MBChB Tıp ve Cerrahide Lisansüstü Giriş Kursu

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Beş yıllık Tıp ve Cerrahi MBChB programımıza ek olarak , yaşam bilimleri alanında birinci derece mezunlar için dört yıllık bir MBChB var .

Yalnızca bu program için Ana Sayfa / AB olarak sınıflandırılan adayları dikkate alacağız.

Ağız, Diş, Çene Cerrahisi alanında kariyer yapmak isteyen nitelikli dişhekimleri için üç yıllık bir eğitim programı sunuyoruz. Kurs bilgileri sekmesinde daha fazla bilgi verilir (daha sonra, 'giriş koşulları' nı seçin).

Bu dört yıllık lisans programı mezunlar için özel olarak tasarlanmıştır ve tıp doktoru olmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri geliştirmek için mükemmel bir fırsattır. En başından itibaren, toplumdaki sağlık uygulamalarını genel uygulamaya bağlı olarak deneyimleyeceksiniz, böylece çalışmalarınızın klinik pratiğe nasıl dönüştüğünü görmenize izin vereceksiniz.

Bilimsel olarak doğal bir yetenekle akademik olarak yetenekli olan, insan işlerine güçlü bir ilginiz, başkalarının refahı için bir endişeniz, iletişim için bir yetenek ve gerçek bir fark yaratma arzunuz olacaktır. Bu zorlu derece kursunu tamamlamak için çok fazla sürücüye ihtiyacınız olacak. Bizimle geçirdiğiniz süre boyunca, bir birey olarak muamele göreceksiniz ve sizi kendi profesyonel ilgi alanlarınızı geliştirmeye ve keşfetmeye teşvik edeceğiz.

2016 yılında Ulusal Öğrenci Anketi (NSS) sonuçları öğrencilerin% 96'sının bu dersin genel kalitesinden memnun olduğunu göstermiştir.

Başvuru sahipleri için bilgi

Lisans dersinin sonunda, birincil tıbbi yeterlilik (PMQ) olan MB ChB (veya eşdeğeri) derecenizi alacaksınız. Bir PMQ sahibi olmak, yalnızca dikkate alınması gereken Uygulamalara Uygunluk kaygısı olmadığını kabul etmek kaydıyla Genel Tıp Konseyi'ne geçici kayıt yapma hakkına sahiptir. Geçici kayıt süresi en fazla üç yıl ve 30 günle sınırlıdır (toplamda 1125 gün). Bu süreden sonra geçici kaydınızın süresi normal olarak dolar.

Geçici kayıt yaptırmış olan doktorlar yalnızca onaylı Hazırlık Yılı 1. sınıf görevlerinde çalışabilirler: yasa, geçici olarak kayıt yaptırmış olan doktorların başka herhangi bir iş yapmasına izin vermez. Hazırlık Yılı 1. sınıfa ulaşmak için, lisans kursunuzun son yılında, bu yayınları mezunlara rekabetçi bir şekilde tahsis eden İngiltere Hazırlık Programı Ofisi seçim şeması aracılığıyla başvurmanız gerekecektir. Şimdiye kadar, tüm uygun niteliklere sahip İngiltere mezunları Hazırlık Yılı 1 programında bir yer bulmuşlardır, ancak örneğin, İngiltere dışındaki mezunlardan artan sayıda rekabetçi başvuru olması durumunda bu garanti edilemez.

Hazırlık Yıl 1 programının başarılı bir şekilde tamamlanması normalde 12 ay içinde gerçekleşir ve bir Deneyim Sertifikası verilmesi ile işaretlenir. Daha sonra Genel Tıp Konseyi'ne tam kayıt için başvurabilirsiniz. NHS'de denetimsiz tıbbi uygulama veya Birleşik Krallık'ta özel muayenehane için pratik yapmak için bir lisansla tam kayıt yaptırmanız gerekir.

Bu bilgi şu anda doğru olsa da, öğrencilerin bu alandaki düzenlemelerin zaman zaman değişebileceğinin farkında olmaları gerekmektedir.

