bu programdaki yerlerin her İngiltere mezunu için garanti edilemeyeceği unutulmamalıdır.

GMC şu anda İngiliz tıp mezunları için uygulama lisansı ile kayıt verilebilmesi için geçmesi gereken resmi bir değerlendirmenin yapılmasını düşünmektedir. Böyle bir sınavın uygulanıp uygulanmayacağına veya ne zaman girileceğine dair kesin bir karar alınmamış olsa da, adaylar GMC'nin, tıp öğrencilerinin gelecekteki kohortlarının GMC'ye kayıt vermeden önce tıbbi lisans değerlendirmesinin bir bölümünü geçmesi gerekebileceğini bilmeleri gerektiğini bilmelidir. uygulama lisansı.

Birinci ve ikinci yıllar

İlk iki yılınız büyük ölçüde insan vücudunun yapısı ve işlevi üzerine modüllerle ele alınır. Her sistemin nasıl kontrol edildiğini ve günlük yaşamın taleplerine nasıl yanıt verebileceğini ve bir hastalık ve tıbbi tedavilerden nasıl etkilendiğini öğreneceksiniz. Anatominin büyük kısmı, önemli toplama deneyimi de dahil olmak üzere küçük grup oturumlarında öğrenilir.

Sağlık ve hastalık psikolojisi ve sosyolojisi ile tüm popülasyonların ve bireysel hastaların sağlığının nasıl değerlendirildiğini öğreneceksiniz. Ayrıca, genetik mühendisliği gibi biyomedikal etikteki bazı önemli konulara da tanıtılacaksınız.

Her yıl, biyolojik ve davranışsal teorik öğrenmeyi gerçek hastalarla klinik durumlara bağlayarak, toplumda GP'lerle ve hastalarla on gün geçireceksiniz. Ayrıca, ilginizi çeken konuları takip edebilmeniz için çalışma alanlarını kendiniz seçme şansınız olacak.

Üçüncü yıl

İyi bir klinik öykü alma ve hastaları inceleme ve aynı zamanda etkili hasta-doktor ilişkileri için gerekli iletişim becerilerini incelemede temel klinik becerilerinizi daha da geliştirmek için ortağımız Teaching Hospital Trusts'ta bulunacaksınız. Ayrıca yaygın hastalıklar ve bunların nasıl teşhis ve yönetileceği hakkında bilgi edinecek ve patoloji, farmakoloji, halk sağlığı ve epidemiyoloji üzerine teorik çalışmalarınıza devam edeceksiniz. Topluluğa Dayalı mükemmel Tıp dizimiz devam ediyor ve hastaların Genel Pratikte nasıl yönetildiğine dair anlayışınızı artıracaksınız.

Dördüncü ve beşinci yıl

Artık tıbbi, cerrahi ve Kardiyoloji, Nöroloji, Psikiyatri, Kemik ve Eklem Hastalığı, Onkoloji, Kulak, Burun, Boğaz ve Peri-Operatif Bakım gibi diğer uzmanlık alanlarında klinik bağlantılara geçeceksiniz. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum, Pediatri ve Genel Pratikte daha fazla ek yapacaksınız. Son yıl boyunca, tıp doktoru olmaya hazırlanırken tüm öğrenim ve becerilerinizi Akut Hasta Hasta eki ile bir araya getirebileceksiniz.

Seçmeli çalışmalar: Dördüncü yılın baharında iki ay, tıp fakültesinin bir bölümünde veya İngiltere'deki başka bir merkezde veya öğrencilerin çoğunluğunun yurtdışında yapmayı tercih ettiği gibi, kendi seçeceğiniz tam zamanlı çalışmalara ayrılır. . Bilginizi daha önce çalıştığınız bir konuda birleştirmeyi, daha fazla klinik uygulama deneyimi kazanmayı veya belki de kendi klinik araştırma projenizi gerçekleştirmeyi seçebilirsiniz.

Bunlar, öğrencilerimizin seçmeli dersleri kapsamında ziyaret ettikleri çeşitli yerlerin bir seçimidir.

Araştırma Eğitimi

Bir doktor olarak, tıptaki en son gelişmelerden haberdar olmanız beklenecektir, ancak bunları getirirken öncü bir rol üstlenmeleri için klinisyenlere ihtiyacımız var. Bu kurs, klinik uygulamaları geliştirmek ve geliştirmek için kariyerinizde kullanabileceğiniz araştırma becerilerini öğrenme fırsatı verir. Bu becerileri bir araya getirilmiş program sırasında önemli ölçüde geliştirebilirsiniz.

