Lisans Eczacılığı

Genel

Program açıklaması

Ülkedeki sadece yedi kişiden biri olan doğrudan bir giriş (0-6) PharmD programına sahibiz. Bu, birinci günde eczane programına kabul edildiğiniz anlamına gelir. Beklemek yok, çember yok, birkaç yıl üniversite dersine yatırım yaptıktan sonra inkar yok. Kampüse geldiğiniz andan itibaren eczacı olarak eğitim alıyorsunuz.

Daha büyük kurumlar burada bulacağınız bireysel ilgi ve fırsatı sağlayamazlar. Uyuşturucu ve Sağlık Bilgi Merkezi'nde yapılan çağrıları yanıtlayan ve hastaların sağlık ve sağlıklı yaşam gösterimleriyle daha sağlıklı yaşamlar yaşamasına yardımcı olan ONU HealthWise klinik ekibinin yanında çalışan bir kampüs ve toplum sağlığı ortağı olurken kendinizi arkadaşlarınızdan ayrı tutacaksınız. Bölge hastalarına HealthWise Mobile Clinic aracılığıyla veya kampüsteki HealthWise Eczane’de hizmet verebilirsiniz. Ayrıca, bir profesöre bağışla finanse edilen araştırmalar yapma veya eczane öğrenci organizasyonları kurma fırsatınız olabilir - size açık olan fırsatlar gerçekten inanılmaz!

Raabe Eczacılık Koleji'nde sadece eczacıları eğitmiyoruz; şefkatli bakıcıları ve kararlı liderleri eğitiyoruz. Mezun olduktan sonra, yeni parkurları kırma ve insanlara asla hayal etmediğiniz şekillerde yardımcı olma konusunda güvende olacaksınız.

107035_10.jpg

Bir etki yapmak

Akademik programımız çok titiz. Çok çalışmayı ve meydan okumayı bekleyin. Ancak strese gerek yok - destekleyici ve rekabetçi olmayan bir ortam sunuyoruz. Profesörleriniz, eczane arkadaşlarınız ve ONU mezunları arkadaşlarınız ve aileniz olacak. Başarılı olmanıza ve kapıları açmanıza yardımcı olacaklar.

Eş bul

Eczacılık okulunun altıncı yılında, her biri yaklaşık bir ay süren dokuz rotasyon gerçekleştireceksiniz, bu size eczane'yi çeşitli ortamlarda uygulama şansı veriyor. Kesinlikle sevdiğiniz bir rotasyonu tamamlayabilir ve yeni bir eczane alanı keşfedebilirsiniz. Bir eczane asistanı olarak öğrenmeye devam etmek isteyebilirsiniz - “eşleşme” sürecine girebilirsiniz. 2018 yılında, ONU öğrencileri yüzde 75 oranında eşleşti. Birinci Sınıf Mezuniyet Sonrası 1. Yıl (PGY1) ikametgah eğitiminde, ONU ülkedeki on üçüncüsü, toplam mezun sayısını karşıladı. Eşleşen yerler arasında Cleveland Kliniği, Johns Hopkins Hastanesi, Ülke Genelinde Çocuk Hastanesi, Atlanta Çocuk Sağlığı ve Wisconsin-Madison Üniversitesi bulunmaktadır.

107034_7.jpg

Öğrenci Organizasyonları

Eczacılık Fakültesi'nde çeşitli aktif ve ödüllü öğrenci organizasyonlarımız bulunmaktadır. Bu gruplardan birine veya daha fazlasına katılarak, ağ kurma, lider olma, yaşam boyu arkadaşlar edinme, seçtiğiniz meslek hakkında bilgi edinme, gönüllü olma, bölgesel ve ulusal konferanslara seyahat etme ve daha pek çok imkanınız olacak. Daha fazla bilgi için aşağıdaki başlıklara tıklayın.