Yeni kalifiye doktorlar için geçici kayıtların kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda bazı tartışmalar vardır. Bu durumda, Birleşik Krallık mezunları bir MB ChB (veya eşdeğeri) derecesini başarıyla tamamlar tamamlamaz tam kayıt alacaklardır. İngiltere mezunlarının halen mevcut Hazırlık Programına benzer bir eğitim programına başvurmaları gerekeceği ve bu programdaki yerlerin her İngiltere mezunu için garanti edilemeyebileceği unutulmamalıdır.

Buna ek olarak, GMC şu anda tam kayıt için tüm doktorların geçmesi gereken resmi bir değerlendirme yapılıp yapılmayacağını düşünmektedir. Böyle bir sınavın uygulanıp uygulanmayacağına veya ne zaman girileceğine dair kesin bir karar alınmamış olsa da, başvuru sahipleri GMC'nin, tıp öğrencilerinin gelecekteki kohortlarının GMC'nin vermeden önce yeni bir Birleşik Krallık Tıbbi Lisanslama Değerlendirmesinin bölümlerini geçmesi gerektiğini öngörmesi gerektiğini bilmelidir. Uygulama Lisansı ile kayıt.

İlk yıl - Faz 1 Klinik Yönelim

Bu aşama, toplumdaki biyolojik bilimler, anatomi ve tıbbı kapsayan bir programla başlar, çünkü diğer yaşam bilimleri konularındaki bilginizle karşılaştırıldığında bunlardan çok azını kaplayacaksınız. Her biri vaka çalışmalarının tüm yönlerini kapsayan, yaklaşık sekiz öğrenciden oluşan bir öğretmen tarafından denetlenen grubun parçası olarak probleme dayalı vaka çalışmaları üzerinde çalışacaksınız. Sorunlar, temel bilim, anatomi (proseksiyon dahil), etik, toplumda tıp ve davranış bilimini kapsayan altı haftalık dört temalı blokta gruplandırılmıştır ve tüm bu özellikler vaka çalışmalarının her birine entegre edilmiştir.

İkinci yıl - Faz 2 Klinik Deneyimi

Şu anda beş yıllık MBChB'de öğrencilere üçüncü yıl kursunu öğreten, birinci dönemi bir öğretim vakfında geçiren ve ikincisinde diğerine dönen aynı Eğitim Hastanesi Vakıflarına dayanacaksınız. Ayrıca beş yıllık MBChB öğrencilerimize klinik bilim derslerinde, farmakoloji öğretiminde ve halk sağlığı ve epidemiyolojide özel çalışma modüllerinde katılacaksınız. Buna ek olarak, bir GEC öğrencisi olarak, temel ve davranışsal bilim eğitiminizi ilerletmek için vaka tabanlı öğrenmenin küçük bir bileşeni ile devam edeceksiniz.

Çene Cerrahisi eğitim programındaki öğrenciler bu aşamada çalışmalarına başlayacaklar.

Üçüncü ve dördüncü yıllar

Artık kardiyoloji, Nöroloji, Psikiyatri, Kemik ve Eklem Hastalığı, Onkoloji, Kulak, Burun, Boğaz ve Peri-Operatif Bakım gibi tıbbi, cerrahi ve diğer uzmanlık alanlarında ekleri olan klinik eklere geçeceksiniz. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum, Pediatri ve Genel Pratikte de ekler yapacaksınız. Son yıl boyunca, tıp doktoru olmaya hazırlanırken tüm öğrenim ve becerilerinizi Akut Hasta Hasta eki ile bir araya getirebileceksiniz.

Bu dersi neden inceleyelim?

West Midlands bölgesinde beş buçuk milyon insanla ülkenin en büyük sağlık bölgesinde eğitim göreceksiniz. Birmingham'ı seçerek, uzmanlığı tıbbın genişliğini kapsayan ünlü akademisyenlerin öğrettiği disiplinlerarası bir programdan da yararlanacaksınız. Çalışmanızı seçtiğiniz ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerinize odaklama fırsatı ile birlikte mükemmel öğrenme kaynakları ve öğrenci merkezli, katılımcı bir öğrenme stili bulacaksınız.

Tıp ve Cerrahi programı Birmingham'daki çok aktif araştırma ortamından büyük ölçüde yararlanmaktadır. Tıp Fakültesinin bir parçası olduğu Tıp ve Diş Bilimleri Fakültesi, yıllık 50 milyon £ 'dan fazla araştırma gelirine sahiptir ve birkaç büyük merkez kanser, diyabet, kök hücre biyolojisi, bağışıklık ve enflamatuar hastalık, enfeksiyon, kardiyovasküler bilim ve yaşlanma.

