Lisans Tıbbi ve Radyasyon Fiziği

Genel

Program açıklaması

Ders özeti

Tıp ve radyasyon fizikçileri, yaşam kalitesini arttırmak için insan sağlığı ile ilgili birçok alanda çalışmaktadır. Radyasyon tıbbında kullanılan iyonlaştırıcı ve iyonlaştırıcı olmayan radyasyon yönlerini bilirler. Çeşitli terapötik radyasyon onkolojisi formlarının yanı sıra farklı tanısal radyasyon görüntüleme yöntemleri ve bu radyasyonun insan vücudu ile nasıl etkileşime girdiğinin mekanizmaları hakkında bilgi sahibidir. Ayrıca insan hastalıklarının tedavisinde sürekli iyileşme için geliştirilen heyecan verici yeni radyasyon tıbbı teknolojilerine aşinadırlar.

Bu derece

Lisans Tıp ve Radyasyon Fiziği, temel teorik fiziksel prensipleri tamamlamak için incelenen tüm konularda geniş pratik bileşenleri ile çok uygulamalıdır.

En üst düzeyde sektör katılımı sağlamak için, büyük hastanelerden profesyonel tıbbi fizikçiler ve sektörden ana konuşmacılar anahtar dersler ve pratik çalışmalar sunacak, ayrıca araştırma projelerini ortak olarak yönetecekler.

İkinci yıl, lisans fiziği laboratuarlarında foton, nötron ve yüklü parçacık fiziğinde uygulamalı deneyim kazanacak ve Avustralya Nükleer Bilim ve Teknoloji Kurumu (ANSTO) gibi hızlandırıcı tesislere saha gezileri yapacaksınız. Üçüncü yılda, özellikle kanser tedavi merkezlerinde ve ANSTO aracılığıyla elektron ve X-ışını ile ilgili tıbbi fizikte pratik deneyim kazanacaksınız.

Fizikte güçlü bir altyapıya sahip olmanın yanı sıra, hastanelerde, araştırma laboratuvarlarında veya ilgili endüstrilerde iş bulmak için gerekli olan radyasyon tıbbında uzmanlık kuramsal, pratik ve programlama becerileri ile mezun olacaksınız. Çalışmalarınıza Onur veya Yüksek Lisans derecesi ile devam ederseniz, hastanelerde Nükleer Tıp, Radyobiyoloji ve Radyasyondan Korunma hakkında bilgi edineceksiniz.

Ne çalışacaksın

Tıbbi fiziğin en çok nerede önemli olduğunu öğreneceksiniz: hastanelerde, kliniklerde ve nükleer bilim araştırma tesislerinde. Bu derste, nükleer tıp, radyoterapi fiziği, radyasyon taşınımı fiziği modellemesi, dedektör ve enstrümantasyon fiziği ve veri analizi ile ilgili alanlarda bilgi edineceksiniz.

Dersin Öğrenme Kazanımları

Dersin Öğrenme Çıktıları, öğrencinin bir dersi tamamladıktan sonra öğrenmesi beklenen, anlayabileceği ve yapabilmesi beklenen ifadesiyle ifade edilen öğrenme başarısının ifadeleridir. Bu dersi bitiren öğrenciler aşağıdakileri gösterebileceklerdir:

 1. Tıbbi radyasyonla ilgili cihazları tanımlayın ve tanısal görüntüleme ve radyasyon onkolojisi ile ilgili teknikleri uygulayın.
 2. Teorik, pratik ve profesyonel bilgileri karşılaştırın ve bilgi, fikir ve prosedürleri diğer sağlık profesyonellerine / pratisyenlere, araştırmacılara ve diğer kilit paydaşlara iletin.
 3. Radyasyonun biyolojik etkilerini ve radyasyon güvenliği ve radyasyon tedavisi için uygulanmasını tanımlar.
 4. Klinik tanısal görüntüleme ve radyasyon onkolojisi ile ilgili insan vücudunun temel yapısı ve işlevi hakkında bilgi uygular.
 5. Radyasyon ve radyoaktivite, özellikleri, ölçü birimleri, dozimetri ölçüm kavramları ve yöntemlerini sınıflandırır.
 6. Radyasyon güvenliği uygulamalarını ve tanısal görüntüleme ve radyasyon onkolojisi ile ilişkili prosedürleri tanımlar.
 7. Tıbbi radyasyon fiziğindeki yeniliklerle ilgili profesyonel bilgileri kişisel olarak değerlendirmek ve güncellemek için bağımsız öğrenme stratejileri kullanmak
 8. Davranışı ve çeşitli fiziksel sistemlerin özelliklerini analiz etmek için temel fiziksel yasalar bilgisini uygulayın.

Ders Yapısı

Tüm öğrenciler, gerekli sayıda kredi puanını (144) tamamlamalı ve aşağıdaki kurs yapısına uygun olarak, derece için tüm kurs gereksinimlerini karşılamalıdır. Tıp ve Radyasyon Fizik Lisans normalde sonbahar oturumunda başlanırsa tamamlamak için üç yıl sürer. Tüm öğrenciler asgari ilerleme oranına ilişkin olarak Kurs Kurallarını özel olarak dikkate almalıdır.

Çekirdek Konu Listesi

Yıl 1

Konu kodu

Ayrıca Genel Programdan seçilen BİR seçmeli (6cp).