Yönetilen Bakım Eczacılığı Akademisi

AMCP'nin vizyonu, herkese sağlık hizmetini iyileştirmek için sağlıklı ilaç yönetimi ilkeleri ve stratejilerini kullanarak topluma hizmet etme yetkisi vererek, herkes için sağlık hizmetini iyileştiren bakım eczanesidir. Yönetilen bakım eczane ilkeleri, ilaçlar ve bunların yönetimi için harcanan paradan en iyi şekilde faydalanırken sağlıklı sonuçlar elde etmek için bilimsel kanıtların kullanılmasına dayanır.

Amerikan Danışman Eczacılar Birliği

ASCP'nin öğrenci organizasyonunun misyonu, geriatrik farmakoterapide üyeleri ve yaşlıların ve uzun süreli bakım sakinlerinin ilaçlarla ilgili benzersiz ihtiyaçlarını eğitmektir. Hem eczaneyi hem de iş alanlarını içeren ilk ONU organizasyonuyuz. Sosyal yardım ve toplum hizmetleri çoğunlukla artrit eğitimi üzerine odaklanmıştır. Öğrenci bölümü üyeliği yılda sadece 20 ABD dolarıdır. Stajlar, Rezidanslar ve Rotasyonlar ASCP üyelerine açıktır.

APhA Eczacılık Öğrencileri Akademisi

Amerikan Eczacılar Birliği (APhA) tüm eczacılar için ulusal meslek örgütüdür. Eczane öğrenci Eczacılık Öğrenci Akademisi (ASP) aracılığıyla APHA temsil edilir, dolayısıyla daha sık tanımı ONU ASP varlık olarak bu üyelik başvurmak etmektir. Buna ek olarak, APHA üyelik iken bir öğrenci ONU , ayrıca Ohio Eczacılar Birliği üyeliği içerecektir. Üyelik, Eczacılık Fakültesi'ne kayıtlı tüm öğrencilere açıktır. Kuruluş düzenli olarak iki haftada bir toplantı yapar ve konuşmacılara ve tansiyon tarama ve zehir önleme bilinci gibi sağlık profesyonel programlarına sponsorluk yapar. APhA, Amerikan Eczacılığı başlığı altında aylık bir dergi yayınlar.

Hristiyan Eczacılar Bursu Uluslararası

Hristiyan Eczacılar Bursu Uluslararası (CPFI), dünya çapında, farmasötik hizmet ve uygulama alanlarında çalışan bireyler arası uluslararası bir bakanlıktır. Tüm Hristiyan eczane ana dallarını memnuniyetle karşılıyoruz - eczacılık dünyasına büyük ilgi duyan biriyseniz CPFI sizin için! CPFI, üyelerin Hristiyan, eczacı ve insan olarak büyümesini teşvik etmek için eczane deneyimlerini paylaşan her dönem birden fazla konuşmacıya ev sahipliği yapar.

Şifalı Bitkiler Kulübü

Kulübün temel amacı, üyelere ve topluma şifalı bitkilerin doğru kullanımı hakkında bilgi vermektir. Kulüp ayda iki kez toplanır. Bir toplantı, belirli bir şifalı bitkinin ve onun ne kadar bilindiği ve araştırmanın o bitkinin aktivitesini araştırmak için ne kadar kapsamlı olduğu ile ilgili bilgileri içeren çeşitli faaliyetlerinin tartışılmasına ayrılmıştır. İkinci aylık toplantı, üyelerin bir bitkinin nasıl yetiştirileceğini ve bu bitkinin belirli bir kullanım için nasıl hazırlanacağını (örneğin bir yüzeye yaraya yerleştirmek için kümes hayvanları yapmak gibi) öğrendiği bir proje toplantısıdır. Şifalı Bitki Kulübü ayrıca Üniversitenin dört kampüs bitki bahçesinin korunmasına da yardımcı olur.

