MA Klinik Psikoloji Konsantrasyonu

Genel

Program açıklaması

WKU'daki Psikoloji Yüksek Lisans programının Klinik Psikoloji konsantrasyonu, öğrencileri günümüzün çok kültürlü dünyasında başarılı bir şekilde hem araştırma hem de terapi gerçekleştirmeye hazırlayan 2 yıllık bir konsantrasyondur. Konsantrasyon, uygulama odaklıdır ve yüksek lisans düzeyinde çok çeşitli psikolojik hizmetler sunacak olan profesyoneller için geniş bir temel sunar. Mezunlar, ruh sağlığı merkezlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, üniversite danışmanlık merkezlerinde ve diğer çeşitli akıl sağlığı kurumlarında istihdam ederler. Birçok mezun doktora düzeyinde ileri eğitim almayı seçer ve bu çabalarda başarılıdır. Program öncelikle Bilişsel Davranışsal teorik yönelime sahiptir. Konsantrasyon, öğrencileri birçok eyalette psikoloji uygulamak için gerekli olan ulusal ASPPB sertifika sınavına hazırlar.

İşte konsantrasyonun bazı önemli noktaları:

  • Küçük Sınıflar: Öğrenciler, düşük öğrenci / öğretim üyesi oranıyla bireysel ilgi görürler.
  • Çeşitlilik: Öğrencilerimizdeki çeşitliliğe değer veriyoruz ve öğrencilerin anlayışını ve uzmanlığını artıran farklı bir sınıf buluyoruz.
  • Esneklik: Öğrenciler, konsantrasyonu kendi isteklerine göre uyarlamak için bazı kursları seçebilirler. Öğrenciler ayrıca konsantrasyonda 60 saati tamamlayarak Kentucky eyaletinde Lisanslı Pratik Psikolog lisansına başvurmaya hak kazanabilirler.
  • Uygulama: Öğrenciler, Psikoloji Eğitim Kliniğimizde üç yarıyılı tamamlar; Bunlardan ikisi, danışanlar için hem değerlendirme hem de terapi yapmayı içerecektir. Pratik teorik yönelim Bilişsel-Davranışçı Terapidir.
  • Staj: Öğrenciler, toplum ruh sağlığı merkezleri, kriz stabilizasyon birimleri ve Üniversite Danışmanlık ve Test Merkezi dahil olmak üzere yerel kurumlarda iki yarıyıl tamamlar.
  • Kapsamlı Hazırlık: Öğrenciler yaşamları boyunca müşterilerle çalışır.
  • Asistanlık: Eyalet dışı öğrenim ücretinden feragat etme potansiyeli dahil olmak üzere mali destek sınırlı olarak mevcuttur.
  • Fakülte: Klinik fakültesinin tüm üyeleri bu alanda lisanslıdır.
Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Welcome to Western Kentucky University (WKU), home of the Hilltoppers. Our hilltop campus is a place of beauty and friendliness. WKU is located in Bowling Green, Kentucky, a city with a population of ... Devamını oku

Welcome to Western Kentucky University (WKU), home of the Hilltoppers. Our hilltop campus is a place of beauty and friendliness. WKU is located in Bowling Green, Kentucky, a city with a population of more than 60,000 approximately 110 miles south of Louisville and 65 miles north of Nashville. WKU's Regional Campuses are located in Glasgow, Owensboro, and Elizabethtown-Fort Knox. Schedule a tour or visit our virtual tour to view our distinctive landmark on a hill overlooking the city. Daha Az