Lisans Sağlık Bilimleri

Genel

Program açıklaması

Program Özeti

Carleton Sağlık Bilimleri Lisans Programı (BHSc), hızla değişen tıp dünyasında, biyomedikal araştırmalarda ve sağlık araştırmalarında başarılı olmak için gereken becerileri sağlayacak geniş kapsamlı ve kariyer odaklı bir programdır. İnsan sağlığı çalışmalarında yer alan bilimsel bilgi ve yöntemlerle güçlü bir temel kazanacaksınız. Ayrıca, daha geniş kapsamlı, çok disiplinli, çok sektörlü ve çok kültürlü yaklaşımlara dahil olma kapasitemizi geliştirme kapasitemize sahip olacaksınız. saati.

Carleton avantajı

BHSc programı, Carleton'un bilim, küresel ve uluslararası çalışmalar, gazetecilik ve kanıta dayalı uygulamalar ve politika, mimarlık ve yapılı çevre gibi alanlardaki güçlü yanlarını yansıtıyor. Disiplinlerarasılığa yapılan bu vurgu, tıp fakülteleri ve işverenlerin aradığı bilgi ve tecrübe birikimini sağlayacaktır.

Sermaye avantajı

Carleton'un ülkenin başkentindeki konumu, üniversitenin hem kamu hem de özel sektörle sağlık alanında ortaklıklar kurmasını sağlamıştır. Bölgede birlikte Ottawa'ya özgü bir bilgi tabanı sağlayan çok sayıda kuruluş, ajans, araştırma enstitüsü ve hastane var.

Program

BHSc programı sağlık biliminde sizi biyomedikal araştırmalarda lisansüstü eğitim için ve tıp, dişçilik veya veterinerlik gibi profesyonel alanlarda ve ayrıca halk sağlığı, küresel ve çevre sağlığı hukuku gibi sağlıkla ilgili alanlarda kariyer için hazırlayabilen disiplinlerarası bir temel sunmaktadır. ve politika ve sağlık hizmetleri ve toplum sağlığı.

BHSc programı, benzersiz ve bilgilendirici yollarla birleştirilebilecek beş konsantrasyon sunar:

  • Biyomedikal Bilimler
  • Küresel sağlık
  • Çevre ve sağlık
  • Ömrü Boyunca Sağlık
  • Engellilik ve Kronik Hastalıklar

Uygulamalı yaklaşım

BHSc programındaki tüm konsantrasyonlar, birinci yıldan başlayarak laboratuarları, atölyeleri ve seminerleri içeren uygulamalı bir yaklaşım sunar. Öğrenciler, Carleton'da sunulan ve yaz araştırması stajı, müfredat içi gönüllü programı ve uluslararası alternatif tatil fırsatlarını içeren programlardan yararlanabilir. Programın dördüncü yılında, kişisel ve mesleki hedeflerinizi ilerletebilecek, çeşitli seçeneklerle ve uygulamalı deneyimlerle (akademik gereksinimlerin beklediği memnuniyeti) bir kapsama deneyimi sunulmaktadır.

Çift konsantrasyon seçeneği

İki çalışma alanını kaynatmak isteyenler için çift konsantrasyon almak mümkündür. Örneğin, yeni ve gelişmekte olan hastalıkları ele almak istiyorsanız, Biyomedikal Bilimler Global Sağlık ile birleştirilebilir. Aynı şekilde, Sağlıklı Yaşlanma ile ilgili konulara odaklanmak için Yaşam Boyu Boyunca ve Engellilik ve Kronik Hastalıktaki Konsantrasyonları birleştirmek isteyebilirsiniz. Çifte konsantrasyon almak, iş piyasasına girdiğinizde veya mesleki veya lisansüstü programlara başvurduğunuzda derecenize değer katabilir.

Gelecek fırsatları

İş yeri

Kanada'da sağlık sektöründe yüksek vasıflı işçilere büyük talep var. BHSc programındaki konsantrasyonlar, sizi çeşitli sağlık kariyerlerine hazırlamak için tasarlanmıştır, aynı zamanda tıp fakültesi ve diğer mesleki eğitim için mükemmel bir hazırlık sağlar.

Mesleki programlar

Öğretim, tıp ve gazetecilik gibi birçok profesyonel program, çok yönlü başvuru sahiplerini çeşitli geçmişlerden çekmekle ilgilenmektedir. Lisans Sağlık Bilimleri Lisans böyle programlar için güçlü bir temel sağlar.

Carleton Üniversitesi'ndeki Sağlık Bilimlerini Keşfedin

Son Güncelleme Şub 2019

Okul Hakkında

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada ... Devamını oku

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada’s Capital University. We know that it is our people that are key to Carleton’s success. Daha Az