Lisans Çocuk Yaşam Uzmanı

Genel

Program açıklaması

2017 sonbaharında başlayacak olan Aquinas College , öğrencileri bebekler, çocuklar, ergenler ve tıbbi prosedürlerle ya da gelişimsel risklerle karşı karşıya kalan ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlayan yeni bir Çocuk Yaşam Uzmanı sunacak.

Multidisipliner derece, öğrencileri prosedürler, teşhis veya tedaviler konusunda gelişimsel olarak uygun bir terminolojide eğitmek ve ihtiyaçlarını desteklemek için aile ile çalışmak gibi birçok önemli görevi yerine getirmeye hazırlayacaktır. Amerikan Pediatri Akademisi'nin 2014 tarihli bir politika açıklamasında, “Çocuk Yaşam Uzmanı desteği, ağrı tedavisi için baş etme becerilerini artırarak sedasyon kullanımını, radyasyon maliyetlerini azaltır ve korku ve endişenin azaltılmasına yardımcı olur”

Öğrenciler ayrıca korku ve acıyı azaltmak için terapötik oyun ve danışmanlık tekniklerini nasıl kullanacaklarını ve disiplinlerarası bir takımda çocuğun iletişimde daha önemli bir yaklaşım sergileyerek kilit bir iletişimsel rol oynamayı öğreneceklerdir.

Programa uygun olabilecek öğrenciler:

  • Başkalarına yardım etmekle ilgileniyorum
  • Tıbbi alana çizilmiş
  • merhametli
  • Duygusal olarak zeki
  • Çocuklarla iyi ilişki kurabilir ve etkileşime girebilir

Çocuk Yaşamı Uzmanlarına olan talep, büyümeyi görmeye devam ediyor. Ulusal olarak 3.000'in üzerinde Çocuk Yaşamı Uzmanı işi, şu anda yalnızca indeed.org'da mevcuttur. Bu pozisyon için istihdam fırsatlarının da önümüzdeki yıl% 12 ila 15 oranında artması bekleniyor. Maaş yerleştirmeye bağlı olarak değişmekle birlikte, çocuk yaşamı uzmanlarının maaş beklentileri 40-60.000 ABD Doları / yıl arasında değişmektedir ve kapsamlı faydalar sağlamaktadır. Bu yeni bölümün mezunları, hastanelerde, pediatri ofislerinde, acil servislerde, dişçilik ofislerinde, topluluk programlarında ve çocuklarla çalışan diğer sağlık ve toplum tesislerinde iş olanakları bulacaktır. Aquinas, Çocuk Yaşamı Uzmanlığına özel bir program sunmak için ülke genelinde yalnızca birkaç kolej arasında yer almaktadır.

Program, Psikoloji ve Danışman Eğitimi Bölümü'nde yer almakta ve farklı eğitim deneyimleri olan öğrencileri en iyi şekilde ağırlamak için 3 ayrı parça sunmaktadır. Eğitim, sosyoloji ve hemşirelik öğrencileri de, temel gereksinimlerinden bağımsız olarak ve bunlara ek olarak gerekli ödevleri tamamlayarak Çocuk Yaşamı Sertifika Programını tamamlamaya hak kazanacaktır. Derecesi ayrıca mezunlarının sahada çalışmaya başlamak için iyi donanımlı olmasını sağlamak için çocuk yaşamı sertifika standartlarını karşılar ve aşar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Aquinas College, an inclusive educational community rooted in the Catholic and Dominican tradition, provides a liberal arts education with a global perspective, emphasizes career preparation focused o ... Devamını oku

Aquinas College, an inclusive educational community rooted in the Catholic and Dominican tradition, provides a liberal arts education with a global perspective, emphasizes career preparation focused on leadership and service to others, and fosters a commitment to lifelong learning dedicated to the pursuit of truth and the common good. Daha Az