Lisans Teknoloji Sağlık Mühendisliği (İtalyanca öğretilir)

Genel

Program açıklaması

Hedefler

Bu kursun amacı, hastalara yenilikçi teknolojilerin kullanımına dayanarak daha etkili tedaviler sağlamak için sağlık personeli ile birlikte çalışacak mühendisleri yetiştirmektir. Bu profesyonel ayrıca hasta bakımı ve yardımı için teknolojik araçları organize edebilir ve verimli bir şekilde kullanabilir. Temel bilimler ve mühendislik eğitimi, tıpta yeni teknolojilerin kullanımı ile ilgili sosyal konulardaki derslerin yanı sıra, biyomedikal mühendisliği, patofizyoloji ve psikoloji dersleriyle de bütünleştirilmiştir. Kursun son aşamasında, Bergamo bölgesindeki hastanelerde ve araştırma merkezlerinde, Bergamo University Of Bergamo ile zaten işbirliği içinde olan ve kursun eğitim hedeflerinin yönetimine katılan staj yapılır.

Bu dersin mezunları, sağlık süreçleri, organizasyonu ve biyomedikal teknolojilerin yönetimi ile ilgili konuları ele alabilecektir. Ayrıca biyolojik prensipleri, patolojik durumlardan kaynaklanan sorunları ve klinik ortamda kullanılan ana teşhis araçlarını da bileceklerdir. Yeni teknolojilerin tıptaki etkisini nasıl değerlendireceklerini ve ilgili inovasyon sürecini nasıl yöneteceklerini bilirler. Ayrıca tıbbi cihazların ve yapay organların üretimi ve kullanımındaki düzenlemelere uyumu doğrulayabileceklerdir.

Kariyer fırsatları

Sağlıkta Teknoloji Mühendisliği alanında lisans derecesi, biyomedikal endüstrisinde, biyomedikal ve klinik araştırma alanında, hasta bakımı ve yardımına adanmış sistemlerde çok çeşitli roller için gerekli becerileri sağlamayı amaçlamaktadır. Bu mezunlar için istihdam olanakları biyomedikal endüstrisinde, araştırma laboratuvarlarında, hastanelerde ve kliniklerde, rehabilitasyon merkezlerinde ve ayrıca serbest meslek sahiplerinde mümkün olacaktır.

Tabii öğrencileri aşağıdaki becerilere hazırlar:

  • tıbbi cihazın alanı
  • teşhis prosedürleri için teknoloji
  • teknik verilerin yönetimi ve klinik verilerin işlenmesi
  • sensörler ve sinyal işleme konusunda uzman
  • biyomedikal araştırma uzmanı
  • klinik araştırmalarda uzman.

Giriş Testleri

Derse kayıt için bir seçim testi yoktur, ancak öğrencinin başlangıçtaki yeterlilik düzeyini belirlemek için bir test vardır.

Dersinin ilk yılında kayıtlı olan öğrencilerin Matematik, Fizik ve Kimya alanlarında yeterlilik seviyesine ulaşmaları gerekmektedir.

Her yıl Eylül ayında giriş sınavları yapılır.

Derecesi Kursu Hizmetleri

Köprü kursları

Ders başlamadan her yıl, standartlara uymayan öğrenciler için aşağıdaki konularda yoğun hazırlık kursları düzenlenir:

  • Matematik
  • Temel bilgisayar becerileri
  • Fizik
  • Kimya

Çevrimiçi kurslar

Çeşitli derslerin materyali Üniversite web sitesinde mevcuttur. Bu, ağ öğretme ve işbirliğinin bir parçası olarak kullanılabilir ve düzenli olarak derslere katılamayan öğrenciler için bir yedeğidir.

Özel Ders

Öğrencilere dersleri sırasında tavsiye ve yardım etmeyi ve derslere devam etmeleri için azami sonuç elde etmeleri için zorlukları çözmeyi amaçlayan bir ders servisi mevcuttur. Bu hizmet, görevi kursun her yılından itibaren öğrencilere öğretim personeli ile işbirliği içinde danışmanlık ve yardım etmeleri gereken öğretmenler tarafından sağlanmaktadır.

Yabancı dil testleri

Mühendislik Fakültesi tarafından istenen seviye, Avrupa Konseyi tarafından oluşturulan ve Referans Çerçevesinin B1 Seviyesine karşılık gelen Eşik Seviyesidir. Dil becerileri, öğrencinin girişteki seviyesini doğrulamak için test edilir. İngilizce için, öğrenciler Üniversite içinde test edilir; Certificazioni riconosciute hakkında İtalyanca olarak mevcuttur.

Kendini testler

Öğrenciler ayrıca ilgili çevrimiçi teste girebilirler.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Bergamo is located in Lombardia, a region in Northern Italy with more than 10 millions inhabitants and one of the regions with the highest GDP pro capita in Europe.

The University of Bergamo is located in Lombardia, a region in Northern Italy with more than 10 millions inhabitants and one of the regions with the highest GDP pro capita in Europe. Daha Az