Son Araştırma Değerlendirme Alıştırması'nda (RAE 2008) bu araştırmanın çoğu uluslararası düzeyde mükemmel ve dünya lideri olarak değerlendirildi, geri kalanların çoğu uluslararası alanda tanındı. Özellikle, Birmingham ilk Cancer Research UK Merkezi'ne sahiptir ve Londra dışındaki önde gelen kanser araştırma merkezi olarak seçilmiştir, ikinci olarak sadece Kanser Araştırma Enstitüsü (RAE 2008).

Giriş koşulları

Normal olarak, başvuru anında yaşam bilimleri derecesini tamamlamış olan başvuru sahiplerini dikkate alacağız. Başvuru sahiplerini 1. sınıf notuna sahip olanlara tercih vererek, derece sonuçlarının kalitesine göre sıralayacağız, ancak 2: 1 aralığının üst ucunda bir sonuç elde etmiş olanları da dikkate almayı bekliyoruz.

Ortaokul yeterlilikleri adaylar arasında ayrım yapmak için kullanılır. Özellikle Bilim, İngilizce ve Matematik alanlarında çok iyi sonuçlar bekliyoruz. Bir rehber olarak, A seviye eşik gereksinimlerimiz BBB'dir, ancak bu notlar rekabet yoluyla artırılabilir. Kimyada sağlam bir bilgi tabanı, A düzeylerinden veya diğer üniversite öncesi sınavlardan veya lisans programının içeriğinden esastır. İngilizce veya Matematikte en yüksek yeterlilik GCSE ise, normalde A notu gereklidir.

BTEC: BTEC Genişletilmiş Diploma, Diploma ve Yardımcı Diploma kabul edilmiyor

Öğrencilerimizin derse biyolojik süreçler, hücre fonksiyonları ve hücre etkileşimleri hakkında iyi bir bilgi ile başlamasını istiyoruz. Genel olarak uygun gördüğümüz dereceler:

 • Biyokimya / Tıbbi Biyokimya
 • Biyomedikal Bilim
 • diş hekimliği
 • İnsan Biyolojisi / Fizyolojisi / Farmakolojisi
 • Eczane
 • Fizyoterapi
 • Psikoloji (İngiliz Psikoloji Derneği akredite programı)

Diğer birçok derece uygun olabilir, ancak farklı derece programları arasındaki farklılıklar her bir programın ayrı ayrı incelenmesini gerektirecektir (yani müfredat değerlendirilir). Bunlar:

 • En Biyolojik Bilimler derecesi
 • hemşirelik
 • Spor Bilimi / Spor Çalışmaları

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Başvuru Sahipleri için MBChB Programı

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında kariyer yapmak isteyen ve MJDF veya MFDS'ye ulaşması beklenen ya da başarması beklenen nitelikli Diş Hekimleri için üç yıllık bir eğitim kursunda yaklaşık beş ya da altı yer sunuyoruz. Tam yüksek lisans giriş kursu aksine, uluslararası adaylar düşünülebilir, ancak İngiltere mezuniyet sonrası klinik uygulama önemli kanıtlar sunan adaylar tercih edilecektir. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında bir kariyere bağlılık göstermek önemlidir.

Başvuru sahipleri, UCAS başvurusunda belirtilmesi gereken Lisansüstü giriş kursuna (A101) 2. Yıl girişi için başvurmalıdır. Bu programdaki yerlerin sayısı klinik yerleşimlerin mevcudiyetine bağlı olacaktır.

Ek bilgi

UKCAT veya GAMSAT gibi ek kabul testlerini kullanmıyoruz.

Başvuru sahipleri tüm niteliklerinin detaylarını UCAS formunun ilgili bölümüne girmelidir. Eksik başvurular dikkate alınmayabilir.

Daha yüksek dereceler alan adayların kursa başlamadan önce değerlendirme sürecinin tüm bileşenlerini (doktora tezi için düzeltmelerin resmi olarak onaylanması dahil) tamamlamaları beklenmektedir.

Daha yüksek bir derece veya ikinci bir derece, yukarıdaki gerekliliklerin yerine geçmez. Birden fazla lisans programı incelendiğinde, birincinin sonucu öncelikli olacaktır (ilgisiz bir konuda olsa bile).