Ulusal Topluluk Eczacıları Birliği

NCPA, bağımsız eczane uygulamasını temsil eden Ulusal Topluluk Eczacıları Birliği'dir. NCPA, üyelerine bağımsız eczane işletmeleri ve uygulamaları, eczane uygulamalarını etkileyen mevzuat ve düzenlemelerdeki son gelişmeler, günlük uygulamada kullanılabilecek pratik araçlar ve eczane meslektaşları ağlarını genişletme fırsatı hakkında değerli bilgiler sunmaktadır. Öğrenci üyeliği, Eczacılık Fakültesi'ne kayıtlı tüm öğrencilere açıktır. Kuruluşun, genellikle davetli konuşmacılar dahil olmak üzere aylık toplantıları vardır. NCPA Öğrenci Bölümleri, topluluklarına topluluk hizmeti aracılığıyla geri verir. Üyeler, öğrenci bölümüne ek olarak, ulusal düzeyde NCPA'ya katılmaya teşvik edilir.

Kişiselleştirilmiş Tıp Koalisyonu

Bu ONU öğrenci PMC bölümünün amacı, kişiselleştirilmiş tıbbın hem eğitimsel hem de profesyonel olarak gelişimini ve farkındalığını arttırmaktır. Organizasyon, “Kişiselleştirilmiş Tıp İçin Durum” başlıklı PMC belgesine dayanan altı bölümden oluşuyor: teknoloji, düzenleyici politika, ödeme, sağlık bilgi teknolojisi, genetik ayrımcılık yasağı ve tıp eğitimi.

Eczane Konseyi

Eczane Öğrenci Konseyi, Eczacılık Fakültesi'ndeki çeşitli sınıflarını temsil eden ve aynı zamanda Üniversite Öğrenci Senatosu'nda hizmet veren bir eczacılık senatörünü içeren bir grup seçilmiş öğrencidir. Konsey, öğrenciler ve idareler, öğretim üyeleri ve Eczacılık Koleji'ni etkileyen konularla ilgili personel arasında bir irtibat görevi görür. Aynı zamanda çeşitli eczane organizasyonlarının birleştirici konseyi olarak da hizmet vermektedir. Müfredat Komitesi gibi kolej komitelerinde görev yapan tüm öğrenci üyelerini seçer veya atar. Konsey son birkaç yıldır kampüsteki Eczacılık Lisesi Gününe, Eczane Haftası'ndaki bir ilaç fuarına, mezun olan öğrencilerin karma görüntüsüne ve Yıllık Eczane Pikniğine sponsor oldu.

Psikiyatrik ve Nörolojik Eczacılar

Bu grubun temel amacı ruh sağlığı ve madde kötüye kullanımı hakkında yalnızca kampüste değil Ada ve çevre topluluklarında da farkındalık yaratmaktır. CPNP, eczacılar, psikologlar ve eğitimli eğitimcileri, Akıl Hastalıkları Ulusal İttifakı'ndan (NAMI) gelen konuşmacılardan duymak için aylık olarak toplanır. CPNP ayrıca her Nisan ayında bir yıllık zihinsel sağlık haftası planlamak için kampüsteki diğer eczane örgütleriyle birlikte çalışmıştır.

Öğrenci Ulusal İlaç Birliği

SNPhA, eczane ve sağlıkla ilgili konularla ilgilenen eczane öğrencilerinin ve eczane ve diğer sağlıkla ilgili mesleklerin zayıf azınlık temsilinden endişe duyan bir eğitim hizmeti birliğidir. SNPhA'nın amacı, toplumun sağlık, eğitim ve sosyal ortamının iyileştirilmesine yönelik programları planlamak, düzenlemek, koordine etmek ve yürütmektir. Ulusal İlaç Birliği, SNPhA'nın ana örgütüdür. SNPhA aşağıdaki girişimlere sahiptir: HIV / AIDS Girişimi - “Şeridi Unutma”, İnme Sonu Gücü, Kronik Böbrek Hastalığı Girişimi - “KEEPSAKE,” Klinik Beceriler Yarışması, Mevzuat / Oylama / Göçmenlik Girişimi, Operasyon Bağışıklama, Klinik Hastalık Girişimi ve Diyabet Girişimi.

