Lisans Hemşirelik Lisans

Genel

Program açıklaması

Bachelor of Health Care

210 ECTS kredisi
30 alımı
Hemşirelikte Lisans Programı
Kampüs: Satakunnankatu 23, Pori

Önemli tarihler

Başvuru süresi: 13 Mart - 3 Nisan 2019
Giriş sınavı: Online giriş sınavları
Çalışmalar başlar: Sonbahar 2019

Studyinfo.fi'da başvurunuz

Başvuru çevrimiçi olarak Studyinfo servisinde yapılır (ayrıca giriş şartları için bakınız):

Bachelor of Health Care, Hemşirelik, tam zamanlı çalışmalar, Pori

Online Giriş Sınavları 2019

Giriş sınavı iki bölümden oluşmaktadır:

 1. Yazılı sınav
 2. Online röportaj

Yazılı sınav, başvuru sahibinin öğrenme becerilerini, matematik becerilerini, motivasyonunu ve yazılı İngilizce anlayışını ölçer. Yazılı sınavın süresi sınırlı olacaktır.

Online röportajda, başvuru sahibine kendi bilgisayarı, web kamerası, kulaklık / mikrofonu ve Internet bağlantısı olan bir video müzakere platformu üzerinden mülakat yapılacaktır. Başvuru sahibinin konuşulan İngilizceyi anlama ve üretme becerileri ölçülür. Başvurana, davetle görüşme için 20 dakikalık bir süre verilir - başvuru sahibine görüşme tarihini ve saatini değiştiremez.

Başvuru, başvuru başlamadan önce e-posta ile uygun başvuru sahiplerine bildirilecektir. Studyinfo.fi'de sınav hakkında daha ayrıntılı bilgi olacaktır.

Hemşirelikte Lisans Programı için Özel Koşullar

Sağlık ve Sosyal Hizmetler alanında okumak için başvuranlar, çalışmaların bir parçası olarak pratik ödevleri ve işe yerleştirme sürelerini tamamlayabilmek için yeterli sağlık durumuna ve işlevsel kapasiteye sahip olmalıdır. Bu alandaki sağlık gereksinimleri ile ilgili bilgiler UAS web sitelerinde ve Studyinfo.fi hizmetlerinde mevcuttur.

Alana başvuranlar aklında bulunmalıdır:

 • Bu alanda çalışan bir mesleğin üzerinde çalışmak ve çalışmak iyi bir zihinsel denge gerektirir;
 • alan yasadışı uyuşturucu kullanıcıları veya alkol veya yasal uyuşturucu bağımlıları için uygun değildir;
 • kas-iskelet sistemi hastalıkları, kronik cilt hastalıkları, alerji ve zihinsel sağlık bozuklukları gibi durumlar, çalışmalar sırasında veya daha sonra çalışma hayatında sağlık sorunlarına neden olabilir;
 • kanla bulaşan bir hastalık, çalışmaların ve istihdamın ilerlemesini kısıtlayabilir;
 • Birkaç operasyonel sosyal ve sağlık hizmeti birimi, enfeksiyonlara maruz kalan hastaları tedavi eder ve bu birimlerde çalışmak, personelin aşılarının düzenli olmasını gerektirir.

Satakunta University of Applied Sciences , aşağıdaki nedenlerle kabulünü iptal edebilir:

 • Bir başvuru sahibi, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından belirtilen son tarihe kadar sertifika veremez
 • Bir başvuru sahibi notları hakkında yanlış bilgi vermiştir.
 • Biyomedikal Laboratuar Bilimi Derecesi Programına kabul edilen bir başvuru sahibi, görme keskinliği belgesine dayanarak program için uygun kabul edilemez.
 • Öğrencinin sağlık durumu ve fonksiyonel kapasitesi bakımından kabul kriterlerini karşılamadığı açıktır (Politeknik Kanunu 932/2014)
 • Bir başvuru sahibi, önceki çalışma hakkının iptalini gizlemiştir (Politeknik Kanunu 932/2014).

