Lisans Fizyoterapi

Genel

Program açıklaması

Fizyoterapi mezunu bir paramedikal sağlık mesleği için nitelikli. Rehabilitasyon kurumları ve ihtisas daireleri, sosyal bakım tesisleri, kaplıcalar ve spor tesisleri dahil olmak üzere her türlü tıbbi tesiste sağlanabilecek önleyici, teşhis edici, düzeltici ve rehabilitasyon bakımı kapsamında tedavi sunmasına izin verilir. Fizyoterapinin tamamı dahilinde pratik becerilere sahiptir, bağımsız davranır ve fiziksel ajanlara dayalı terapötik prosedürler dahil olmak üzere geniş bir fizyoterapötik yöntem yelpazesi kullanır. Uygulanan tedavinin etkisini değerlendirebilir. Terapist, WCPT düzenlemelerine uygun bilgi ve becerilere sahiptir.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Başvuru sahibinin, bir spor doktorunun, Beden Eğitimi ve Spor Fakültesinde okuyabildiğini, niteliklerin kanıtını (örneğin belgelerin yasallaştırılmış bir kopyasını) okuyabildiğini doğrulaması için bir motivasyon mektubu / spor mektubu başvuru formu eklemesi gerekmektedir. Lisans programı durumunda orta öğretimin tamamlandığını veya yüksek lisans derecesi programı için lisans diplomasının yasal bir kopyasını, d / özgeçmişini ve çalışma için tavsiye mektubunu / mektuplarını onaylayan , başvuru sahibinin İngilizce dil becerilerini kanıtlayan e / uluslararası kabul görmüş sertifika (lar). Tüm belgeler resmen Çekçe ya da İngilizce diline çevrilmelidir.


Kabul Koşulları

Lisans çalışmalarına kabul, bir okul bitirme sertifikası ile onaylanan tamamlanmış ortaöğretimle şartlandırılır.

Doğrulama metodu:


Tıbbi uygunluk gereksinimleri

Başvuru sahipleri, bir spor doktoru tarafından, artan bir fiziksel zorluğun bulunduğu Beden Eğitimi ve Spor Fakültesinde okuyabildiği bir spor doktoru tarafından verilen bir teyit ise, orta öğretimin (Genel Eğitim Sertifikası) tamamlanmış olduğunu belgeleyen belgelerin yasal bir kopyasını eklemek zorundadır beklenen.


Bölüm 49 (3) 'e göre farklı kabul şartları.

Niteliklerin kanıtı

Yabancı uyruklu ortaokulda önceki eğitim düzeyini tamamlayan adayın aşağıdaki belgelerden birini sunması gerekir: Ortaöğretim öğrenimine ilişkin yabancı bir belgenin Çek Cumhuriyeti'nde genellikle eşdeğer veya geçerli olarak tanındığını kanıtlayan bir belge ( “nostrifikasyon” olarak adlandırılır) veya Avrupa Bakaloryası’nın verildiğini kanıtlayan bir belge veya uluslararası sözleşmeler uyarınca Çek Cumhuriyeti’nde otomatik olarak eşdeğer sayılırsa, “maturita” sınavı ile tamamlanmış yabancı bir ortaöğretim hakkında bir belge başka idari prosedürler olmadan (Slovakya, Polonya, Macaristan veya Slovenya'dan “maturita okulu bırakma sertifikası”) veya fakülte tarafından değerlendirilecek olan yabancı bir orta öğretime ilişkin yabancı bir belge (690 CZK karşılığında). Yabancı uyruklu ortaokul mezunları için “maturita” okul bitirme sınavı ile ortaöğretimin alınmasının gerekliliğinin yerine getirilme şeklini kanıtlama şekli ile ilgili detaylı bilgiler fakülte web sitesinde bulunabilir: Kendi kendini finanse eden öğrenciler (Bc ve MA derecesi çalışması ) - https://www.ftvs.cuni.cz/FTVSEN-30.html. Başvuru sahibi, belgeleri basılı olarak (belgeler e-posta ile gönderilemez) fakülte adresine göndermelidir: José Martího 31, 162 52 Praha 6, en geç 31.7. 2019. Ücret ödemesi, kabul prosedürü ücretinin ödenmesiyle birlikte veya başvuru sahibi, kabul prosedüründe yabancı eğitiminin değerlendirilmesini istediğinde yapılır.


Uygulama Notları:

Başvurular çevrimiçi olarak yapılmalı ve ödemeler 31 Temmuz 2019'da 23: 59: 59'da yapılmalıdır. Başvuru çevrimiçi olarak doldurulduktan sonra, Bilgi Sistemi her başvuru sahibi için altı haneli bir kod oluşturacaktır; İdari ücretin ödenmesi sırasındaki belirli sembol. Lütfen başvuru tamamlandıktan sonra geçerli olabilmesi için ("Gönder" butonuna tıklayarak) sunulması gerektiğini unutmayınız. Online gönderilen başvurular postayla basılmamalı ve gönderilmemelidir. Başvuru formunu gereğince doldurmamış veya başvuru ücretinin ödendiğini belgelendirmemiş adaylar Fakülte tarafından bildirilir ve eksiklerin yeterli sürede giderilmesi istenir. Bu süre içinde eksiklerin giderilmemesi durumunda başvuru geçersiz sayılır. İdari ücret iade edilmeyecektir.

Yabancı dillerdeki adaylar için giriş sınavına gerek yoktur.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Faculty of Physical Education and Sport is one of the seventeen faculties based on the venerable Charles University.

Faculty of Physical Education and Sport is one of the seventeen faculties based on the venerable Charles University. Daha Az