Yurtdışı kurumlardan derece eşitliğini değerlendirmedeki belirsizlik nedeniyle İngiltere merkezli bir kurumdan derece sunan başvuru sahipleri tercih edilecektir.

Teklif alan tüm adaylarla mülakat yapılacaktır.

Olgun Başvuru Sahipleri: Okul, birkaç yıl önce mezun olan ancak üstlenilmesi gereken lisans ve lisansüstü eğitim sürelerini dikkate alacak adayların başvurularını memnuniyetle karşılar. Ayrıca, önemli ve ilgili bir yeterlilikten bu yana dört yıldan fazla bir süre geçmemesi bekleniyor.

Sönümleyici koşullar: Akademik gereksinimlerimizi gerçekleştirme yolunda esnek olabiliriz, ancak eşikleri azaltmayacağız. Eğitimde sadece önemli bir aşamada meydana gelen çok ciddi yaşam olaylarını ele alacağız; hastalık veya yakın bir aile üyesinin beklenmedik ölümü nedeniyle önemli bir süre boyunca eğitimden yoksunluk gibi. Bağımsız kanıtların tartışılmasını ve alınmasını takiben, örneğin, 3 yıldan fazla A Düzeyleri üzerinde çalışan adayları ele alabiliriz. Sınav dönemlerinde hafifletici koşulların dikkate alınmak üzere ilgili sınav kurullarına sunulması gerektiğini lütfen unutmayın. Sınav sonuçları ile ilgili olarak, sınav kurulunun uygun gördüğü hususların ötesinde bir daha hafifletme yapmayız.

Mezuniyet sonrası etkinlik: Derecelerini tamamlamış olan başvuru sahiplerine tercih veririz. Başvurunuz, mezuniyetinizden bu yana önemli faaliyetlerde bulunacağınızdan şüphesiz bizi terk etmelidir. Tüm deneyimlerinizin doğrudan ilaçla ilgili olmasını beklemiyoruz, ancak sağlık hizmetlerine katılımınız devam ediyor olmalıdır.

Tıp uygulamasını tekrarlayın: Birmingham tıp fakültesine başvurusu daha önce yapılan bir röportajı reddeden kimseyi dikkate almayacağız. Aksi takdirde, ikinci kez ilaç başvurusunda bulunanları ele alacağız.

Yerleştirme notları: Bunlar dikkate alınmaz (sönümleme koşullarına bakınız)

Başka bir lisans programından yatay geçiş: Şu anda eğitim gören veya daha önce tıp eğitimi almış olan başvuru sahiplerini dikkate almayız.

Akademik olmayan teklif gereksinimleri

Kabul edilen tüm adaylardan bir sağlık beyan formu doldurmaları istenecektir ve bazılarına uygun olduğunda bir İş Sağlığı Doktoru ile temasa geçilebilir.

Birleşik Krallık Hükümet Sağlık Otoriteleri, tüm tıp öğrencilerinin hepatit B virüsünün taşıyıcıları olmadıklarından emin olmak için taranmasını şart koşmaktadır. Bir teklifi kabul eden tüm adaylar:

 • Hepatit B için tarama kan testi yapın.
 • Olumsuz ise, aşılama sürecine başlamalıdırlar.
 • Daha sonra bunların sertifikalı kanıtlarını sunun.
 • Aday öğrencilerin kan testini zamanında almaları şiddetle tavsiye edilir.

Birleşik Krallık Hükümet Sağlık Otoriteleri, tüm tıp öğrencilerinin bir dizi kan yoluyla bulaşan virüsleri (Hepatit C ve İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü ve Hepatit B) taramalarını önermelidir. Bu virüslerden herhangi biri ile enfekte olan (veya enfekte olmadıklarını kanıtlayamayan) herhangi bir sağlık çalışanına, kalifiye olduklarında maruz kalmaya eğilimli prosedürler uygulayamadığı (buradaki 'invaziv prosedürler' olarak tanımlanır) çalışanın yaralanmasının hastanın açık dokularının çalışanın kanına maruz kalması ile sonuçlanma riskidir. '). Birmingham'daki MBChB Kursu, Maruz Kalmaya eğilimli olmayan bir Prosedür kursudur, bu nedenle Hep C ve / veya HIV'li öğrenciler kurs sırasında herhangi bir riski yansıtmayacaktır. Bu nedenle, pozitif veya kan testi teklifini reddeden öğrencilerin programa devam etmelerine izin verilecektir. Her ne kadar tıp öğrencileri gönüllü olarak maruz kalmaya eğilimli prosedürlere girebilirler (örneğin, seçmeli dersleri sırasında). Bu durumda, öğrencilerin taranması gerekir.