Sağlık-Sistem Eczacıları Öğrenci Birliği

SSHP, öğrencilere sağlık kurumlarında eczane uygulamaları hakkında bilgi sahibi olma fırsatı sunar. Bunu yapmak için, SSHP, sağlık kurumlarında eczane uygulamalarına yönelik kariyer yönelimi sağlamak için konuşmacılar ve programlar aracılığıyla bilgi sağlar. Üyelerin hem öğrenci hem de mezun olduklarında yerel, eyalet ve ulusal organizasyonlara katılmaları teşvik edilir.

Kappa Epsilon

Kappa Epsilon, eczane kadınlar için profesyonel bir birlikteliktir. ONU Kappa Epsilon, eczanede kadınları birleştirmek ve yüksek skolastik başarısı için bir arzuyu teşvik etmek için çaba göstermektedir. Hak kazanmak için, ikinci yıl öğreniminiz olmalıdır. Kappa Epsilon, zehir önleme eğitim gösterileri, körlük tarama klinikleri, CPR eğitimi ve bir dizi konuk konuşmacı dahil olmak üzere çeşitli profesyonel projelerle eczane mesleğini desteklemektedir.

Kappa Psi

Kappa Psi, eczacılık mesleğinin ilerlemesinde üyeler için karşılıklı olarak yararlı bir kardeşlik örgütü yürütür - eğitimsel, kardeşçe ve sosyal olarak; Endüstri, ayıklık, arkadaşlık ve yüksek idealleri aşılamak ve burs ve farmasötik araştırmaları teşvik etmek için çabalıyorlar.

Phi Lambda Sigma

Phi Lambda Sigma eczacılık öğrencileri için onurlu bir topluluktur. Üyeler, meslektaşları tarafından seçilmeli ve liderlik sergilemelidir.

Rho Chi

Rho Chi, ulusal bir eczane onur toplumu. En az B ortalaması olan ve eczane derecesine uygulanabilecek okul çalışmalarının en az% 70'ini tamamlamış olan, tüm sınıf öğrencilerine sınıflarının% 20'sinde açıktır.

107039_12.jpg

Oyun Sonu: Dolu Bir Kariyer

Mezunlarımız tüm dünyada bir fark yaratıyor. Mezunlarımızın nerede olduğunu kontrol edin.

126475_logos04.png

107030_1.jpg

Başarı düşünün

Megan Keller PharmD '11

“Onu seviyorum ve olmayı tercih edeceğim başka hiçbir yer yok” diyor. “Tıp ve eczacılıkta öncü olmak inanılmaz derecede heyecan verici. Sınıf içi ve dışındaki ONU deneyimlerime gerçekten minnettarım. Öğrencilerin büyümesine, olgunlaşmasına ve başarılı olmasına izin vermek için özel bir ortam gerekir. ”

PharmD'11, Megan Keller, eczacının sağlık sistemindeki rolünü yeniden tanımlamaya yardımcı oluyor ve her dakikayı seviyor. Keller, osteopatik doktorlar için bir aile hekimliği eğitim programı olan Ohio'daki Grove City, Doctors Hospital Family Practice'deki klinik eczane hizmetlerinin direktörüdür. Rolü, farmasötik uzmanlığını hastalara sağlanan toplam bakıma entegre etmektir. Randevularda sağlık görevlilerine eşlik eder, ilaç seçiminde rehberlik eder, ilaç sorularını cevaplar ve aylık dersler verir. Ayrıca iyileşmeyi kolaylaştırmak için doğrudan hastalarla birlikte çalışır. Hastaların hastalık durumlarını yönetmelerine, olumsuz etkileşimleri için ilaçlarını gözden geçirmelerine ve ilaçları hakkında eğitmeleri konusunda yardımcı olur.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Ohio Northern University is an independent, comprehensive University located in the scenic village of Ada, Ohio. The University comprises five colleges: Arts & Sciences, Business Administration, E ... Devamını oku

Ohio Northern University is an independent, comprehensive University located in the scenic village of Ada, Ohio. The University comprises five colleges: Arts & Sciences, Business Administration, Engineering, Pharmacy and Law. Since our inception in 1871, we’ve been devoted to developing students who are ready to immerse themselves and progress to the next level? in everything they do. Daha Az