Lisans pedikür

Genel

Program açıklaması

podiatrist cilt sorunları ve tırnak ve ayak yapısı ve yürüyüş (veya koşma) ile ilgili tüm koşullar ile ilgilenen bir sağlık profesyonel. Bu uzman paramedik yönetimi, eğitim önleyici ve tedavi edici olabilir.

Tam bir fizik muayene, bakım, açılışta tasarımlar önerir ve koruma veya düzeltme ve tabanları için ekipman üreten sonra birlikte veya reçetesiz, o fark etti.

podiatrist önlemek geri ve onun hasta dibinde (çocuklar, yetişkinler, sporcular ve yaşlılarda) patolojiler ve / veya yerel olayları ve sistemik değil telafi hedefliyor.

Inami tarafından tanınan, aynı zamanda diyabetik hastaların dikkat çekmek için gereklidir.

O, hemşirelikte, hastanelerde, özel olarak, size tek başına veya multidisipliner ekip egzersiz ve evleri, tıp merkezleri, spor kulüpleri bakım yapabilirsiniz ...

Bir mesleki eğitim

Tam egzersiz üç yıllık oluşumu, gündüz oluşur:

• Temel bilimler 1/3,

• (laboratuarlar dahil) pedikürcülük sanat 1/3

• 1/3 klinik kurs ve seminerler

Bir sosyal yardım amaçlı eğitim, bilimsel ve insan

eğitim ekibi ayak bakımı alanında uzmanlaşmış alan uzmanları ve öğretmenler oluşmaktadır.

rehberlik ve beraberindeki iken, eğitim özerklik, sorumluluk ve öğrencinin katılımını savunmaktadır. Takım refleksivite, disiplinlerarası araştırma ve yenilik teşvik aktif öğretim yöntemlerini tercih eder.

Eğitim hedefleri:

podiatrist eğitim iki temel hedefi vardır:

• öğrenme yöntemleri Podiatrik soruşturma ve nörolojik ve vasküler bozukluklar ile ilgili statik, dinamik biyometrik anormallikleri ve kesintileri yapısal ve işlevsel bozukluklar ardışık tedaviler

• ikinci olarak, öğrenci epidermal ve tırnak ayak hastalık önleyici ve tedavi edici tedavide gerekli beceriler kazandırılmalıdır.

paramedik olarak, Podiatrist önceliklerinden birinin tüm patoloji veya bir (ler) -Cl neden (ler) bakmaktır. Bu yetkili profesyonel yaklaşım ona kişiye global bir yaklaşımla onun müdahale Podiatrist demirlemek için izin verir.

fırsatlar nelerdir?

Özel pratikte podiatrist veya bakımevlerinde, geriatri kurumları, diyabetoloji, ortopedi servislerinde hastanelerde hastanın ev, spor merkezleri ... Onun rolü ayak hastalıkları önlemektir, teknoloji ile tedavi edilecek ucu, statik ve yürüyüş dinamikleri üzerine araştırma katılmak için.

podiatrist kurumsal bakım böyle genel ve özel hastanelerde koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin çeşitli alanlarda egzersizleri.

O bakım ve tabanlarında kendine özgü uzmanlığı için diyabetik ayak yüklemez kararda uzman servisler tarafından aranıyor.

  • Özel uygulama ya da tıbbi veya paramedikal merkezi,
  • Hastane Uygulaması (diyabet, ortopedi, geriatri ...)
  • Pratik bakımevi
  • Ev Uygulaması
  • spor çevrelerinde Faaliyetleri ...
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

L’asbl, dont le siège social est établi à Forest (1190), avenue Besme n°97, a pour but d’organiser de l’enseignement. Elle peut poser des actes se rapportant directement ou indirectement à son but ou ... Devamını oku

L’asbl, dont le siège social est établi à Forest (1190), avenue Besme n°97, a pour but d’organiser de l’enseignement. Elle peut poser des actes se rapportant directement ou indirectement à son but ou de nature à faciliter la réalisation de celui-ci. Daha Az