Lisans Biyomedikal Bilim

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

 • İlgi alanlarınızla uyumlu bir büyük ve iki küçük çalışma alanı seçme seçeneğiyle yüksek derecede esneklik.
 • Sektöre yönelik pratik beceriler geliştirin ve birinci sınıfta başlayan laboratuar derslerinde en son teknolojiyi kullanın.
 • Endüstri, klinik veya araştırma odaklı iş yerlerinde denetimli bir işe yerleştirme yoluyla deneyim kazanın.
 • Biyomedikal bilimde çığır açan keşifler yapan bilim liderleri tarafından öğretilir.
 • Bu dereceyi işletme veya hukuk alanında bir dereceyle eşleştirerek kariyer olanaklarınızı genişletin.

Neden bu dersi seçmelisiniz?

Bu kurs size bir büyük ve iki küçük çalışma alanı seçme seçeneği ile yüksek derecede esneklik sunar. Bu, ortaya çıkan öncelik ve istihdam alanlarında bilgi ve beceriler geliştirmenin yanı sıra sizi ilgilendiren alanları keşfetme fırsatı sunar. Ayrıca, hukuk, işletme, mühendislik veya inovasyon ve girişimcilik gibi tüm üniversiteden tamamlayıcı disiplinlerde çalışmaları tamamlayabilirsiniz.

Sağlık ve Biyomedikal İnovasyon Enstitüsü'nden, Çeviri Araştırma Enstitüsü'nden ve büyük Brisbane hastanelerindeki ortak araştırma tesislerinden önde gelen araştırmacılar tarafından öğretileceksiniz. Son yıllarda, QUT araştırmacıları kanser biyolojisi, bulaşıcı hastalıklar, doku mühendisliği ve aşı gelişiminde çığır açan keşifler yaptılar.

Endüstri, klinik veya araştırma odaklı iş yerlerinde denetimli bir işe yerleştirme yoluyla gerçek deneyim kazanma şansına sahip olacaksınız.

Modern öğretim ve araştırma laboratuvarlarında düzenlenen laboratuvar derslerine katılarak pratik eğitim geliştirin. Bu kurstaki her ünite bir laboratuvar bileşeni içerir, böylece temel teknik becerilerinizi geliştirebilir ve uygulayabilir, gerçek deneyleri ve vaka çalışmalarını keşfedebilir ve işbirliğini ve ileri düşünme süreçlerini teşvik eden bir ortamda öğrenebilirsiniz.

Kendi yenilikçi fikirlerinizi geliştirebilecek ve bunları bir dizi klinik, araştırma ve endüstri temelli kariyer yoluyla başarıyla uygulayabilecek eleştirel bir düşünür olarak mezun olacaksınız.

Çalışma alanları

Anatomik bilimler - Histolojide, tıbbi görüntü yorumlamada ve organ tanımlamada pratik beceriler geliştirin. QUT'un kapsamlı iskelet koleksiyonu, film kütüphanesi, patoloji müzesi ve insan kadavralarını kullanarak gerçek örnekleri inceleyin. Medikal Mühendislik Araştırma Tesisinde diseksiyon yapma, kritik cerrahi beceriler geliştirme ve anatomik değişkenlik, patoloji ve etkili tıbbi iletişimi anlama fırsatınız olacak.

Hücre ve moleküler biyoteknoloji — Hücrelerin yapısı, işlevi ve özellikleri ile hücrelerin nasıl düzenlendiğini ve genetik ve moleküler seviyelerde nasıl manipüle edilebileceğini öğrenin. Deoksiribonükleik asit (DNA) ve ribonükleik asit (RNA) ile ortaya çıkan protein biyosentezi arasındaki etkileşimleri inceleyin ve hücre moleküler biyoteknoloji kariyerleri için laboratuvar yetenekleri geliştirin.

İnsan biyokimyası — Biyomoleküllerin (proteinler, lipidler, şekerler ve DNA) yapısı, işlevi ve özelliklerini ve insan vücudundaki sağlıklı hücre ve dokuların günlük işleyişini, insan hastalıklarının moleküler temelini düzenleyen moleküler makineyi ve nasıl çalıştığını inceleyin. tanısal teknolojiler ve tedavi stratejileri, hücresel bağlamda biyokimyasal süreçler üzerinde etkilidir. Mentorlu bir probleme dayalı öğrenme ortamında araştırma projesi yürüteceksiniz.

İnsan fizyolojisi — İnsan vücudunu ve sağlığımızı korumak için sistemlerinin nasıl çalıştığını bilmek, sağlık, hastalık, tanı teknolojileri ve tedavilerin temelini anlamak için çok önemlidir. İnsan fizyolojisinde laboratuvar temelli bir araştırma projesi eleştirel olarak tasarlayacak ve üstleneceksiniz. Yüksek başarılı öğrenciler, çalışmalarını 400 saatlik bir profesyonel stajı olan bir klinik fizyoloji uzmanı ile aynı hizaya getirme şansına sahipler.

