Lisans Hemşireliği (Lisansüstü Giriş)

Genel

Program açıklaması

genel bakış

  • Daha önce bir dereceniz varsa, derecenizi 3 yerine 2 yılda tamamlayın.
  • QUT, Queensland'deki yüksekokul hemşirelik eğitiminin ilk sağlayıcısıydı ve 35 yıldan fazla deneyim ve endüstri danışmanlığına sahiptir.
  • 800 saatten fazla klinik yerleştirmeyi tamamlayın.
  • Kendinizi kamu ve özel hastanelerde, huzurevlerinde, toplum sağlığında, evdeki bir hastanede, okul sağlığında, patoloji laboratuarlarında, alkol ve ilaç hizmetlerinde ve Avustralya Savunma Kuvvetleri'nde bir kariyer için hazırlayın.

Neden bu dersi seçmelisiniz?

Hemşirelik Lisansı (Lisansüstü Giriş), hemşirelik dışındaki herhangi bir alanda lisans derecesine sahip adaylar için bir Pathway sağlar. Öğrencilere bir yıl ileriye dönük ayakta (kredi) eşdeğeri verilir ve ders üç yerine iki yılda tamamlanır.

QUT, Queensland'deki ilk derece üçüncü düzey hemşire eğitim sağlayıcısıydı. Kurs içeriğimiz, endüstri ortakları, disiplin uzmanları ve araştırma literatürüyle istişare yoluyla tespit edilen sağlık ve hemşirelik uygulamalarında ortaya çıkan gelişmeleri yansıtmaktadır.

Vakıf çalışmaları bilginizi anatomi, fizyoloji ve patofizyoloji alanlarında geliştirir ve sizi profesyonel hemşirelik uygulamaları ve çağdaş sağlık hizmetleri ile tanıştırır. Ayrıca, ilaçların kaliteli kullanımına vurgu yapan bir farmakoloji anlayışı geliştireceksiniz. Bu çalışmalar, hemşirelik teorisini kampus içi tesislerimizde ve kampus dışındaki klinik yerleşimlerde klinik uygulamaya uygulama fırsatları ile tamamlanmaktadır.

Bu derecenin mezunları, uygulama kapsamının genişlediği bir meslekte mükemmelleşmek için hazırlanmıştır ve çeşitli sağlık kurumlarında ve farklı popülasyonlarda daha karmaşık müdahalelerin sağlanması için daha büyük sorumluluklar vardır. Kursumuz, kişi merkezli bakımın önemini anlayan ve insanları sağlık hizmetlerinde bilgili ortaklar olarak kullanma kapasitesine sahip mezunlara yönelik artan talebi kabul etmektedir.

Gerçek dünyada öğrenme

Kampüslerimiz, gerçek ekipmanlarla ve simüle edilmiş bir ortamda en son teknolojiyle çalışacağınız operasyonel hastane odaları sunar. Gerçek endüstri ortamlarındaki deneyiminiz, birinci yılın ilk döneminde gözlem etkinliği ile başlar ve bundan sonraki her dönemde klinik yerleştirme deneyimi ile devam eder. Endüstri ile olan güçlü işbirliğimiz, örneğin ameliyathaneler veya acil durum hemşireliği gibi, özellikle ilgilendiğiniz hemşirelik uygulama alanlarındaki yerleşimlere erişebileceğiniz anlamına gelir.

Klinik kolaylaştırıcılardan gelen performansınız hakkında sürekli geribildirim ve kayıtlı hemşire danışmanlarıyla mentorluk ilişkilerini içeren kapsamlı destekle 800 saatten fazla yerleştirmeyi tamamlayacaksınız. Ayrıca, yurtdışına seyahat etmek için başvuru yapma ve gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki topluluklara sağlık hizmetleri sağlama fırsatına sahip olacaksınız.

Ne bekleyebileceğinizi

35 yıldan fazla süredir devam eden endüstri danışmanlığı ve tecrübesi ile QUT's Hemşirelik Yüksekokulu, Avustralya'nın en büyük ve en köklü merkezlerinden biridir. Hemşirelik mezunlarımız güvenli ve yetkin bir uygulama sağlama yeteneğine sahiptir. Kültürel olarak güvenli, hasta merkezli, kanıta dayalı ve saygılı hemşirelik bakımı sergilerler.114248_Image9Realsupport_1500Wx1000H.jpg

Kariyer sonuçları

Hemşirelik en çeşitli sağlık mesleklerinden biridir ve Avustralya ve yurtdışında istihdam olanakları sağlar.

İstihdam genel, acil, pediatri veya zihinsel sağlık gibi genel ve uzmanlık alanlarında olabilir ve toplum sağlığı, evde bakım, okul sağlığı, patoloji laboratuvarları, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı gibi geleneksel hastane koğuşunun dışındaki sağlık alanlarında ve silahlı hizmetler.

Birçok hemşire, akut bakım hemşireliği, kanser hemşireliği, acil hemşirelik, yoğun bakım hemşireliği, zihinsel sağlık hemşireliği veya pediatrik, çocuk ve gençlik sağlığı hemşireliği alanlarında uzmanlaşır.

Profesyonel tanıma

Bu kurs Avustralya Hemşirelik ve Ebelik Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir. Mezunlar, Avustralya Hemşirelik ve Ebelik Kurulu ile kayıtlı hemşire statüsüne başvurabilirler.

Olası kariyer

Hemşire114246_Image2QUT_KG_Education_Building.jpg

harç

Gerçek ücretleriniz, hangi birimleri seçtiğinize bağlı olarak değişebilir. Ücretleri yıllık olarak gözden geçiririz ve artışa tabi olabilirler.

2019: tam zamanlı yıllık 33.500 ABD Doları (96 kredi puan)

2020: tam zamanlı yıllık 36.300 ABD doları (96 kredi puan)

Son Güncelleme May 2019

Okul Hakkında

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates in ... Devamını oku

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates include eight Rhodes Scholars, five of these awarded in the past six years. Daha Az
Brisbane , Kelvin Korusu + 1 Daha fazla Daha az