Lisans sağlık turizmi (ba)

Genel

Program açıklaması

Shifting demografik, yükselen sağlık bilinci, aktif hobiler - yükselişte neden sağlık turizmini anahat üç anahtar kelime. önlenmesi ve sağlık doğru turizmin bu yeni yönelim, nitelikli uzman ve yenilikçi teklifleri geliştirmek yöneticileri, uygulamak ve böylece belirlenen yeni trendleri gerektirir. sağlık turizmi olarak profesyonel çalışabilmesi için, bu pazar odaklı, organizasyon ve iletişimsel personel ihtiyacı vardır.

(Lisans sağlık turizminin öğrenme B. mesafe A.) Bu yönetim, sağlık, sağlıklı yaşam, önleme ve turizm arasındaki arayüzü için nitelikli. öğretilen özel bilgi ve eylem becerileri eğitimi için: Turist-deneyimsel içeriği temel tıp know-how ile eşleştirilmiş. Apart mesleki önceki bilgisinden (B. Lisans sağlık turizmini sunuyor A.) gelecek vaat eden bir sanayisine önünü açacak becerileri belirli bir aralık. Çünkü bizim yaşlanma, sağlık odaklı toplum sağlık turizmi hizmeti talep giderek bulunmaktadır.

Anahtar nitelikler

sağlık konusunda bilinçli hedef gruplar için daha fazla ve daha fazla turist teklifleri piyasada ortaya çıkar. Bu müşteri olarak giderek daha önemli hale gelmektedir ki, yaşlı bir yandan dayalı ve bu tür ön planda gevşeme, sağlıklı beslenme, fitness ve güzellik ürünleri gibi diğer konulara geçmek vardır. Tam (B. Lisans sağlık turizmini hak bu ihtiyacı için A). inceleyerek, sen kendi cazip teklifi geliştirmek için öğreneceksiniz ve artan talebe yetkin cevap.

Program size alanlarda sağlık turizmi pazarı için açık arabirim bilgi verir:

  • Ekonomi ve Turizm İşletmeciliği
  • Yönetim Becerileri dahil. Personel yönetimi
  • tıbbi temellerini seyahati
  • Sağlık ve Önleme
  • yönetim deneyimi
  • danışman

Pia Kramps kullanıldığında, sağlık turizmini okudu ve güç sporu çalışır. Fernstudium-Infos.de Markus Jung ile yaptığı bir röportajda o tek bir çatı altında tüm nasıl olur bahsediyor.

Çalışma içerikleri

Çok pratik bir müfredat kullanarak, değerlendirmek uygulamak veya denetlemek için sağlık turizmi için başarılı ve sürdürülebilir kavramlar geliştirmek için gerekli enine becerileri kazanmaları. Teknik merkezde son derece pratik içerik şunlardır:

  • sırayla sağlık turizmi için tıp, sağlık turizmi tekliflere bazı handikapları etkilerini açıklamak için. Bu modül rekabette çok özel bir bilgi avantaj elde etmek yardımcı olur
  • sağlık turizmi bağlamında uzman tavsiyesi danışmanlık can
  • Önleme ve rehabilitasyon, özel hedef gruplar üzerinde karar vermek için ve etkili fırsatlar olabilir
  • Gesundheitstourismus-, wellness ve spa yönetimi

Kişisel ve iletişimsel becerileri yolda profesyonel içeriğe ek olarak almak. sağlık tesisleri için tüm özel yönetim bilgisi ile tamamlanmaktadır.

kabul şartları

lisans çalışmaları kabul şartları Yükseköğretim Kanunu Bremische (BremHG) tarafından düzenlenir. Sonra lise diploması olmayan belirli koşullar altında öğrenim görebilirler.

bazal

her zaman

Mezuniyet

derecesi Lisans Sağlık Turizmi (Bachelor of Arts) ödül geliştirme, hesap akıma ihtiyacı, ulusal ve uluslararası pazarda destekleyen benzersiz bir özelliği alır ile.

Çalışma süresi

Kontrol 36 ay veya 48 ay (180 kredi) çalışma.

Test çalışması

APOLLON Hochschule kayıt olarak ücretsiz olarak eğitim 4 hafta test edebilirsiniz. Bu süre içinde, herhangi bir zaman geri almaları da giriş yapabilirsiniz. sonra hiçbir maliyeti sizin için ortaya çıkar.

akreditasyon

kalite güvencesi ve sertifikalı eğitim programları ve kurumlar (FIBAA) akreditasyonu için Uluslararası Ajansı tarafından Sağlık Turizmi (BA) Lisans Programı.

Ücretsiz uzantısı

seçilen çalışma varyant (18 veya 24 ay)% 50 kadar. http://www.apollon-hochschule.de/redirect.php?id=1243

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen ... Devamını oku

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen spezialisiert. Die mehrfach ausgezeichnete Hochschule mit Sitz in Bremen gehört zur leistungsstarken Klett Gruppe, zu der auch die Euro-FH gehört. Die junge Hochschule freut sich über zahlreiche Auszeichnungen wie z.B. "beliebteste Fernhochschule" und "Fernkurs des Jahres 2014"... Daha Az
Almanya Çevrimiçi