Lisans Tıbbi Laboratuar Biliminde Sağlık Bilimleri

Genel

Program açıklaması

Tıbbi Laboratuar Bilimi Bölümü

Tıbbi Laboratuar Bilimcisi olarak, bir LIFESAVER olacaksınız! Tıbbi kararların çoğu, Tıbbi Laboratuar Bilimcileri tarafından (eskiden Tıbbi Teknoloji Uzmanları veya Klinik Laboratuar Bilim İnsanları olarak bilinen) üretilen laboratuvar test sonuçlarına dayanmaktadır. Kan hücrelerini ve vücut sıvılarını analiz etmek, hastalığa neden olan bakteri ve virüsleri belirlemek ve transfüzyon ve nakli öncesi test yapmak için beceri ve enstrümantasyon uygularlar. MLS mezunları öncelikle hastane laboratuvarlarında çalışmakta, ancak biyomedikal araştırma, adli tıp, biyoteknoloji, toksikoloji, sağlık yönetimi, ilaç ve diğer sektörlerde de kariyer olanaklarından yararlanmaktadır. Bir MLS derecesi ayrıca tıp, dişçilik veya yüksek lisans okulu için mükemmel hazırlık sağlar. Tıbbi Laboratuar Bilimi programı, klinik kimya, tıbbi mikrobiyoloji, hematoloji, klinik immünoloji ve immünohematoloji (kan bankacılığı) konularında kurs ve laboratuvar talimatlarını içerir. MLS öğrencileri, bağlı Louisville bölgesindeki hastanelerimizin birinde veya daha fazlasında bir dönemlik klinik staj deneyimi yaşamaktadır.

Öğrenme Çıktıları

Bellarmine MLS mezunları:

 • Klinik pratikte bilimsel bilgiyi okumaya, yorumlamaya ve kullanmaya hazırlayan kişisel bir bilimsel bilgi tabanı oluşturun.
 • Eleştirel düşünme yeteneklerini gösterin.
 • Laboratuvar testlerini doğruluk ve hassasiyetle yapın.
 • Uygun etik ve profesyonel davranış sergilemek.

Tıbbi Laboratuar Biliminde Sağlık Bilimi Lisansı, klinik kimya, tıbbi mikrobiyoloji, hematoloji, klinik immünoloji ve immünohematoloji (kan bankacılığı) konularında kurs ve laboratuar derslerini içerir. -area hastaneleri. Lisans öğrencileri için 4 yıllık Uygulayıcı derece programı, 2 yıllık genel eğitim gereklilikleri ve fen bilgisi önkoşulları ile başlar. Öğrenciler ikinci sınıf döneminde MLS programına kabul için başvuruda bulunur ve genç ve son sınıfları profesyonel programda geçirirler. Tıbbi Laboratuar Bilimi Bölümü ayrıca tıp fakültesi veya yüksek lisans okuluyla ilgilenen öğrenciler için önceden profesyonel bir seçenek ve bağlı üniversiteler için misafir öğrenci programı sunar.

Lisans MLS ana dalları, dört yıl sonra öğrenciye Tıp Laboratuvarı Bilimi alanında lisans derecesi veren ve ardından bir yıl sonra Sağlık Bilimleri Yüksek Lisansının tamamlanmasına izin veren ikili bir BHS / MHS programını tamamlama fırsatına sahiptir. Öğrenciler bu program için küçük yaşlarından sonra başvuruda bulunmalıdır (kabul koşulları için lütfen MHS kataloğuna bakınız).

Görev beyanı

Bellarmine University MLS programının amacı, mevcut uygulama için yetkin ve klinik laboratuvar biliminin geleceği ile büyümeye hazır olan klinik pratisyenleri üretmektir. Bellarmine MLS mezunları, Louisville topluluğuna ve ötesine, klinik uygulamada, başkalarına ve mesleklerine hizmet etmelerine katkıda bulunacaktır. Mezunlarımız, problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini, sorunları anlama ve sağlık alanındaki değerlerin dikkate alınmasını gösterecek ve yüksek bir burs ve dürüstlük standartlarına sahip olacaklardır.

Kabul şartları

 • 4.0 ölçeğinde en az 2.5 not ortalaması.
 • 4.0 ölçekte bir minimum fen bilgisi matematik not ortalaması 2.5.
 • Tüm üniversite ders çalışmaları için resmi transkript.
 • Tıbbi Laboratuar Bilimi lisans programına kabul için bir başvuru, iki öneri mektubu ve kişisel ifade. (Not: Bellarmine University kabul otomatik olarak Tıbbi Laboratuar Bilimi Programına bir öğrenci kabul etmez.)
 • MLS Kabul Komitesi tarafından talep edilmesi halinde kişisel bir röportaj.

