Lisans Hemşireliği

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

genel bakış

  • QUT, Queensland'deki yüksekokul hemşirelik eğitiminin ilk sağlayıcısıydı ve 40 yıllık deneyime ve sektör danışmanlığına sahip.
  • 840 saatlik klinik yerleştirmeyi tamamla.
  • Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki denizaşırı ülkelerde seyahat etmek ve sağlık hizmetlerinde bulunmak için başvuruda bulunma fırsatları.
  • Kamu ve özel hastanelerde, huzurevlerinde, toplum sağlığında, evdeki bir hastanede, okul sağlığında, patoloji laboratuvarlarında, alkol ve ilaç hizmetlerinde ve silahlı kuvvetlerde bir kariyer için kendinizi hazırlayın.

Neden bu dersi seçmelisiniz?

QUT, Queensland'deki ilk derece üçüncü düzey hemşire eğitim sağlayıcısıydı. Kurs içeriğimiz, endüstri ortakları, disiplin uzmanları ve araştırma literatürüyle istişare yoluyla tespit edilen sağlık ve hemşirelik uygulamalarında ortaya çıkan gelişmeleri yansıtmaktadır.

Vakıf çalışmaları bilginizi anatomi, fizyoloji ve patofizyoloji alanlarında geliştirir ve sizi profesyonel hemşirelik uygulamaları ve çağdaş sağlık hizmetleri ile tanıştırır. Ayrıca, ilaçların kaliteli kullanımına vurgu yapan bir farmakoloji anlayışı geliştireceksiniz. Bu çalışmalar, hemşirelik teorisini kampus içi tesislerimizde ve kampus dışındaki klinik yerleşimlerde klinik uygulamaya uygulama fırsatları ile tamamlanmaktadır.

Bu derece mezunları, uygulama kapsamının genişlediği ve çeşitli sağlık ortamlarında ve çeşitli popülasyonlarda daha karmaşık müdahalelerin sağlanmasında daha büyük sorumlulukların bulunduğu bir meslekte mükemmelleşmeye hazırdır. Kursumuz, kişi merkezli bakımın önemini anlayan ve insanları sağlık hizmetlerinde bilgili ortaklar olarak kullanma kapasitesine sahip mezunların artan talebini kabul etmektedir.

Lisans Diplomasına kabul edildikten sonraki 10 yıl içinde bir Hemşirelik Diplomasını (kayıtlı hemşire) tamamlayan adaylara, bir yıl ileri durma hakkı verilir. Bu, kursu üç yerine iki yılda tamamlamanıza olanak sağlar. Bir QTAC teklifi almadan önce Diploma'nızı tamamlarsanız, QUT size bu gelişmiş durumu otomatik olarak verir. QUT’a kabul edildikten sonra Diplomasını tamamlarsan, bir Advanced Standing başvurusunda bulunman gerekir.

Gerçek dünyada öğrenme

Kampüslerimiz simüle edilmiş bir ortamda gerçek ekipman ve en son teknoloji ile pratik yapacağınız operasyonel hastane odaları sunmaktadır. Gerçek endüstri ortamlarındaki deneyiminiz, ilk yılın ilk döneminde gözlem faaliyetiyle başlar ve daha sonraki her dönem klinik yerleştirme deneyimiyle devam eder.

840 saatlik yerleştirme sürecini tamamlayacaksınız; klinik kolaylaştırıcılardan gelen performansınız hakkında sürekli geribildirim ve kayıtlı hemşire danışmanlarıyla mentorluk ilişkileri. Ayrıca, yurtdışına seyahat etmek için başvuru yapma ve gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki topluluklara sağlık hizmetleri sağlama fırsatınız olabilir.

Ne bekleyebileceğinizi

40 yıllık endüstri danışmanlığı ve deneyimiyle QUT Hemşirelik Okulu, Avustralya'nın en büyük ve en köklü merkezlerinden biridir. Hemşirelik mezunlarımız güvenli ve yetkin uygulamalar sunabilmektedir. Kültürel olarak güvenli, hasta merkezli, kanıta dayalı ve saygılı hemşirelik bakımı sergilerler.

114268_Image6_SDS3348adjContrast_web-Copy.jpg

Çift derece

Halk sağlığı, psikoloji veya paramedik bilim gibi tamamlayıcı bir alanda bu dereceyle eşleştirerek kariyer olanaklarınızı daha da genişletebilirsiniz.

Kariyer sonuçları

Hemşirelik en çeşitli sağlık mesleklerinden biridir ve Avustralya ve yurtdışında istihdam olanakları sağlar.

İstihdam genel, acil, pediatri veya zihinsel sağlık gibi genel ve uzmanlık alanlarında olabilir ve toplum sağlığı, evde bakım, okul sağlığı, patoloji laboratuvarları, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı gibi geleneksel hastane koğuşunun dışındaki sağlık alanlarında ve silahlı hizmetler.

Birçok hemşire, akut bakım hemşireliği, kanser hemşireliği, acil hemşirelik, yoğun bakım hemşireliği, zihinsel sağlık hemşireliği veya pediatrik, çocuk ve gençlik sağlığı hemşireliği alanlarında uzmanlaşır.

Profesyonel tanıma

Bu kurs Avustralya Hemşirelik ve Ebelik Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir. Mezunlar, Avustralya Hemşirelik ve Ebelik Kurulu ile kayıtlı hemşire statüsüne başvurabilirler.

114248_Image9Realsupport_1500Wx1000H.jpg

Öğrenci kaydı

QUT, bu kursa kaydolmuş öğrencileri, 2009 Sağlık Yasası Yönetmeliği Ulusal Kanun Yasası uyarınca Avustralya Hemşirelik ve Ebelik Kurulu'na kaydeder.

harç

Gerçek ücretleriniz, hangi birimleri seçtiğinize bağlı olarak değişebilir. Ücretleri yıllık olarak gözden geçiririz ve artışa tabi olabilirler.

  • 2019: tam zamanlı yıllık 33.500 ABD Doları (96 kredi puan)
  • 2020: tam zamanlı yıllık 36.300 ABD doları (96 kredi puan)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates in ... Devamını oku

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates include eight Rhodes Scholars, five of these awarded in the past six years. Daha Az
Brisbane , Kelvin Korusu + 1 Daha fazla Daha az