Lisans Egzersiz Fizyolojisi

Genel

Program açıklaması

Egzersiz fizyolojisinde bir öğrenci olarak, egzersizin insan vücudunun yapısını ve işlevini nasıl değiştirdiğini inceleyeceksiniz. Temel ve uygulamalı bilimlerde sağlam bir temel alacaksınız ve fizyoloji, anatomi, kinoloji, kuvvet ve kondisyon ve müttefik sağlık dallarına katılacaksınız.

Pratik, uygulamalı deneyim programımıza dokunmuştur. Profesörlerimiz ve mezunlar ağımız, bu alanda inanılmaz fırsatlara kapı açacak. Öğrencilerimiz doğrudan ONU atletizm bölümündeki antrenörler ve sporcularla çalışmakla kalmaz, Cleveland Clinic, Akron Genel Hastanesi ve Ohio Eyalet Üniversitesi Atletizm Bölümü gibi yerlerde staj yaparlar.

İlk günden itibaren ailemizin bir parçası olacaksınız. Küçük sınıfların, güvenli bir kampüsün ve kalıcı arkadaşlıkların tadını çıkaracaksınız. Destekleyici profesörlerimiz sizi tanıyacak. Geleceğiniz hakkında kararlar alırken size her adımda rehberlik edeceklerdir.

107037_13.jpg

Sağlam Sonuçlar

  • 6 Egzersiz fizyolojisi programımız, Müttefik Sağlık Eğitimi Programlarının Akreditasyon Komisyonu (CAAHEP) tarafından akredite edilecek Ohio'daki altı kişiden biridir.
  • 7 Gücü ve koşullandırma konsantrasyonumuz, NSCA tarafından bir Eğitim Tanıma Programı olarak tanınması için Ohio'daki yedi kişiden biridir.
  • 90 Öğrencilerimiz müttefik sağlık lisansüstü programlarına ve mesleki programlara% 90'dan fazla kabul oranından yararlanırlar.
  • 13: 1 ONU öğrenci fakülte oranı.

Bir Konsantrasyon Seç

Programımız size ilgi alanlarınızı keşfetme ve fikrinizi değiştirme esnekliği sunar. Gelecek planlarınızdan yüzde 100 emin olmak zorunda değilsiniz. Müfredatımızı birçok profesyonel kariyere uygun olacak şekilde tasarladık. İki farklı konsantrasyon arasında seçim yapabilirsiniz: Klinik ve Rehabilitasyon Bilimleri ve Güç ve Koşullandırma / İnsan Performansı.

Klinik ve Rehabilitasyon Bilimleri

Bu konsantrasyon, uygulamalı öğrenmeyle (staj ve gerekli gözlem saatleri) dersleri dengeler ve egzersiz fizyolojisi veya atletik eğitim dahil olmak üzere çeşitli sağlık meslekleri için hazırlar. Mezunlarımızın çoğu, bu konsantrasyonu, fizik veya meslek terapisinde ileri mesleki derecelerin peşinde koşmak için kullanıyor. Atletik bir eğitmen olmak istediklerini bilen öğrenciler, birden fazla üniversiteye sahip olan 3 2 Yüksek Lisans of Athletic Training üyeliği için başvurabilirler. Bu beş yıllık program, ONU üç yıl boyunca egzersiz fizyolojisi alanında lisans derecesi ve ardından atletik eğitimde bir yüksek lisans derecesi için iki yıl daha içerir.

Güç ve Koşullandırma / İnsan Performansı

Bu konsantrasyon pratik ve uygulamalı deneyim içeren zorlu bir müfredat sunar ve sizi yüksek lisans veya kardiyak rehabilitasyon, kurumsal veya genel uygunluk veya kolej veya profesyonel bir atletik ekiple çalışmak gibi çeşitli profesyonel kariyerlere hazırlar. Zorlu müfredatımız ve kendi sıkı çalışmanızın birleşimi sayesinde, Amerikan Spor Hekimliği Fakültesi (ACSM) ve Ulusal Güçlendirme ve Koşullandırma Derneği (NSCA) tarafından sunulanlar gibi ulusal sertifika sınavlarına girmeye hazır olacaksınız. Sertifikalandırma, sıkı ulusal uygulama standartlarına uymanızı sağlayarak sizi rekabetten ayrı tutacaktır. 107033_4.jpg

Öğrenme Çıktıları

Egzersiz fizyolojisi majör öğrencileri:

  • Beceri değerlendirmeleri ile değerlendirilen sedanter ve eğitimli bireylerde ortak egzersiz fizyolojisi değerlendirmeleri (örneğin aerobik kapasite, kas dayanıklılığı, kas gücü, esneklik, vücut kompozisyonu, kalp hızı ve kan basıncı) yapın.
  • Yerleşik ve eğitimli kişilerin egzersiz kapasitelerini geliştirmek için egzersiz reçeteleri uygulamak.
  • Hareketsiz ve eğitimli bireyler için egzersiz programlama ve sağlığı geliştirme programlarını uygulayın.

Ulusal CAAHEP akreditasyon standartlarını karşılamak için aşağıdaki kriterler karşılanacaktır:

  • Egzersiz fizyolojisi mezunları, geçiş oranları ile değerlendirilen klinik ve profesyonel sertifikalar için profesyonel ve akademik olarak hazırlanacaktır.
  • Egzersiz fizyolojisi mezunları, lisansüstü yerleştirme oranları ile değerlendirildiği üzere orta öğretim sonrası ve lisansüstü programlar ve doğrudan giriş istihdamı için akademik olarak hazırlanacaktır.
  • Egzersiz fizyolojisi mezunları, staj önleyici değerlendirmeleri, mezun memnuniyeti anketleri ve işveren anketleri ile değerlendirilen egzersiz fizyolojisi ile ilgili kariyerleri için profesyonel olarak hazırlanacaktır.

Egzersiz Fizyolojisi uzmanları Fiziksel veya Mesleki Terapist, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon uzmanı, Güç ve Şartlandırma uzmanı, Kişisel Antrenör veya Fitness uzmanı, kurumsal sağlık programı yöneticisi veya üniversite veya profesyonel spor takımı için güç antrenörü olmaya devam etmektedir.

107032_3.jpg

Müfredat

Egzersiz fizyolojisi uzmanları CAAHEP akreditasyon şartlarını yerine getirmek için 57 kredilik çekirdek bir grup alır. Öğrenciler daha sonra 12 kredilik ek bir konsantrasyon seçer (Klinik ve Rehabilitasyon Bilimleri veya Güç ve İklimlendirme / İnsan Performansı). Dersler Anatomi ve Fizyoloji, Egzersiz Fizyolojisi, Yaşlanma Fizyolojisi, Patofizyoloji, Spor Beslenmesi ve Takviyesi, Egzersiz Testi ve Reçete ve Gücü ve Koşullanmayı içerir.

“Küçük ortam, arkadaş canlısı atmosfer ve büyüme için çok sayıda fırsat nedeniyle benim için mükemmel bir seçimdi.”

Lindsey Inkrott, BS '16

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Ohio Northern University is an independent, comprehensive University located in the scenic village of Ada, Ohio. The University comprises five colleges: Arts & Sciences, Business Administration, E ... Devamını oku

Ohio Northern University is an independent, comprehensive University located in the scenic village of Ada, Ohio. The University comprises five colleges: Arts & Sciences, Business Administration, Engineering, Pharmacy and Law. Since our inception in 1871, we’ve been devoted to developing students who are ready to immerse themselves and progress to the next level? in everything they do. Daha Az