Lisans hemşireliği eğitimi

Genel

Program açıklaması

Lisans hemşireliği eğitimi

Sağlık ve (çocuk) hemşireliği, geriatri hemşireliği veya ebelik eğitimini zaten tamamladınız ve başkalarına hemşirelik mesleğinde uzman bir öğretmen olarak eşlik etmek ve hemşirelik mesleğine hak kazanmak ister misiniz? Hemşirelik Eğitiminde Lisans Derecesi Programında sizi tam olarak buna hazırlıyoruz.
Odak soru üzerine: Uzun vadede fiziksel, psikolojik ve sosyal açıdan zorlu bir meslek için dilsel, kültürel, entelektüel ve heterojen öğrenci gruplarını nasıl motive ediyorsunuz? Başka şeylerin yanı sıra, kendine güvenen öğrenmeye çırakları dahil etmek için hangi pedagojik-didaktik yöntemleri kullanabileceğinizi, mevcut araştırma bulgularını öğretiminize nasıl dahil edebileceğinizi ve teoriden pratiğe geçişin sosyal zorlukları dikkate alarak nasıl çalıştığını gösteriyoruz.
Yazışma dersinde, sosyal bilimlerden, psikolojiden, felsefeden ve sağlık bilimlerinden ve ayrıca hemşirelikte sayısallaştırma konusunun yanı sıra politik ve yasal çerçeve koşullarıyla ilgilenmekle ilgili önemli bilgiler edinirsiniz.

Akredite derece

Mevcut tüm IUBH programları FIBAA (Uluslararası İşletme Akreditasyonu Vakfı) tarafından akredite edilmiştir.
Bir akreditasyon ancak bir çalışma programının içerik ve yapı açısından tüm nitel gereklilikleri yerine getirmesi durumunda ilan edilir.
FIBAA, Akreditasyon Konseyi adına Lisans ve Yüksek Lisans programlarının kalitesini kontrol eden bir akademik eğitim için TÜV türüdür. Akreditasyon, her beş (ilk akreditasyon) veya yedi (yeniden akreditasyon) yılda bir yenilenir - öğretimin kalitesi için bir garantidir.
Olağanüstü kalitede kurslar için FIBAA birinci sınıf mührü ödüllendirir. IUBH'deki beş kurs bu özel mührü kazandı. Bu nedenle IUBH, beş veya daha fazla premium mühür ile Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir.

Hemşirelik eğitiminde gelecekteki kariyeriniz

Hemşirelik eğitimi programımızın tamamlanmasıyla, öncelikle hemşirelik ve sağlıkla ilgili eğitim kurumlarında bir öğretim pozisyonu alabilirsiniz. Olası öncelikler arasında sağlık ve hemşirelik, sağlık ve çocuk bakımı, yaşlılar için bakım ve ebelik / doğum bakımı sayılabilir.
Ek olarak, hem profesyonel bakıcılar hem de akrabalar için sürekli eğitim ve öğretimde açık (serbest) öğretim aktiviteleri yapıyorsunuz. Diğer uygulama alanları, örneğin yayınevinde, sağlık sigortası şirketleri veya danışma merkezleriyle uzmanlık gerektiren mesleklerdir. Ancak, proje yönetimi veya araştırma alanında bir kariyer uzmanı olarak kariyer yapabilirsiniz.

Ders Genel bakış

Uzaktan eğitim hemşireliği eğitiminde öncelikle yetişkin eğitiminin bilimsel temelleri, genel ve hemşireliğe özgü didaktikler ve yaşam boyu öğrenmenin temelleri öğretilecektir. Ek olarak, öğretme ve öğrenme alanındaki çerçeve koşullarının analizi, farklı hemşirelik bağlamları ve hemşirelikteki yaklaşmakta olan değişikliklerin analizi ile de ilgilenecek, ayrıca, yasal ve etik yönlerden, psikoloji ve yönetim ile ilgili ilgili görüşler ele alınacak ve tartışılacaktır. Ayrıca yaşlılar ve yaşlılar veya hastane yönetimi için farklı yatan hasta ve ayaktan hasta bakımı uygulamaları hakkında önemli bilgiler edineceksiniz.
Lisans programımız modüler bir yapıya sahiptir, yani “modüller” olarak adlandırılan konu alanlarını temel alarak çalışırsınız. Bu modüller içerisinde, bazen sizi bu modülü tamamlamak için sistematik olarak hazırlayan bir giriş dersi ve bir uzmanlık dersi vardır. Modüller içerisinde, başarılarınızı belgeleyen her başarılı mezuniyet (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) için kredi alacaksınız. Bu ECTS kredileri uluslararası olarak karşılaştırılabilir ve elbette tanınır.

uzmanlık

Altıncı yarıyılda, 20 ECTS tutarındaki iki uzmanlığınızı seçtiniz. Bunun için hemşirelik eğitimi alanında bir uzmanlık uzmanlığı ("zorunlu uzmanlıklar") ve işlevsel ve endüstri uzmanlığı ("Wahlspezialisierung") tercihini seçtiniz.
Bazı örnek seçim uzmanlıkları:
  • Sağlık ve e-sağlıkta teknoloji
  • Sağlık ekonomisi
  • Şifalı eğitimin genel ve tanısal temelleri
  • Eğitim ve tanıtım yönetimi ve danışmanlık
  • Sağlıkta ve sosyal hizmette hukuk

çalışma modelleri

Uzaktan öğreniminizi hayatınıza uyarlayın.

Lisans derecemizi hem tam zamanlı hem de iki yarı zamanlı olarak tamamlayabilirsiniz. İçerik açısından, bu modeller aynıdır, ancak yarı zamanlı değişkenlerde haftalık öğrenim süreniz kısalmaktadır.

Yarı zamanlı çalışma, halihazırda yüksek iş yüküne sahip olanlar veya aylık maliyetlerini düşürmek isteyenler için özellikle uygundur.

tam gün

süre

Tam zamanlı eğitimde, sömestr başına maksimum ders sayısını seçebilirsiniz. Eğitiminizi belirlenen sürede bitiremezseniz, çalışma 18 ay daha uzatılır. Bu süre zarfında, uzaktan eğitim ile ilgili tüm teklifleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Beklenenden daha az zamanınız olduğunu fark ederseniz, ayın sonuna kadar 3 ay süre ile farklı bir zaman modeline geçebilirsiniz.

yarı zamanlı

süre

Yarı zamanlı çalışmalar aylık öğreniminizi azaltır. Aynı zamanda, her dönem için seçebileceğiniz ders sayısı da düşüyor.

Derecenizi belirlenen süre içinde tamamlayamazsanız, çalışmalarınız 18 ay daha uzatılacak. Bu süre zarfında, uzaktan eğitim ile ilgili tüm teklifleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Beklenenden daha fazla zamanınız olduğunu fark ederseniz, ayın sonuna kadar 3 ay süre ile farklı bir zaman modeline geçebilirsiniz.

Son Güncelleme May 2019

Okul Hakkında

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Devamını oku

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Daha Az