Lisans Tıp ve Cerrahi Lisans (MBBS)

Genel

Program açıklaması

Mkhitar Gosh Armenian-Russian International University

Mkhitar Gosh Armenian-Russian International University , Ermenistan'ın başkenti Erivan'da bulunan eski bir üniversitedir. Üniversite, Ermenistan Ulusal Mesleki Eğitim Kalite Güvencesi Merkezi ANQA tarafından akredite edilmiştir. Üniversite aynı zamanda Ermenistan'ın MES'den (Eğitim ve Bilim Bakanlığı) tıbbi eğitim programı sağlamak için onayları vardır.

Mkhitar Gosh Armenian-Russian International University , Hindistan Tıp Konseyi tarafından belirlenen standartlara da uymuştur. MCI tarafından listelenir ve onaylanır. Üniversiteden ayrılan Hindistan'dan gelen öğrenciler, MCI'nin tarama testine (Ulusal Çıkış Testi) girmeye ve Hindistan'da doktor olarak çalışmaya başlamaya hak kazanacaklar. Mkhitar Gosh Üniversitesi, Ermenistan'da MBBS okumak için çok iyi bir üniversitedir.

Üniversite, Devlet Diplomalarının ve Derecelerinin Eşitliğinin Uluslararası Tanınması için UNESCO'nun bir üyesidir. Mkhitar Gosh Ermeni Üniversitesi Tıp Fakültesi, 3 alanda tıbbi programlar sunmaktadır - Tıbbi vaka, Diş Hekimliği ve Tıp Sanatı.

Ermenistan “Mkhitar Gosh” Üniversitesi hakkında temel bilgiler

  • Kuruluş Yılı: 1996
  • MCI Durumu: Onaylandı
  • Talimatlar: İngilizce
  • Ermenistan'daki Hindistan Büyükelçiliği: Evet, Erivan şehrinde

Ücret Ayrıntıları

Üniversite 1. Yıl Ücreti (ABD Doları) 2.Başlangıç Ücreti (USD) Toplam Paket (USD)
Mkhitar Gosh Üniversitesi 4,200 3650 22450

Not:

  • Hostel & Food aylık 200 USD ücret almaktadır.
  • Çeşitli giderler 350 USD.

Video Galeri

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Our university is an old university located in Yerevan, the capital city of Armenia. The university is accredited by ANQA, Armenia’s National Center For Professional Education Quality Assurance. The u ... Devamını oku

Our university is an old university located in Yerevan, the capital city of Armenia. The university is accredited by ANQA, Armenia’s National Center For Professional Education Quality Assurance. The university also holds approvals from the MES (Ministry of Education and Science) of Armenia for providing the medical education program. Daha Az