Klinik rehabilitasyon ve ruh sağlığı danışmanlığı bilim ustası - Online

Genel

Program açıklaması

Klinik Rehabilitasyon ve Ruh Sağlığı Danışmanlık lisans programının misyonu rehabilitasyon danışmanlığı alanında profesyonel olarak çalışmak için öğrencilerin entelektüel ve kişisel gelişim hedeflerini gelişmeler dinamik bir öğrenme ortamı yaratmaktır. Bu, ulusal Sertifikalı Rehabilitasyon Danışmanı (CRC) sınavı geçmek yanı sıra Lisanslı Önlisans Profesyonel Danışmanlar haline akademik hazırlıklı olmak her öğrencinin hazırlanıyor içerir. 3,5 not ortalaması ile öğrenciler Chi Sigma Iota Derneği katılabilirler. Klinik Rehabilitasyon & Ruh Sağlığı Danışmanlık programı aşağıdaki hedefleri ile bu görevi yerine getirir:

 • Fakülte yaratıcılık, disiplin ve kişisel sorumluluk gerektiren titiz ve entelektüel zorlu çalışmalar sağlayacaktır.
 • Öğrenciler kurs 63 saat boyunca çeşitlilik, saygı, toplum katılımını ve kültürel deneyimlerini öğreneceksiniz.
 • Öğrenciler, profesyonel sorunları ve toplum ihtiyaçları ve programın misyonu ile tutarlı engellilerin ihtiyaçlarına hitap, sınıfta, staj, staj, ve toplum hizmeti deneyimleri aracılığıyla öğreneceksiniz.
 • Bölüm CORE standartlarını kullanarak, Rehabilitasyon Eğitim Konseyi (CORE) gerekli sınıfları ile öğrencilere sağlayacaktır. Öğrenciler başarılı Klinik Rehabilitasyon ve Ruh Sağlığı Danışmanlık programına ustalarından% 75 tamamladıktan sonra CRC sınav için oturup uygun olacaktır.

Bu 63-dönem saatlik program aşağıdaki özellikleri:

 • Bir staj şartı ile kullanılabilir tamamen çevrimiçi
 • Hayır Gürcistan ikamet şartı
 • ÇHS ulusal muayene için hazırlar
 • Öğrenciler Çalışma Programı% 75 tamamladıktan sonra CRC sınavına girmeye hak kazanırlar
 • Rehabilitasyon Eğitim Konseyi tarafından akredite edilmiştir.

OUT-OF-DEVLET BAŞVURU ÖNEMLİ MESAJ: Her eyalet hükümeti, diğer eyaletlerde bulunan üniversiteler online programlar öğrencileri kayıt olup olmadığını düzenler. Bu süreç out-of-devlet yetki denir. Bazı devletler kendi öğrencilerinin hiç dışındaki üniversitelerden online programlara öğrencilerin kayıt izin vermez; diğer devletler bu devlet bile bir öğrenci kayıt dışında üniversitelere, yüksek ücret. Bu nedenle, Thomas Üniversitesi sunduğumuz her online programında Gürcistan dışından gelen öğrenciler kayıt mümkün olmayabilir. Biz mümkün olduğunca çok eyalette öğrenci kabul. Sizin devlet Thomas Üniversitesi için yetkili olup olmadığını öğrenmek için admissions@thomasu.edu veya 800.538.9784 ext 1114 de Kabul irtibata geçiniz.

Öğrenciler için kullanılabilir Burslar

RSA GRANT:

Danışmanlık & Psikoloji Bölümü yılı öncelikle fonlar öğrenci öğrenim yardımı başına 150,000 $ için bir Rehabilitasyon Danışmanlık Uzun Süreli Eğitim hibe (RSA hibe) için 2010 yılında finanse edildi. Bu 5 yılda 750.000 $ bir toplamıdır. ABD Eğitim Bakanlığı; Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Servisi İdaresi Ofisi hibe finanse. hibe amacı Gürcistan ve Kuzey Florida'da Rehabilitasyon Danışmanlar sayısını artırmaktır.

hibe fonları 5 tam-zamanlı ve tam öğrenim bursları için 5 part-time öğrenci. Öğrenciler uygulamak için 3.5 not ortalamasına sahip olmalıdır. Onlar Mesleki Rehabilitasyon Bölümü ya da Klinik Rehabilitasyon ve Ruh Sağlığı Danışmanlık onların Yüksek Lisans derecesi ile mezun kez VR ile sözleşme bir ajans için çalışmaya istekli olması gerekir. Dr Dede Avery, Danışmanlık Bölümü ve Psikoloji Başkanı, Proje Direktörü.

