Lisans sağlık teknolojisi (ba)

Genel

Program açıklaması

sağlık sektöründe giderek daha güçlü cihazlar ve sistemler kullanılır; Yenilikçi bilişim teknolojileri ile iletişim ve farklı alanlarda ağ optimize etmek. Bu gelişme evde bakım önünde durmuyor. Ama etrafında EUR 22 milyar yaklaşık 113.000 çalışanı toplam ciro ile birlikte medikal teknoloji sektörü (Kaynak: Spectaris Yearbook: Alman Medikal Teknoloji Sanayi 2011) Alman ekonomisinin temel taşlarından. verimli pahalı ekipman ve BT sistemlerinin kullanımını planlamak ve eşlik edecek uzmanları, teknik ve sanayide ekonomik süreçler hem aşina kim ihtiyaç vardır.

Program Sağlık Teknoloji Yönetimi (B. A.) Bu disiplinler arası uzman tam oluşturur. sağlık teknolojisi yöneticileri olarak onlar ideal koruyucu, ayakta ve yatarak bakım yapıların kullanım stratejik konseptleri geliştirmek sadece maliyetleri azaltmak değil, aynı zamanda rekabet avantajı getirmek için nitelikli.

Anahtar nitelikler

modern sağlık teknolojisinin kullanımı bu eşsiz Almanya'da lisans programının kalbidir. Lisans Sağlık Teknoloji Yönetimi (B. A.) Onlar sağlık sektöründe teknoloji ihtiyaçlarına odaklanmıştır. BT temelleri ile sağlık, ekonomik içeriği okuyan ve işler tıbbi böylece yaşlanma toplum ve giderek daha sofistike bir tıbbi kalite bakım faturası bulaşan birleştirilir.

Çalışma içerikleri

Lisans Sağlık Teknoloji Yönetimi (B. A.) işbirlikçi süreçler için bir göz ile uzman oluşturulması. tam pazarın ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen altında müfredat APOLLON Üniversitesi'nde hasta bakımı optimal sağlık teknolojisini kullanma yeteneğini satılmaktadır. Burada Teknoloji ötesinde Tıbbi Cihaz üzerinde bakışları ve aynı zamanda BT multimedya teknolojisi ve sektör ile ilgili lojistik süreçleri içerir. Tüm içerikler spesifik olarak tarif edilmektedir ve pratik uygulama ve vaka çalışmaları dayalı test edilmiştir.

Bu her zaman bir sağlık teknoloji yöneticisi olarak görünümünde olması gerekir konulara odaklanmaktadır:

  • Sağlık Ekonomisi
  • IKMT sistemlerin kullanımı ve uygulama alanları
  • Koşullar, olasılıklar ve tıbbi teknolojinin sınırlamaları
  • E-Sağlık Yönetimi
  • Yardımcı sağlık teknolojisi (AAL)

uzmanlık Bu dört alanlar hastalardan ve optimum bakış lojistik açıdan, maliyet sağlık teknolojileri uygulamak için güçlendirir bilginin eşsiz bir kesitini inceleyerek sıkıştırılır.

kabul şartları

lisans çalışmaları kabul şartları Yükseköğretim Kanunu Bremische (BremHG) tarafından düzenlenir. Sonra lise diploması olmayan belirli koşullar altında öğrenim görebilirler.

bazal

her zaman

Mezuniyet

Eğer Sanat uluslararası kabul görmüş Lisans kazanacaklardır dersin sonunda (B'de A.) Teknoloji ve Lojistik Bölümü. Bu derece size sektöre özgü iş ve teknoloji uzmanlığı ile birinci sınıf bir arayüz yöneticisi yapar.

Çalışma süresi

Kontrol 36 ay veya 48 ay (180 kredi) çalışma.

Test çalışması

APOLLON Hochschule kayıt olarak ücretsiz olarak eğitim 4 hafta test edebilirsiniz. Bu süre içinde, herhangi bir zaman geri almaları da giriş yapabilirsiniz. sonra hiçbir maliyeti sizin için ortaya çıkar.

akreditasyon

Sağlık Teknolojisi Lisans Programı (BA) kalite güvencesi ve çalışma programları ve kurumların (FIBAA) akreditasyonu için Uluslararası Ajansı tarafından onaylanmıştır.

Ücretsiz uzantısı

seçilen çalışma varyant (18 veya 24 ay)% 50 kadar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen ... Devamını oku

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen spezialisiert. Die mehrfach ausgezeichnete Hochschule mit Sitz in Bremen gehört zur leistungsstarken Klett Gruppe, zu der auch die Euro-FH gehört. Die junge Hochschule freut sich über zahlreiche Auszeichnungen wie z.B. "beliebteste Fernhochschule" und "Fernkurs des Jahres 2014"... Daha Az
Almanya Çevrimiçi