Tıp ve Diş Bilimleri Fakültesi, öğrencilerine aşılarının maliyetinin 200 £ 'sine kadar mali sıkıntı ile geri ödeme yapacaktır. Ulusal Burs Programı kapsamında bir ödül almaya hak kazanırsanız (örn., Bakım Bırakıcı olarak sınıflandırılan veya 16.190 £ veya daha düşük hane geliri olan Ücretsiz Okul Yemekleri hakkıyla ilişkili devlet yardımlarından en az birini almaya hak kazanırsanız) tavsiye edilir. ödemek zorunda olduğunuz sağlık kontrolleri için makbuz almak. Birmingham Üniversitesi'nde okumaya başladıktan sonra, 200 £ maliyete kadar Kolej'den geri ödeme için başvurabilirsiniz.

Öğrencilerin programa kabul etmeden önce başarılı bir Bilgilendirme ve Engelleme Hizmeti (DBS) kontrolünü tamamlamaları istenecektir.

Tüm öğrencilerin, ayrıntıları bir teklif mektubu ile iletilecek olan girişten önce Uygulamaya Uygunluk Davranış Kurallarını imzalamaları gerekmektedir.

Tıp öğrencilerinin bazı akşam ve hafta sonu çalışmalarını içeren kursa katılmaları beklenmektedir.

Engelli adaylar için fırsatlar

Gelecekteki tıp uzmanları olarak engelli adayların neler başarabileceğine olumlu bakıyoruz ve tüm engelli öğrencilerin çalışmalarını başarıyla tamamlayabilmelerini sağlamak için makul düzenlemeler yapma yükümlülüğümüzü ciddiye alıyoruz. Tüm başvuru sahipleri, herhangi bir özürlülükten bağımsız olarak, yukarıda belirtilen kriterler temelinde mülakat dahil ve dahil olmak üzere değerlendirilecektir. Engelli olanlar da dahil olmak üzere tüm öğrenciler GMC tarafından belirlenen yeterlilik sınırlarını karşılayabilmelidir. Bir sakatlık ilan ederseniz, çalışmalarınızı en iyi şekilde nasıl destekleyebileceğimizi keşfetmek için sizi bizimle çalışmaya davet edeceğiz.

Uluslararası öğrenciler

Bu tam 4 yıllık kurs sadece ev / AB öğrencilerine açıktır.

Adayların mükemmel İngilizce yazılı ve sözlü olması gerekir. İngiltere'den başvuranlar için gereklilikler doğrultusunda, normal olarak GCSE (veya eşdeğeri) İngilizce notu bekliyoruz. Üniversitenin Standart İngilizce dil gerekliliklerinin rekabet yoluyla artırılması muhtemel minimum standartlar olduğunu lütfen unutmayın.

Seçtiğiniz eğitim programına bağlı olarak, nitelikleri İngiltere üniversitelerine doğrudan giriş için kabul edilmeyen uluslararası öğrenciler için özel olarak yapılandırılmış programlar sunan vakıf Pathways biriyle de ilgilenebilirsiniz.

istihdam

MBChB'nizle mezun olduğunuzda ve iki kuruluş yılınızı tamamladığınızda, seçtiğiniz uzmanlık alanınızdaki gönderiler için başvuruda bulunacaksınız. Mezunlarımızın çoğu için, bunlar NHS'deki hastane ve birinci basamak görevleridir, ancak patoloji veya laboratuvar gibi laboratuvar tabanlı disiplinlerde de fırsatlar vardır. Bazı doktorlar ilaç endüstrisi, politika veya tıbbi gazetecilik ve medya gibi daha ticari alanlara yönelmektedir. Hangi yöne gitmeyi seçerseniz seçin, buradaki eğitiminiz size birinci sınıf bir sıçrama tahtası verir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az