Lisans hemşirelik yönetimi (ba)

Genel

Program açıklaması

İyi bakım son derece eğitimli bakım yöneticisi ihtiyacı var. Bu pozisyonda değil sadece ekonomik ses kararlar almak zorunda değil, aynı zamanda bakım kalitesini üretmek ve yedekleyebilirsiniz. Ayrıca disiplinler arası işlevsel süreçlerin alan bir ortamda güçlü bir iletişim arayüzü fonksiyonu almak gerekir. Lisans bakım yönetimi için çalışma programı (B. A.) farklı bakım meslek olan bu önemli yönetim ve kilit pozisyonlar için nitelendirir.

senin hemşirelik bilgiye ek olarak liderlik pozisyonlarına almak için de derin hemşirelik bilim içgörüler, ancak sağlık, ekonomik bilgi ve metodik ve sosyal yönetim uzmanlığı kazanmak. Bu beceri ile donatılmış insanlar yetkin, sürdürülebilir konseptler geliştirmek ve verimli organizasyon süreçlerinin yapabilirsiniz bakım yöneticisi talep yol açacaktır.

Anahtar nitelikler

Şu anda bakım tesisleri ve çoğunlukla kendi uzmanlık bu pozisyonu ulaşmış hemşireler tarafından yönetilen bölümler vardır. karmaşık görevleri gelecekte yeterli performans, ancak becerileri bu gereksinimlere ötesine ihtiyaçlarına. Bu çalışanların yönetimi için yüksek kaliteli bakım kavram ve sosyal ve metodolojik becerilerin geliştirilmesi için başarılı pazar konumlandırma, hemşirelik ve bilimsel becerileri sağlık ekonomisi bilgi içerir.

Çalışma içerikleri

Lisans bakım yönetimi (B. A.) Bu multidisipliner bakım uzmanları oluşturur. Tüm disiplinler sürekli günlük bakım uygulamaları dayanmaktadır - z. b. artan proje çalışması ile ve son derece deneyimli öğretim elemanı kullanarak. seçmeli aynı zamanda gelecekteki istihdam uzmanlaşma teşvik. Her şeyden önce, bakım yöneticileri karşı karşıya olduğu tarlalarda eylem yeterlilikleri kazanmak:

  • Hemşirelik Bilim ve Araştırma
  • ekonomik eylem
  • Yönetim ve liderlik gibi. Bir sosyal kurum olarak / sosyal hizmet
  • yeterlilik Öğretim (Hemşirelik Eğitimi)
  • Pazarlama uzmanlığı
  • önleme ve sağlığın teşviki Danışmanlık
  • palyatif Bakım

teknik içeriğe ek olarak metodik ve kişilik ile ilgili becerileri bakım yönetimi yetenekleri için bu öğretilir - son derece alakalı - hem uygun departmanı yanı sıra yönetim düzeyinde.

kabul şartları

lisans çalışmaları kabul şartları Yükseköğretim Kanunu Bremische (BremHG) tarafından düzenlenir. Sonra lise diploması olmayan belirli koşullar altında öğrenim görebilirler.

bazal

her zaman

Mezuniyet

Onlar Sanat uluslararası kabul görmüş Lisans (B. kazanmak A.). Bu derece ile sağlık sektöründe orta yönetim ve liderlik rolleri için mükemmel nitelikli.

Çalışma süresi

Kontrol 36 ay veya 48 ay (180 kredi) çalışma.

Test çalışması

APOLLON Hochschule kayıt olarak ücretsiz olarak eğitim 4 hafta test edebilirsiniz. Bu süre içinde, herhangi bir zaman geri almaları da giriş yapabilirsiniz. sonra hiçbir maliyeti sizin için ortaya çıkar.

akreditasyon

Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Yönetimi (BA) Lisans kalite güvencesi ve çalışma programları ve kurumların (FIBAA) akreditasyonu için Uluslararası Ajansı tarafından onaylanmıştır.

Ücretsiz uzantısı

seçilen çalışma varyant (18 veya 24 ay)% 50 kadar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen ... Devamını oku

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen spezialisiert. Die mehrfach ausgezeichnete Hochschule mit Sitz in Bremen gehört zur leistungsstarken Klett Gruppe, zu der auch die Euro-FH gehört. Die junge Hochschule freut sich über zahlreiche Auszeichnungen wie z.B. "beliebteste Fernhochschule" und "Fernkurs des Jahres 2014"... Daha Az
Almanya Çevrimiçi