Lisans hemşireliği eğitimi

Genel

Program açıklaması

Sağlık ve (çocuk) hemşireliği, geriatri hemşireliği veya ebelik eğitimini zaten tamamladınız ve başkalarına hemşirelik mesleğinde uzman bir öğretmen olarak eşlik etmek ve hemşirelik mesleğine hak kazanmak ister misiniz? Hemşirelik Eğitiminde Lisans Derecesi Programında sizi tam olarak buna hazırlıyoruz.

Odak soru üzerine: Uzun vadede fiziksel, psikolojik ve sosyal açıdan zorlu bir meslek için dilsel, kültürel, entelektüel ve heterojen öğrenci gruplarını nasıl motive ediyorsunuz? Başka şeylerin yanı sıra, kendine güvenen öğrenmeye çırakları dahil etmek için hangi pedagojik-didaktik yöntemleri kullanabileceğinizi, mevcut araştırma bulgularını öğretiminize nasıl dahil edebileceğinizi ve teoriden pratiğe geçişin sosyal zorlukları dikkate alarak nasıl çalıştığını gösteriyoruz.

Yazışma dersinde, sosyal bilimlerden, psikolojiden, felsefeden ve sağlık bilimlerinden ve ayrıca hemşirelikte sayısallaştırma konusunun yanı sıra politik ve yasal çerçeve koşullarıyla ilgilenmekle ilgili önemli bilgiler edinirsiniz.

çalışma süresi
  • Standart eğitim süresi: 36 ay
  • Farklı zaman modelleri mümkün
  • Çalışma başlangıç zamanı
kabul
Üniversite giriş yeterlilik belgesi
(Teknik) Hemşirelik alanında Abitur veya konuyla ilgili üniversite giriş yeterlilik ve eğitimi
Abitur olmadan:
Hemşirelikte nitelikli mesleki eğitimin yanı sıra en az üç yıllık mesleki deneyim

Hemşirelik alanında aşağıdaki tamamlanmış mesleki eğitim kursları kabul için geçerlidir:

  • Sağlık çalışanı ve hemşire
  • Sağlık ve çocuk hemşireleri
  • Ebe / analık hemşiresi
  • Geriatrik hemşire
  • veya başka bir ülkede tamamlanmış eşdeğer mesleki eğitim
akreditasyon
AR mühür, ZFU (onay numarası: 1104319)

Ders Genel bakış

Uzaktan eğitim hemşireliği eğitiminde öncelikle yetişkin eğitiminin bilimsel temelleri, genel ve hemşireliğe özgü didaktikler ve yaşam boyu öğrenmenin temelleri öğretilecektir. Ek olarak, öğretme ve öğrenme alanındaki çerçeve koşullarının analizi, farklı hemşirelik bağlamları ve hemşirelikteki yaklaşmakta olan değişikliklerin analizi ile de ilgilenecek, ayrıca, yasal ve etik yönlerden, psikoloji ve yönetim ile ilgili ilgili görüşler ele alınacak ve tartışılacaktır. Ayrıca yaşlılar ve yaşlılar veya hastane yönetimi için farklı yatan hasta ve ayaktan hasta bakımı uygulamaları hakkında önemli bilgiler edineceksiniz.

Lisans programımız modülerdir, yani "modüller" olarak adlandırılan konu alanlarını kullanarak çalışabilirsiniz. Bu modüllerde bazen sistematik olarak sizi bu modülün tamamlanmasına hazırlayan bir giriş kursu ve derinlemesine bir kurs vardır. Modüller içinde, her başarılı tamamlama için performansınızı belgeleyen ECTS puanları (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) alacaksınız. Bu AKTS puanları uluslararası olarak karşılaştırılabilir ve elbette tanınır.

Akredite derece

IUBH'deki mevcut tüm dersler FIBAA (Uluslararası İşletme İdaresi Akreditasyon Vakfı) tarafından akredite edilmiştir.
Akreditasyon, ancak bir çalışma programının içeriği ve yapısı tüm nitel gereklilikleri karşılıyorsa verilir.

FIBAA, Akreditasyon Konseyi adına Lisans ve Yüksek Lisans derslerinin kalitesini kontrol eden bir tür akademik eğitim için TÜV'dir. Akreditasyon, her beş (ilk akreditasyon) veya yedi (yeniden akreditasyon) yılda bir yenilenir - eğitimimizin kalitesi için bir garanti.
FIBAA, olağanüstü kalitede kurslar için birinci sınıf mührünü verir. IUBH'daki beş kursa bu özel mühür verildi. IUBH, beş veya daha fazla prim mührü bulunan Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir.

Hemşirelik eğitiminde gelecekteki kariyeriniz

Hemşirelik eğitimi kursumuzu tamamlayarak, öncelikle hemşirelik ve sağlıkla ilgili eğitim kurumlarında ders vermeye başlayabilirsiniz. Olası odak noktaları sağlık ve hemşirelik, sağlık ve çocuk hemşireliği, yaşlı bakımı ve ebeler / doğum bakımıdır.
Ayrıca, hem profesyonel bakıcılar hem de bakıcı akrabalar için ileri ve ileri eğitimde (serbest) öğretim faaliyetleriniz vardır. Diğer uygulama alanları arasında, yayımlama, sağlık sigortası veya danışma merkezleri gibi değer biçimli meslekler bulunmaktadır. Ancak, proje yönetimi veya araştırma alanında bir bakım uzmanı olarak da kariyer yapabilirsiniz.

Son Güncelleme May 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten.

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten. Daha Az