Ara Katlı Programlar

Muayenelerde iyi bir standart elde ederseniz, bir yıl boyunca seçilen konular üzerinde derinlemesine bir çalışma yaparak Tıp Fakültesi'nde uluslararası rekabetçi araştırmanın mükemmel genişliğinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Birkaç farklı araya giren program, temel veya uygulamalı tıbbi araştırmalarda yeni araştırma çalışmalarına katılma fırsatı sunar. Bu, eğitiminizin ikinci, üçüncü veya dördüncü yıllarından sonra olabilir. Mevcut programlar laboratuvar veya toplum temelli araştırmaları içerir. Tıbbi araştırma verilerini analiz etmeyi ve yorumlamayı öğrenecek ve daha da önemlisi, kendi romanınızı ve önemli araştırma projenizi üstleneceksiniz. Edineceğiniz beceriler kanıta dayalı klinik uygulamanın geliştirilmesine katkıda bulunmanıza izin verecektir. Daha sonra MBChB programını tamamlamak için geri dönün.

Bu dersi neden inceleyelim?

İngiltere'nin bir tıp fakültesi tarafından kapsanan en büyük sağlık bölgesi: West Midlands bölgesinde beş buçuk milyon insanla, Birmingham'ın Queen Elizabeth Hastanesi'nin yanındaki ülkenin en büyük sağlık bölgesinde eğitim göreceksiniz. çeşitli tıbbi disiplinlerde deneyim kazanmak ve farklı geçmişlere ve kültürlere sahip çok çeşitli hastaları tedavi etmek için birçok fırsatınız olacağı anlamına gelir.

Erken klinik ve hasta teması: Kursun ilk iki yılında, biyolojik ve davranışsal teorik öğrenmeyi gerçek hastalarla klinik durumlara bağlayarak, GP ve hastalarla birlikte toplumda 10 gün geçireceksiniz. Bu, ortak hastanelerimizde klinik yerleşimler için uzun süreler geçireceğiniz son üç yılda artar.

İsteğe bağlı araya ekleme: Eğitiminiz sırasında birkaç isteğe bağlı araya ekleme programı arasından seçim yapma şansınız olacaktır. Bunlar, ikinci, üçüncü veya dördüncü sınıfınızdan sonra olabilecek temel veya uygulamalı tıbbi araştırmalarda yeni araştırma çalışmalarına katılma fırsatı sunar. Mevcut programlar laboratuvar veya toplum temelli araştırmaları içerir.

Klinik uygulama için hazırlık: Hastanelerde ve genel uygulamalarda eğitiminiz oldukça organize bir akademi yapısı içinde gerçekleşir. Akademi Başkanları, tüm öğrencilerin her bir farklı uzmanlık alanında mükemmel eğitim almasını sağlamaktan Tıp Fakültesinden sorumlu kıdemli danışmanlar ve GP'lerdir.

Seçkin Mezunlar: Birçok MBChB Tıp ve Cerrahi mezunu kendi alanlarında lider olmaya devam etti. Seçkin ve dikkate değer mezunlarımızın şunları içerdiğini söylemekten gurur duyuyoruz:

 • Charles George (MBChB, 1965) İnme Derneği Başkanı
 • Jane Collins (MBChB, 1978; MD 1988) Genel Müdür, Marie Curie Kanser Bakımı
 • Richard Horton (MBChB, 1986; BSc, 1983; MD, 2008), Editör, Lancet
 • Rowan Hillson (MBChB, 1974) Ulusal Diyabet Klinik Direktörü, Sağlık Bakanlığı
 • Steve Field (MBChB, 1982) Başkan, Kraliyet Pratisyen Hekimler Koleji
 • Peter Weissberg (MBChB, 1976), Tıbbi Direktör, British Heart Foundation
 • David Haslam (MBChB, 1972) İngiliz Tabipler Birliği Başkanı

Aktif MedSoc: Birmingham Üniversitesi'nde öğrenci hayatının tamamen iş olmaması gerektiğine inanıyoruz ve eğitiminizin dışında hem Kolej'de hem de Üniversitede yer almanız için çok şey var. Kolej, MedSoc olarak bilinen kendi toplumuna sahiptir. MedSoc, spor, sosyal, müzik ve hayırseverlik gibi çok çeşitli etkinlikler için bir şemsiye kuruluştur - herkes için bir şey var.

Giriş koşulları

 • Gerekli A seviyesi sayısı: 3
 • Tipik teklif: A * AA. Adayların AAA'yı Biyoloji ve Kimya dahil tahmin etmeleri gerekirdi (Not: İnsan Biyolojisi Biyolojiye alternatif olarak kabul edilebilir).
 • Genel Çalışmalar: kabul edilmedi. Eleştirel Düşünme de kabul edilmez. Diğer standart olmayan konular kabul edilmeyebilir. Tavsiye için lütfen bizimle iletişime geçin.

