Lisans Hemşireliği (Lisansüstü Giriş)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

  • Daha önce bir dereceniz varsa, derecenizi 3 yerine 2 yılda tamamlayın.
  • QUT, Queensland'deki yüksekokul hemşirelik eğitiminin ilk sağlayıcısıydı ve 35 yıldan fazla deneyim ve endüstri danışmanlığına sahiptir.
  • 800 saatten fazla klinik yerleştirmeyi tamamlayın.
  • Kendinizi kamu ve özel hastanelerde, huzurevlerinde, toplum sağlığında, evdeki bir hastanede, okul sağlığında, patoloji laboratuarlarında, alkol ve ilaç hizmetlerinde ve Avustralya Savunma Kuvvetleri'nde bir kariyer için hazırlayın.

Neden bu dersi seçmelisiniz?

Hemşirelik Lisansı (Lisansüstü Giriş), hemşirelik dışındaki herhangi bir alanda lisans derecesine sahip adaylar için bir Pathway sağlar. Öğrencilere bir yıl ileriye dönük ayakta (kredi) eşdeğeri verilir ve ders üç yerine iki yılda tamamlanır.

QUT, Queensland'deki ilk derece üçüncü düzey hemşire eğitim sağlayıcısıydı. Kurs içeriğimiz, endüstri ortakları, disiplin uzmanları ve araştırma literatürüyle istişare yoluyla tespit edilen sağlık ve hemşirelik uygulamalarında ortaya çıkan gelişmeleri yansıtmaktadır.

Vakıf çalışmaları, anatomi, fizyoloji ve patofizyolojinin temel alanlarında bilginizi geliştirir ve sizi profesyonel hemşirelik uygulamaları ve çağdaş sağlık hizmeti ile tanıştırır. Ayrıca ilaçların kaliteli kullanımına vurgu yapan bir farmakoloji anlayışı geliştireceksiniz. Bu çalışmalar, kampüs içi tesislerimizde ve kampüs dışı klinik yerleşimlerde hemşirelik teorisini klinik pratiğe uygulama fırsatları ile tamamlanmaktadır.

Bu derece mezunları, uygulama kapsamının genişlediği ve çeşitli sağlık ortamlarında ve çeşitli popülasyonlarda daha karmaşık müdahalelerin sağlanmasında daha büyük sorumlulukların bulunduğu bir meslekte mükemmelleşmeye hazırdır. Kursumuz, kişi merkezli bakımın önemini anlayan ve insanları sağlık hizmetlerinde bilgili ortaklar olarak kullanma kapasitesine sahip mezunların artan talebini kabul etmektedir.

Gerçek dünyada öğrenme

Kampüslerimiz simüle edilmiş bir ortamda gerçek ekipman ve en son teknoloji ile pratik yapacağınız operasyonel hastane odaları sunmaktadır. Gerçek endüstri ortamlarındaki deneyiminiz, ilk yılın ilk döneminde gözlem faaliyetiyle başlar ve daha sonraki her dönem klinik yerleştirme deneyimiyle devam eder. Endüstri ile olan güçlü işbirliklerimiz, örneğin ameliyathaneler veya acil hemşirelik gibi özel ilgi çeken hemşirelik uygulamaları alanlarındaki yerleşimlere erişebileceğiniz anlamına gelir.

Klinik kolaylaştırıcılardan gelen performansınız hakkında sürekli geribildirim ve kayıtlı hemşire danışmanlarıyla mentorluk ilişkilerini içeren kapsamlı destekle 800 saatten fazla yerleştirmeyi tamamlayacaksınız. Ayrıca, yurtdışına seyahat etmek için başvuru yapma ve gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki topluluklara sağlık hizmetleri sağlama fırsatına sahip olacaksınız.

Ne bekleyebileceğinizi

35 yılı aşkın sektör danışmanlığı ve deneyimiyle QUT Hemşirelik Okulu, Avustralya'nın en büyük ve en köklü merkezlerinden biridir. Hemşirelik mezunlarımız güvenli ve yetkin uygulamalar sunabilmektedir. Kültürel olarak güvenli, hasta merkezli, kanıta dayalı ve saygılı hemşirelik bakımı sergilerler.

114248_Image9Realsupport_1500Wx1000H.jpg

Kariyer sonuçları

Hemşirelik en çeşitli sağlık mesleklerinden biridir ve Avustralya ve yurtdışında istihdam olanakları sağlar.

İstihdam genel olarak acil ve pediatri veya ruh sağlığı gibi uzmanlık alanlarında ve toplum sağlığı, evde bakım, okul sağlığı, patoloji laboratuvarları, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı gibi geleneksel hastane koğuşunun ötesindeki sağlık alanlarında olabilir ve silahlı hizmetler.

Birçok hemşire, akut bakım hemşireliği, kanser hemşireliği, acil hemşirelik, yoğun bakım hemşireliği, zihinsel sağlık hemşireliği veya pediatrik, çocuk ve gençlik sağlığı hemşireliği alanlarında uzmanlaşır.

Profesyonel tanıma

Bu kurs Avustralya Hemşirelik ve Ebelik Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir. Mezunlar, Avustralya Hemşirelik ve Ebelik Kurulu ile kayıtlı hemşire statüsüne başvurabilirler.

Olası kariyer

Hemşire

114246_Image2QUT_KG_Education_Building.jpg

harç

Gerçek ücretleriniz, hangi birimleri seçtiğinize bağlı olarak değişebilir. Ücretleri yıllık olarak gözden geçiririz ve artışa tabi olabilirler.

  • 2019: tam zamanlı yıllık 33.500 ABD Doları (96 kredi puan)
  • 2020: tam zamanlı yıllık 36.300 ABD doları (96 kredi puan)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates in ... Devamını oku

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates include eight Rhodes Scholars, five of these awarded in the past six years. Daha Az
Brisbane , Kelvin Korusu + 1 Daha fazla Daha az