Yıl 2

Konu kodu

Yıl 3

Konu kodu

Ayrıca Genel Programdan seçilen BİR seçmeli (6cp).

Başarılar

Dereceyi tamamlamadan önce 80 veya daha fazla WAM olan öğrenciler, Tıp ve Radyasyon Fiziği İleri (Onurlar) Lisansına kabul için başvurabilirler. Daha fazla bilgi için, program koordinatörünüzle konuşmanız önemle tavsiye edilir.

Akreditasyon

Bachelor of Medical and Radiation Physics (Avustralya ve Radyasyon Fiziği) derecesi, Avustralya Fizik Enstitüsünün ve Avustralya'daki Fiziksel Bilim Adamları ve Mühendisleri Koleji'nin Tıp Fakültesine üyelik şartlarına uygundur.

Neden bu dersi seçmelisin

UOW'da okurken, temel fizik ve tıbbi radyasyon fiziği araştırmacıları ve öğretmenlerinden oluşan canlı bir topluluğa katılırsınız. Yoğun Madde Fiziği ve Medikal Radyasyon Fiziğinde Avustralya'da Araştırma Mükemmelliği (ERA) olarak 'dünya standart performansının üzerinde' olarak sıralanan, çok saygın UOW Fizik Okulu'nun bir parçası olacaksınız.

Tıbbi Radyasyon Fiziği (MRP) programımız, yerel ve Sydney hastaneleriyle yapılan klinik dernekler tarafından desteklenmektedir ve NSW'deki mevcut pratik tıp fizikçilerinin% 50'si UOW'de eğitilmiş ve eğitilmiştir.

Endüstrilerle ve ANSTO ve CSIRO gibi devlet laboratuarlarıyla olan güçlü bağlarımız, dereceniz boyunca sektöre maruz kalmanızı sağlar.

Kariyer fırsatları

 • Biyomedikal mühendisi
 • Bilgisayar mimarı
 • Bilgisayar Sistemleri Mühendisi
 • İnşaat mühendisi
 • İnşaat yöneticisi
 • Elektronik mühendisi
 • Elektrik mühendisi
 • Çevre Mühendisi
 • Geoteknik Mühendisi
 • Malzeme Mühendisi
 • Makine Mühendisi
 • maden uzmanı
 • Maden mühendisi
 • Ağ Mühendisi
 • üretim mühendisi
 • Güvenlik Mühendisi
 • Yazılım Mühendisi
 • Yapı mühendisi
 • Sistem analizcisi
 • Telekomünikasyon Mühendisi
 • Ulaştırma Mühendisi
 • Su Kalitesi Yöneticisi

kabul

Her yaştan ve akademik geçmişi olan öğrenciler için çeşitli giriş seçenekleri mevcuttur. Kabul prosedürleri UOW Kabul Başvuru Prosedürlerinde ve UOW College Kabul politikalarında tanımlanmıştır.

Bir başvuru ile ilgili özel tavsiye veya sorularınız için, lütfen Gelecek Öğrenciler Ekibi ile iletişime geçin.

Önceki Öğrenim İçin Kredi

Önceki üçüncülüğü veya TAFE nitelikleri gibi önceki öğrenmelerle konularımız için öğrenme çıktılarını karşıladığınızı gösterebilirseniz, derecenize uygun kredi almaya hak kazanabilirsiniz. UOW derecesi ile ilgili olduğunda, belirli konular için belirli bir kredi verilebilir; Dereceyle ilgili değilse, belirtilmemiş kredi verilebilir.

Uluslararası öğrenciler için İngilizce Gereksinimleri

Bu programa kabul edilmek için aşağıdaki İngilizce seviyesine ihtiyaç vardır:

IELTS Akademik

 • Genel Skor: 6.0
 • Okuma: 6.0
 • Yazma: 6.0
 • Dinleme: 6.0
 • Konuşma: 6.0

TOEFL (İnternet Tabanlı)

 • Genel Skor: 70
 • Okuma: 18
 • Yazma: 18
 • Dinleme: 17
 • Konuşma: 17

UOW College: Yüksek Lisans Çalışmaları için İngilizce: Kredi (Akademik Okuma ve Yazma'da 50 genel ve minimum 50 ağırlıklı puan)

Diğer nitelikler de düşünülebilir. Tüm ayrıntıları İngilizce Dil Gereksinimleri web sitemizde bulabilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

In just 40 years, University of Wollongong has become a benchmark for Australia’s new generation of universities; dynamic, agile, innovative and prominent in national and international rankings for th ... Devamını oku

In just 40 years, University of Wollongong has become a benchmark for Australia’s new generation of universities; dynamic, agile, innovative and prominent in national and international rankings for the quality of our teaching and research. The University began as an institute for the then the New South Wales University of Technology, Sydney at a single location in Wollongong. Since gaining independence in 1975, UOW has grown into an international multi-campus University, expanding to occupy two Sydney campuses and five regional campuses, as well as locations in Hong Kong and Dubai. With now over 36,000 students, more than 2,400 staff, and an economic impact of around $2 billion in activity annually, UOW is an influential part of its communities and the catalyst for Wollongong’s transformation into a University city. Daha Az
Wollongong , Liverpool + 1 Daha fazla Daha az