Tüm başvuru sahipleri:

 • kabul edilebilir akademik nitelikler sunmak (aşağıya bakınız) ve
 • Birleşik Krallık Klinik Yetenek Testine (UKCAT) girmek ve
 • davet edildiyse bir röportaja katılın.

Uluslararası (AB dahil) adaylar için bilgiler uluslararası bölümde verilmektedir.

İngilizce dil gereksinimleri

Adayların mükemmel İngilizce yazılı ve sözlü olması gerekir. Üniversitenin standart İngilizce dil gereksinimlerinin rekabet yoluyla yükseltilebilecek minimum standartlar olduğunu lütfen unutmayın. Örneğin, İngilizce IELTS dili her bileşende en az 7.0 olmalıdır.

Avrupa Birliği başvuru sahipleri

Ücret durumunu belirleyen bir dizi faktör vardır, ancak AB Vatandaşları ücret ödeyen amaçlar için 'ev sahibi' öğrenci olarak düşünülebilir (aşağıya bakınız). İngiltere merkezli adaylar, iki ulusal yeterlilikten (örneğin, A-seviyeleri ve GCSE) her birinin sonuçlarına göre seçildiğinden, İngiltere dışından ev / AB adaylarının bunlara eşdeğer sınav tabanlı yeterlilikler sunmaları gerekmektedir. Bazı örnekler aşağıdadır:

İrlanda Ayrılma Sertifikası

Biyoloji, Kimya, İngilizce ve Matematik de dahil olmak üzere altı dersten en az A derecesi, Biyoloji ve Kimya dalında A1 notunu içerir. Aynı sertifika Junior Sertifikası için de geçerlidir.

Avrupa Bakaloryası

Kimya ve Biyoloji'yi tam seçenek olarak dahil etmek için, bilimlerde en az% 85 olmak üzere toplam% 85'lik bir puan. Ara sonuçlar için bu standardın karşılandığına dair kanıt sağlanmalıdır.

Yeterliliklerin geniş tabanlı olmamasını ve resmi, ulusal sınavlardaki performansın değerlendirilmesi yoluyla elde edilmesini şart koşuyoruz. Rehberlik için, aşağıdaki yeterlilikler, örneğin A seviyeleri olmadan kendi başlarına kabul edilemez. Bunlar arasında Avusturya Matura; Bulgar Diploması; Fransız Bakaloryası (OIB dahil); Alman Abitur; Yunanca (Kıbrıs dahil) Apolytirion; İtalyanca Esame Di Stato; Litvanya Brandos Atestats; Hollanda "Voorbereidend Wetenschappelijk Onderwijs" (VWO) Diploması; Polonya Matura; Portekizce Diploma de Ensino Secundario; Romanya Bakaloryası; İspanyol Título de Graduado en Educación Secundaria Obligatoria (ESO) ve Título de Bachiller; İsveç Slutbetyg från Gymnasieskolan (Okuldan Ayrılma Sertifikası).

Uluslararası Bakalorya

 • Yüksek seviye: Kimya ve Biyoloji'den 766 ve onaylanmış diğer bir denekten (herhangi bir sırayla)
 • Yardımcı düzey: Konular daha yüksek bir düzeyde sunulmuyorsa İngilizce ve Matematik derslerini içermelidir (Matematik Çalışmaları kabul edilebilir).
 • En az 32 puana ulaşılmalıdır
 • Orta Yıllar Programı'ndan veya kabul edilebilir bir GCSE eşdeğeri kalifikasyondan sonuçlar sağlamanız gerekir. MYP sonuçları GCSE'lere aşağıdaki denkliklere göre puanlanacaktır: 7 = A *; 6 = A; 5 = B. Fen, İngilizce ve Matematik alanlarında en az 5 başarı elde edilmiş olmalıdır

Uluslararası başvuranlar

Ücretli olarak uluslararası olarak değerlendirilen öğrenciler için 28'e kadar yerimiz var. Ücret durumu hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.ukcisa.org.uk adresini ziyaret edin. Ücret durumunuz hakkında şüphe varsa (örneğin, AB dışında yaşayan bir İngiliz vatandaşıysanız), üniversitenin tıp başvurunuz değerlendirilmeden önce ücret durumunuzu araştıracağını unutmayın. Ücret durumunuz zamanında tanımlanamazsa, röportaj fırsatını kaybedebilirsiniz.

Okuldan ayrılma yeterliliği A Seviyesine eşit olmalıdır. GCSE'ye eşdeğer nitelikte olmayan bir eğitim sisteminde eğitim gören uluslararası adaylar için esnek olmaya çalışacağız. Ancak, yalnızca öngörülen notlara dayanarak akademik potansiyelin etkili bir şekilde değerlendirilmesinin zor olduğu kabul edilmelidir. Okul sonuçları mutlak minimum olarak verilmelidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az