Lisans Sağlık Bilimleri

Genel

Program açıklaması

Carleton'un Sağlık Bilimleri Lisansı (BHSc), hızla değişen tıp, biyomedikal araştırma ve sağlık araştırma dünyalarında başarılı olmanız için gerekli becerileri sağlayacak geniş kapsamlı ve kariyer odaklı bir programdır. İnsan sağlığı çalışmalarında yer alan bilimsel bilgi ve yöntemlerin yanı sıra, en önemli sağlık sorunlarımızdan bazılarına çözüm bulmak için daha geniş çok disiplinli, çok sektörlü ve çok kültürlü yaklaşımlara katılma kapasitesine sahip olacaksınız. saati.

Carleton avantajı

BHSc programı, Carleton'un bilim, küresel ve uluslararası çalışmalar, gazetecilik ve kanıta dayalı uygulamalar ve politika, mimarlık ve yapılı çevre gibi alanlardaki güçlü yanlarını yansıtıyor. Disiplinlerarasılığa yapılan bu vurgu, tıp fakülteleri ve işverenlerin aradığı bilgi ve tecrübe birikimini sağlayacaktır.

Sermaye avantajı

Carleton'un ülkenin başkentindeki konumu, üniversitenin hem kamu hem de özel sektörle sağlık alanında ortaklıklar kurmasını sağlamıştır. Bölgede birlikte Ottawa'ya özgü bir bilgi tabanı sağlayan çok sayıda kuruluş, ajans, araştırma enstitüsü ve hastane var.

Program

BHSc programı sağlık biliminde sizi biyomedikal araştırmalarda lisansüstü eğitim için ve tıp, dişçilik veya veterinerlik gibi profesyonel alanlarda ve ayrıca halk sağlığı, küresel ve çevre sağlığı hukuku gibi sağlıkla ilgili alanlarda kariyer için hazırlayabilen disiplinlerarası bir temel sunmaktadır. ve politika ve sağlık hizmetleri ve toplum sağlığı.

BHSc programı, benzersiz ve bilgilendirici yollarla birleştirilebilecek beş konsantrasyon sunar:

  • Biyomedikal Bilimler
  • Küresel sağlık
  • Çevre ve sağlık
  • Ömrü Boyunca Sağlık
  • Engellilik ve Kronik Hastalıklar

Uygulamalı yaklaşım

BHSc programındaki tüm konsantrasyonlar, ilk yıldan itibaren laboratuvarları, çalıştayları ve seminerleri içeren uygulamalı bir yaklaşım sunar. Öğrenciler Carleton'da sunulan yaz araştırma stajları, müfredat dışı gönüllü programı ve uluslararası alternatif mola fırsatlarını içeren programlardan yararlanabilirler. Programın dördüncü yılı, kişisel ve mesleki hedeflerinizi ilerletebilecek çeşitli seçenekler ve uygulamalı deneyimler (akademik gereksinimlerin karşılanması beklenmektedir) ile bir kapak taşı deneyimi sağlar.

Çift konsantrasyon seçeneği

İki çalışma alanını kaynaştırmak isteyenler için çift konsantrasyon almak mümkündür. Örneğin, yeni ve ortaya çıkan hastalıkları ele almak istiyorsanız Biyomedikal Bilimler Global Sağlık ile birleştirilebilir. Benzer şekilde, sağlıklı yaşlanmayla ilgili konulara odaklanmak için Yaşam Boyu Boyunca Sağlık ve Engellilik ve Kronik Hastalıktaki konsantrasyonları birleştirmek isteyebilirsiniz. Çift yoğunlaşma yapmak, iş piyasasına girdiğinizde veya profesyonel veya lisansüstü programlara başvurduğunuzda derecenize değer katabilir.

Gelecek fırsatları

İş yeri

Kanada'da sağlık sektöründe kalifiye elemanlara büyük talep var. BHSc programındaki konsantrasyonlar sizi çeşitli sağlık kariyerlerine hazırlamak için tasarlanmıştır, aynı zamanda tıp fakültesi ve diğer mesleki eğitimler için mükemmel hazırlık sağlar.

Mesleki programlar

Öğretim, tıp ve gazetecilik gibi birçok profesyonel program, çeşitli geçmişlerden çok yönlü başvuru sahipleri çekmekle ilgilenmektedir. Sağlık Bilimleri Lisans bu tür programlar için güçlü bir temel sağlar.

Carleton Üniversitesi'ndeki Sağlık Bilimlerini Keşfedin

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada ... Devamını oku

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada’s Capital University. We know that it is our people that are key to Carleton’s success. Daha Az