Mühendislik Lisans (Biyo-Tıbbi)

Genel

Program açıklaması

Biyomedikal bilimlerde mühendislik tekniklerinin uygulanması giderek genişlemektedir. Günümüzde, giderek artan medikal teknoloji karmaşıklığı ile, biyomedikal ve mühendislik alanlarını birbiriyle ilişkilendirebilecek teknik uzmanlar için artan bir talep var.

Mühendislik bilimleri açısından tıbbi bir problemi anlayabilen personel, mühendisler ve pratisyen hekimler için ilgi çekici problemleri çözebilir.

Biyo-Medikal Mühendisliği'nin bu yeni alanı, tıp alanında teknolojik ilerlemede, yapay insan parçalarının yaratılması ve üretilmesi, iletişim yardımları ve engelli, yeni teşhis ve tedavi araçları için yardımcı araçlar gibi önemli katkılarda bulunmuştur. yeni tıbbi prosedürler, vb.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

In the early years of its establishment, Universiti Teknologi Malaysia, School of Professional and Continuing Education (UTMSPACE) offered professional development programs such as short courses, semi ... Devamını oku

In the early years of its establishment, Universiti Teknologi Malaysia, School of Professional and Continuing Education (UTMSPACE) offered professional development programs such as short courses, seminars, workshops and in-house training. However, due to an overwhelming demand for part-time and full-time educational programs in both private and public sectors, UTMSPACE took the initiative of offering mainstream academic programs starting from the academic year 1995/96. Daha Az
kuala Lumpur , Skudai + 1 Daha fazla Daha az