Dil Yeterliliği: Sağlık mesleğindeki öğrencilerin farklı bir popülasyonla iletişim kurabilmelerini sağlamak için dil yeterliliği gerekmektedir. Tıbbi Laboratuar Bilimi programı, aşağıdakilerden birini gerekli dil yeterliliğinin kanıtı olarak kabul eder:

 • TOEFL-iBT (internet tabanlı test) ve toplamda 83 veya daha yüksek puan, VE konuşma sınavında 26 veya daha yüksek puan almış olmak, VEYA
 • Toplam bant skoru 7 veya daha yüksek olan IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi) VE 8 veya daha yüksek konuşma bandına sahip OR
 • Onaylı bir merkezde dil eğitimi. Bellarmine University , aşağıdaki standartları ve merkezleri tanır: İngilizce Dil Hizmetleri seviyesi 112 (http://www.els.edu/tr); Interlink Seviye 5 (http://interlink.edu/); Indiana Üniversitesi Seviye 6'daki Yoğun Dil Programı (http://iep.indiana.edu/); diğer merkezler, Tıbbi Laboratuar Bilimi Anabilim Dalı Kabul, İlerleme ve Mezuniyet komitesinin takdirine bağlı olarak onaylanabilir.

Aşağıdaki kategorilerdeki uluslararası öğrenciler, dil yeterlilik şartlarından muaftır:

 • Bir TOEFL muaf ülkesi vatandaşı olan veya bir derece tamamlamış olan öğrenciler.
 • Orta ve lise diplomasına sahip olan öğrenciler TOEFL'den muaf ülkelerden kazandılar.
 • En az bir yıllık tam zamanlı üniversite eğitimi veya eşdeğeri (yani en az 24 kredi saat veya eşdeğeri) tamamlamış ve TOEFL muaf bir ülkede 2.0 not ortalaması almış olan uluslararası öğrenciler.

Sadece resmi puan raporları kabul edilecektir.

Dört Yıllık Uygulayıcı Pist Gereksinimleri

Tıbbi Laboratuar Biliminde Sağlık Bilimi Lisansı, öğrencilerin klinik kimya, tıbbi mikrobiyoloji, immünohematoloji, hematoloji ve klinik immünolojide bilgi edinmelerini, analitik becerilerini ve teknik uzmanlıklarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Geleneksel derece programı iki yıllık genel eğitim gereksinimlerini ve biyoloji ve kimya ön koşullarını içerir. Öğrenciler ikinci sınıftaki Tıbbi Laboratuar Bilimi programına başvururlar ve küçük yaşlarına, bağlı bir Louisville bölgesindeki bir hastanede klinik bir uygulama da dahil olmak üzere iki yıl süren uzmanlık çalışması için girerler. Lisans programını başarıyla tamamlayan mezunlar Ulusal Kurul sınavlarına hak kazanırlar.

MLS mezunları öncelikle hastane laboratuarlarında çalışmakta, ancak aynı zamanda araştırma, adli tıp, biyoteknoloji, toksikoloji, tıbbi araştırma, sağlık yönetimi, ilaç ve diğer endüstrilerde kariyer olanaklarından yararlanmaktadır. Tıp, dişçilik, veterinerlik veya yüksek lisans okullarıyla ilgilenen öğrencilere, Tıbbi Laboratuar Bilimi dalında derece kazanmaları önerilir. Derecesi programı, tanı tıbbı ve patofizyoloji mükemmel bir temel sağlar. İleri eğitim alan birçok Tıbbi Laboratuvar Bilimi mezunu, tıp, dişhekimliği veya yüksek lisans öğrencileri için aldıkları entelektüel ve deneyimsel avantajları coşkuyla göstermektedir.

Son Güncelleme Şub 2019

Okul Hakkında

Bellarmine University is a vibrant community of educational excellence and ethical awareness that consistently ranks among the nation's best colleges and universities. Our students pursue an education ... Devamını oku

Bellarmine University is a vibrant community of educational excellence and ethical awareness that consistently ranks among the nation's best colleges and universities. Our students pursue an education based in the liberal arts – and in the distinguished, inclusive Catholic tradition of educational excellence, the oldest and most rewarding in the western world. Daha Az