Enfeksiyon ve Bağışıklık: İnsan bulaşıcı hastalıklar, ölümlerin yüzde 25'inden fazlasını ve hastalıkları küresel olarak zayıflatmakta, sağlık ve refahımız üzerinde büyük bir finansal ve sosyal etki oluşturmaktadır. Bulaşıcı hastalık ajanları bakteri, virüs, maya, mantar ve parazitleri içerir. Biyolojilerini hücresel ve moleküler seviyelerde ve insan hastalığına nasıl yol açtığını, en ileri tanı, tedavi, kontrol ve önleme stratejileri ile birlikte keşfederek bu ajanlar hakkında derinlemesine bilgi edineceksiniz.

Ne bekleyebileceğinizi

Biyomedikal bilim adamları, tıbbi uygulamaların temelini oluşturan bilimsel disiplinlerde eğitim almaktadır. Vücudun normal olarak nasıl çalıştığını araştırır, hastalık veya yaralanmanın normal işlevle nasıl etkileşime girdiğini araştırır ve bu bozukluklar için yeni tedavi stratejileri geliştirir. Çeşitli modern teknolojiler kullanma becerisine sahip olan biyomedikal bilim adamları, aşılar, antibiyotikler ve kök hücre tedavileri dahil olmak üzere önemli sağlık gelişmelerinden sorumlu olmuştur.

Çift derece

Bu dereceyi işletme veya hukukta bir ile eşleştirerek kariyer olanaklarınızı daha da genişletebilirsiniz.114244_Image8CIF_5837Wx3987H.jpg

Kariyer sonuçları

Bu kurs, yerel, ulusal ve denizaşırı istihdam olanaklarına sahip bilim temelli bir yeterlilik ile ilgilenen öğrenciler için idealdir. Mezunlar birçok alanda istihdam edilmektedir ve araştırma enstitüleri, üniversiteler, hastaneler ve biyoteknoloji şirketleri için çalışabilirler. Giderek artan bir şekilde yeni tanı ve tedavi ürünlerinin geliştirilmesi ve pazarlanmasında yer alan şirketlerle danışmanlık, bilim gazeteciliği ve iş bulma olanakları bulunmaktadır.

Klinik fizyolojiyi çalışmalarının bir parçası olarak tamamlayan mezunlar aynı zamanda bir uyku bilimcisi, sinirbilimci, solunum bilimcisi veya kalp bilimcisi olarak da çalışabilirler.

Bu ders aynı zamanda tıp ve yardımcı sağlık alanında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için sağlam bir temel sağlar. Lisansüstü eğitim, mezunlara biyomedikal bilimde liderlik ve yönetim rollerini sürdürme ve kendi araştırma laboratuarlarını işletmek ve yeni ürünler yaratmak için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak için bir fırsat sunar.

Profesyonel tanıma

Son yılda seçilen birimlere bağlı olarak, mezunlar aşağıdaki kuruluşlardan birine veya daha fazlasına üye olabilirler: Avustralya Tıbbi Araştırma Derneği, Avustralya ve Yeni Zelanda Hücre ve Gelişim Biyolojisi Derneği, Avustralya Biyokimya ve Moleküler Biyoloji Derneği, Avustralya Klinik Biyokimyacılar Birliği, Avustralya Mikrobiyoloji Derneği, Avustralya Sinirbilim Derneği, Avustralya Endokrin Topluluğu, Üreme Biyolojisi Derneği, Avustralya ve Yeni Zelanda Klinik Anatomistler Derneği, Avustralya ve Yeni Zelanda Kemik ve Mineral Topluluğu ve Avustralya ve Yeni Zelanda Adli Bilimler Toplum.

Olası kariyer

 • Biyokimyacı
 • Biyomedikal Laboratuvar Görevlisi
 • Biyomedikal Bilim Araştırmacısı
 • Biyoteknoloji Bilimcisi
 • Kardiyak ve Vasküler Bilim Adamı
 • Sağlık Araştırmacısı
 • Laboratuvar asistanı
 • Laboratuvar teknisyeni
 • Tıbbi Ekipman Satışı
 • Tıp (ileri çalışmadan sonra)
 • nörofizyolog
 • Üreme teknisyeni
 • Solunum Bilimcisi
 • Bilim insanı
 • Uyku Bilimcisi114246_Image2QUT_KG_Education_Building.jpg
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates in ... Devamını oku

QUT is a major Australian university with a global outlook and a real-world focus. We are one of the nation’s fastest-growing research universities and our courses are in high demand. Our graduates include eight Rhodes Scholars, five of these awarded in the past six years. Daha Az
Brisbane , Kelvin Korusu + 1 Daha fazla Daha az