Rho Chi Sigma Honor Society Hibe:

Bu hibe gelen Klinik Rehabilitasyon ve Ruh Sağlığı Danışmanlık öğrenci her Bahar Dönemi için. Bir öğrenci bir öğretim üyesi, ve Güz Dönemi Rho Chi Sigma bir subay tarafından aday ve seçilen öğrenci yıllık indüksiyon töreninde hibe edilir. Okul ruhu, başkalarına hizmet etmek istekli ve savunma için bir özveri gösteriyor öğrenciler aday olduğunda aranan anahtar unsurlardır. Fonlar yıldan yıla değişebilir ama $ 200- $ yılda 500 değişmektedir.

Program Hedefleri

Almak ve yaratıcılık, disiplin ve kişisel sorumluluk gerektiren titiz entelektüel çalışmalarda öğrencilere çekici tarafından rehabilitasyon danışmanlık ulusal sertifika sınavı geçmek için her öğrenci hazırlamak için.

Öğrenciler yine programa kayıtlı iken Sertifikalı Rehabilitasyon Danışmanlık (ÇHS) sınav için oturup uygun olacaktır böylece Rehabilitasyon Eğitim (CORE) akreditasyon Konseyi korumak için.

Profesyonel sorunları ve toplum ihtiyaçları ve sınıfta, staj, staj ve toplum hizmetleri ile programın misyonu ile tutarlı engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak için.

Çalışma Bakanlığı, Mesleki Rehabilitasyon kuruluşları ile doğrudan temas korumak için.

Rehabilitasyon Bir Kariyer

Mesleki, ruh sağlığı, madde bağımlılığı, kariyer, eğitim, düzeltmeler, evlilik ve aile danışmanlığı ... bir kaç isim. rehabilitasyon alanı içinde çalışmak bireyler olarak çeşitlidir. Klinik rehabilitasyon danışmanlığı alanında yüksek lisans derecesi ile, mezunları gibi insan hizmet alanları, sayısız çalışmak ...

 • toplum, devlet ve özel ajans yöneticileri
 • Mesleki değerlendiriciler
 • Desteklenen istihdam uzmanları
 • Bağımsız yaşam programı koordinatörleri
 • vaka yöneticileri
 • yardımcı teknoloji uzmanları
 • şartlı tahliye memurları
 • savunucuları ve müşteri destek programı yöneticileri

Daha fazla bilgi, e-posta TU Kabul için veya 229-227-6925 arayın.

Rehabilitasyon olduğunu ...

Rehabilitasyon çalışmaları tüm kişi odaklanmak. Servis hüküm, duygusal, fiziksel, psikolojik, sosyal, eğitsel ve mesleki kişinin yönlerini yanı sıra aile, okul çalışmalarına onun / onu ilişkileri ve toplam ortam içeren bütüncül bir yaklaşım izlemektedir. Rehabilitasyon öncelikli bir hedef risk popülasyonları onlar ulaşma yeteneğine sahiptir tam fiziksel, psikolojik, eğitimsel, mesleki ve ekonomik bağımsızlığını elde bireyleri yardımcı olmaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Thomas University is a four-year co-educational university that serves the post-secondary educational needs of south Georgia and north Florida. The university is located in Thomasville, Georgia, a rel ... Devamını oku

Thomas University is a four-year co-educational university that serves the post-secondary educational needs of south Georgia and north Florida. The university is located in Thomasville, Georgia, a relatively small town of over 20,000 people in rural southwest Georgia. The town is 35 miles north of Tallahassee, Florida, 55 miles south of Albany, Georgia, and 45 miles west of Valdosta, Georgia. Daha Az