Lisans Eczacılık (Onur) IHPC

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Dereceye genel bakış

 • Eczacılıkta ulusal istihdam, öğrenci memnuniyeti ve öğretim kalitesi konularında ilk 5 üniversiteden birinde eğitim alın (1).
 • Farmakoloji ve Farmasötik Bilimler alanında dünya standartlarında bir araştırmaya sahip bir üniversiteden öğrenin (2).
 • UniSA'nın yeni 247 milyon dolarlık modern UniSA Kanser Araştırma Enstitüsünde okuyun.
  Kampüs içi, amaca yönelik eczane laboratuarlarımızda ve eczane uygulama takımımızda öğrenin.
 • Endüstri bağlantılarımızdan ve uluslararası üne sahip araştırma konsantrasyonlarıyla güçlü bağlantılarımızdan yararlanın.
 • Topluluk ve hastane eczanelerine yerleştirmeleri tamamladığınızda profesyonel uygulama deneyimi kazanın.
 • Eczacılık eğitiminde 50 yıldan fazla deneyimden yararlanın.
 • Avustralya’nın Eczacılık ve Eczacılık Bilimi bölümündeki çift derecesini tamamladığınızda ek bir yıllık çalışma ile iki yeterlilik kazanın.
 • UniSA, Güney Avustralya'nın tek eczane derecesini sunar ve prestijli Eczacılık Eğitimi Ulusal İttifakına (NAPE) üye olmak için Avustralya'daki dört üniversiteden biridir.

(1) QILT: Yüksek Lisans Sonuçları Anketi Kurs Deneyimi Anketi 2016-18 - Tam Zamanlı İstihdam, Genel Memnuniyet ve Öğretim Kalite Göstergeleri (Lisans). Sadece devlet tarafından kurulmuş SA üniversiteleri.
(2) 2018 Avustralya için Araştırmada Mükemmellik (ERA)

Enstantane fotoğraf

Amaca yönelik kampüs içi öğrenme tesisleri, uluslararası alanda tanınan öğretim kadrosu ve endüstri ile güçlü mesleki ve klinik bağlantılar sayesinde, istekli eczane öğrencilerinin tercihiyiz.

Kampüs içi tesislerimizde, gelişen bir sağlık sisteminde etik eczacılık uygulamaları için gerekli becerileri geliştiren biyolojik, kimyasal ve farmasötik bilimlerde uygulamalı deneyim kazanacağınız bir eczane laboratuvarı bulunmaktadır. Ayrıca, ilaçları dağıtmayı, hastalara danışmanlık yapmayı ve çağdaş eczane uygulamaları için gereken klinik hizmet sunum becerilerini geliştirmeyi öğreneceğiniz yeni eczane uygulama grubumuzdan yararlanacaksınız.

Bu derecenin ana odakları şunlardır:

 • biyolojik, kimya ve eczacılık bilimleri
 • ilaç hazırlama, çalışma ve izleme ve bunların kullanımı
 • hastalara pesonalised ilaç bilgisi ve tavsiye sağlanması
 • etik eczane uygulaması
 • Araştırma Yöntemleri
 • ilaçların denenmesi ve düzenlenmesi
 • üniversite toplum ve hastane eczane sektörlerinde klinik yerleşimler düzenledi

Onur öğrencisi olarak, eczacılıkta ve ilgili bilimlerde uzmanlık alanına odaklanan araştırmada ileri beceriler geliştireceksiniz.

Ayrıca bir yıllık ek bir lisans eğitimiyle birlikte, bir lisans diploması (onur), eczacılık bilimi lisans derecesi ile çift dereceye girme şansınız olabilir. Katılmak için, ikinci yıl içinde 5 veya daha fazla bir not ortalaması almanız gerekir.

Neye ihtiyacınız olacak

Alan veya klinik yerleşimler / ziyaretler ve Üniversite klinikleri ve spor salonları gibi dereceleri için hasta / halkla etkileşimin gerekli olduğu faaliyetlerde bulunan öğrenciler, zorunlu yerleştirme ön koşullarını yerine getirdiklerini göstermelidir. Bunlar arasında ceza geçmişi izni, çocuklarla ilgili istihdam izni ve aşılama gereklilikleri yer almaktadır. Önemli gereksinimler hakkında bilgi almak ve tam öğrenci kontrol listelerine erişmek için lütfen Klinik Yerleştirme Birimi'ni ziyaret edin.

Mesleki kayıta yol açan bir programa kayıtlı olan tüm öğrenciler, ilgili Ulusal Kurul'a kayıtlı olmalıdır. Kayıt işlemi, programa kaydolmayı takiben AHPRA'ya bildirimde bulunan Üniversite ile birlikte Avustralya Sağlık Uygulayıcıları Düzenleme Ajansı (AHPRA) tarafından yürütülmektedir.

Ne öğreneceksin

Bu onur derecesi, sürekli değişen eczane alanında bir kariyere başlamak için gereken bilgi, beceri ve pratik uzmanlık ile donatılacaktır.

Onurlu bir öğrenci olarak, araştırmalara da güçlü bir odaklanma vardır ve sağlıkla ilgili bir ortamda araştırma projelerini yürütmek ve yönetmek için gereken becerilerle mezun olacaksınız.