Müşterileri Sağlık ve Zindeliğin Teşvik Edilmesi ve Hastalıklarının Tedavisi

Hemşirelik Yüksek Okulu Programı, sizi sağlık ve refahı teşvik eden ve hastalıklarını tedavi eden farklı yaş gruplarındaki müşterilerle çalışacağınız değerli bir mesleğe hazırlayacaktır. Etik ilkelere, kapsamlı ve çok disiplinli bilgiye, pratik becerilere ve etkileşim becerilerine dayalı yeterlilikler kazanacaksınız.

SAMK öğrencileri istihdam edilecek

Yüksek lisans hemşiresiyken, müşterilerin evlerinden, açık danışmanlık merkezlerinden, hastanelerde yoğun bakım ünitelerine ve özel girişimcilere kadar farklı bakım ortamlarında çalışabilirsiniz.

Modern ve Çok yönlü kampüs

Yeni SAMK kampüsü, Pori şehir merkezindedir ve gelecekteki öğrenim ortamıdır.

 • 4000'den fazla öğrenci
 • Çeşitlendirilmiş: iş, sağlık ve sosyal hizmetler, teknoloji, turizm
 • Yılda yaklaşık 600 derece
 • İyi trafik bağlantıları: Pori Seyahat Merkezi'nin yanında yer almaktadır. Yerel ya da şehirlerarası bir otobüsle ve havaalanına yürüme mesafesinde ulaşmak kolaydır.

Senin çalışmaların

 • Temel Çalışmalar (İletişim Becerileri ve Temel Hemşirelik Müdahaleleri)
 • Mesleki Çalışmalar (Tıbbi, Cerrahi ve Perioperatif Hemşirelik, Çocuk ve Ergen Hemşireliği, Aile Hemşireliği, Akıl Sağlığı ve Madde Bağımlı Hemşirelik, Gerontoloji ve Bölge Hemşireliği, Klinik Hesaplamalar)
 • Klinik Uygulama ve Lisans tezi

Çalışmalarınız iletişim sınıfları, projeler, klinik simülasyonlar ve çevrimiçi incelemelerden oluşmaktadır.

Uluslararasılık

Çalışmalar, çok kültürlü bir öğrenci grubunda hemşirelik ayarları ve sağlık kuruluşlarıyla yakın işbirliği içerisinde İngilizce olarak gerçekleşir. Uluslararasılık, lisans programının doğal bir parçası olarak bütünleştirilmiştir. Uluslararası yeterlilik kendini dil becerileri, interaktif beceriler ve kültürel yetkinlik olarak gösterir. Öğrenci ayrıca yurtdışında eğitim veya pratik eğitim dönemlerini tamamlama olanağına da sahiptir.

Çalışmaların Hedefleri

 • hemşirelikte profesyonelliğiniz sağlığın teşviki ve geliştirilmesine yöneliktir.
 • bağımsız ve çok disiplinli ekiplerde çalışabilirsiniz
 • sosyal ve sağlık alanlarında müşteri odaklı hizmetler geliştirirken yaratıcı ve yenilikçisiniz

Pratik Eğitim ve Tez

Pratik eğitim, öğrenciyi özellikle mesleki beceriler için ve mesleki işlerde bilgi ve becerilerin uygulanması için gerekli pratik çalışma görevlerine tanıtmaktadır. Pratik eğitim, özel ya da kamu sektöründe, girişimci olarak ya da ayrı olarak onaylanmış çalışma ortamında tamamlanarak Finlandiya'da ya da yurtdışında belirlenen kriterleri yerine getirir.

Tezde, mesleki çalışmalarla ilgili pratik uzmanlık görevlerinizde bilgi ve becerilerinizi uygulama becerinizi göstermiş olursunuz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Satakunta University of Applied Sciences (SAMK) is located on the western coast of Finland, in the Satakunta region. There are about 6,000 students in total and more than two hundred international stu ... Devamını oku

Satakunta University of Applied Sciences (SAMK) is located on the western coast of Finland, in the Satakunta region. There are about 6,000 students in total and more than two hundred international students studying in our campuses every year. Daha Az
Pori , Pori , Rauma , Huittinen , Kankaanpää , Finlandiya Çevrimiçi + 5 Daha fazla Daha az