Lisans Halk Sağlığı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

 • Topluluk beslenmesi, Yerli sağlığı, aile ve cinsiyet sorunları, sağlık yönetimi ve psikolojideki genel çalışmalar gibi seçmeli bir çalışma alanı seçin.
 • Gerçek deneyim ve endüstri ilişkileri elde etmek için hem Avustralya'da hem de yurtdışında 180 saatlik profesyonel yerleşimleri tamamlayın.
 • Kendinizi sağlık eğitimi ve tanıtım, politika geliştirme, epidemiyoloji, risk yönetimi ve hastalık önleme konusunda bir kariyer için hazırlayın.

Neden bu dersi seçmelisiniz?

Bu kurs, çalışmalarınızı kariyer fırsatlarıyla uyumlu alanlara yoğunlaştırma esnekliği sunar. Topluluk beslenmesi, Yerli sağlığı, aile ve cinsiyet sorunları, sağlık yönetimi ve psikolojideki genel çalışmaları içeren alanlardan beş seçmeli birim seçeceksiniz. Programı daha ileri çalışmalar için ve kayıtlı bir çevre sağlığı görevlisi veya iş sağlığı ve güvenliği görevlisi olarak kariyer yapmayı seçebilirsiniz.

Bu kurs sırasında, 180 saatlik profesyonel yerleştirmeyi tamamlayacaksınız. Bu, endüstri profesyonelleriyle birlikte çalışmanız ve gerçek projelere katkıda bulunmanız için bir fırsat sağlar. Bunlar Queensland'daki büyükşehir ve bölgesel bölgelerde veya denizaşırı bölgelerde tamamlanabilir. Son zamanlarda, öğrencilerimiz Kanser Konseyi ve Kalp Vakfı gibi hükümet dışı kuruluşlara, koruyucu sağlık hükümeti bölümlerine, topluluk ve savunma gruplarına ve uluslararası olarak Vietnam, Kamboçya ve Hindistan'daki ortaklarımıza yerleştirildi.

Bir toplumun sağlığını destekleyen biyolojik, sosyal, kültürel, ekonomik ve fiziksel faktörlerin anlaşılması birçok sağlık disiplinine uygulanabilir. Tıp, hemşirelik, araştırma, politika geliştirme ve sağlık hizmetleri yönetimi konularında uzman olan kişiler tarafından verilecektir. Mezunlarımız, herkes için sağlık ve yaşam kalitesini iyileştiren yenilikçi çözümler geliştirmek için bilgilerini uygulayabilecekleri stratejik düşünürlerdir.

Ne bekleyebileceğinizi

Halk sağlığı uzmanları cinsiyet, sosyoekonomik durum ve eğitime erişim gibi faktörlerin sağlığı nasıl etkileyebileceğini anlıyorlar. Bu bilgileri, tüm nüfusun sağlığını ve refahını artıran sağlık programları, hizmetleri ve politikaları geliştirmek ve sunmak için kullanırlar. Hastalığın yayılmasının önlenmesi, sağlık hizmetlerinin teşvik edilmesi, adil ve eşit sağlık sistemleri sunan politikalar ve uygulamalar geliştirmek, daha güvenli çalışma ortamları oluşturmak, sürdürülebilir çevresel uygulamaları araştırmak, azınlık gruplarını savunmak veya toplumları sağlıklı yaşam tarzı seçimlerini benimsemeye teşvik etmek konusunda uzmanlaşabilirler.

Çift derece

Hemşirelik, insan hizmetleri veya profesyonel iletişim gibi ücretsiz bir alanda bu derece ile eşleştirerek kariyer olanaklarınızı daha da genişletebilirsiniz.

114252_Image415589843986_eb175bed0b_o.jpg

Kariyer sonuçları

Birçok mezun yerel, eyalet ya da ulusal sağlık bölümlerinde çalışmaktadır. Rolleri sağlık eğitimi ve tanıtım, politika geliştirme, epidemiyoloji, risk yönetimi ve hastalık önleme üzerinde odaklanabilir. Mezunlar, hükümet dışı ve toplum örgütlerinde veya uluslararası sağlık kuruluşlarında proje görevlileri olarak da çalışabilirler.

Lisansüstü diploma veya yüksek lisans derecesi gibi ileri çalışmaları tamamlayarak, hastalık kontrolünde uzmanlaşabilirsiniz; Sağlık indirimi; sağlık, güvenlik ve çevre; veya sağlık yönetimi.

Profesyonel tanıma

Mezunlar, Avustralya Halk Sağlığı Birliği ve Avustralya Sağlığı Geliştirme Birliği üyeliğine hak kazanırlar.

Olası kariyer

 • yönetici
 • Toplum Sağlığı Görevlisi
 • Topluluk İşçisi
 • epidemiyolojist
 • Devlet memuru
 • Sağlık eğitimcisi
 • Sağlık Teşviki Memuru
 • Ev Ekonomisti
 • Bilgi Ofisi
 • yönetici
 • Politika Görevlisi
 • Proje Müdürü
 • Halk Sağlığı Görevlisi
 • Halk Sağlığı Program Yöneticisi

114245_Image10GPCampuspicture_3000Wx1373H.jpg

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates in ... Devamını oku

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates include eight Rhodes Scholars, five of these awarded in the past six years. Daha Az
Brisbane , Kelvin Korusu + 1 Daha fazla Daha az