İlk iki yıl boyunca çalışacaksınız:

 • biyolojik, kimya ve eczacılık bilimleri
 • etik eczane uygulaması
 • sık görülen hastalıklar ve bunları tedavi etmek için gerekli ilaçlar

Üçüncü ve dördüncü yıllarda çalışacaksınız:

 • farmakoterapi
 • klinik karar verme ilkeleri
 • Araştırma Yöntemleri
 • ilaçların denenmesi ve düzenlenmesi
 • ileri eczane uygulaması

Dördüncü yılda, kırsal ve uluslararası deneyimler için fırsatlarla birlikte topluluk ve hastane temelli eczane ortamlarındaki profesyonel yerleşimleri tamamlayacaksınız.

Neden Eczane Lisansı (Başarılar)

Onur derecesi ile mezun olmak sizi kalabalığın dışında tutacaktır, bu da rekabet avantajına sahip olmanızı ve endüstri, araştırma ya da lisansüstü eğitim alanında bir kariyere hazır olmanızı sağlar.

İlaç geliştirme ve eczacılık bilimlerinde becerilerinizi geliştirmek için son teknoloji ürünü, amaca yönelik bir eczane laboratuarı ve klinik ve profesyonel yetkinlik geliştirebileceğiniz ve hastalarla ilgilenirken gerekli hayati iletişim becerilerini öğrenen bir eczane uygulama paketi sunuyoruz. . Süit, sizi eczane uygulamalarının geleceğine hazırlamak için entegre bilgi teknolojisi ve dijital platformlardan faydalanmaktadır.

Senin kariyerin

Eczacı olarak başarılı olmak için, bireylerin ve toplumun sağlığı ve iyiliği ile ilgilenmeniz gerekir. Fiziksel bilimlere de ilgi duymanız ve sosyal bilimlerin bir sağlık uzmanının gelişimindeki önemini kabul etmeniz gerekecektir. Süpervizyon olmadan ve yüksek derecede doğrulukla çalışabilme becerisi, yüksek düzeyde problem çözme becerilerini geliştirme isteğidir.

Ek olarak, entelektüel bir zorlukla başa çıkmak için motive olmanız, disiplininizde uzmanlık bilgisi kazanma arzusu ve araştırmaya güçlü bir ilgi duymanız gerekir. Titiz, doğru ve sonuç odaklı olmanız ve hastalarla başa çıkmak için olağanüstü iletişim becerilerine sahip olmanız gerekir.

Yeni ilaç gelişmeleri ve iyileştirilmiş terapötik gelişmelerle birlikte eczacılar her zamankinden daha fazla kariyer seçeneğine sahipler, bu mezunlar için harika bir haber.

Eczacılar şu alanlarda iş bulur:

 • hastaneler
 • eczaneler
 • topluluk hizmetleri
 • yaşlı bakımı ayarları
 • düzenleyici kurumlar
 • Bileşik veya kritik bakım hizmetleri
 • bulaşıcı hastalık hizmetleri
 • akademi ve araştırma

Bir onur öğrencisi olarak, araştırma alanında kariyer yapmayı da seçebilirsiniz - onur derecesi olan mezunlar, özellikle üniversite ve araştırma ortamlarında, potansiyel işverenler tarafından aranır.

Eczacılık Lisansı (Onur) öğrencilere eczacı olarak kayıt yaptırmaya hak kazanır, ancak uygulamalı eczacı olmak için UniSA'da veya başka bir kurumda Eczane Stajyerliği Eğitim Programına katılmanız gerekir. Diğer lisansüstü fırsatlar arasında klinik master programı bulunmaktadır.

Gerçek Dünya Bağlantıları

Araştırma ile olan güçlü bağlarımız, deneyimli endüstri profesyonelleri, ödüllü araştırmacılar ve ünlü akademisyenler ile birlikte çalışma şansına sahip olacağınız anlamına geliyor. Bu, mezuniyet sonrası kariyerinizin ilerlemesi için hayati önem taşıyan önemli ilişkiler ve ağlar kurmanız için harika bir fırsattır.

Üniversite genelinde düzenli çalışan ana sınıfları ve iş tanıtımlarını ve Avustralya ve yurtdışındaki mezunlar etkinliklerini düzenliyoruz.

Profesyonel akreditasyon ve tanıma

Program Avustralya Eczacılık Konseyi ile akredite edilmiştir.

Programın başarıyla tamamlanması, Avustralya Eczane Kuruluna eczacı olarak kaydolmak için gereken akademik şartları yerine getirmektedir. Kayıt için uygunluk, Avustralya Eczacılık Kurulu tarafından belirlenir ve uygun şekilde tanınan ve uygun bir denetimli eğitim süresi içerir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of South Australia is a globally connected and engaged university with industry-informed teaching and research that is inventive and adventurous.

The University of South Australia is a globally connected and engaged university with industry-informed teaching and research that is inventive and adventurous. Daha Az
Adelaide , Adelaide , Adelaide , Adelaide + 3 Daha fazla Daha az