Klinik Doktora

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Klinik Doktora Programımız, hemşirelerin, ebelerin ve müttefik sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarına uygun olarak İskoçya'daki türünün tek örneğidir. Elbette pratik odaklı ve sağlık sektöründe liderlik rolleri için hazırlamak için tasarlanmıştır.

Hasta bakımını iyileştirme konusunda tutkuluysanız, klinik bir odağı korurken, bu kurs sizin için tasarlandı. Kampüs içi ve çevrimiçi eğitim için bir dizi disiplinden profesyonellere katılacaksınız, sadece Klinik Doktora ekibinin kapsamlı bilgisinden değil, aynı zamanda birbirlerinin deneyimlerinden de yararlanacaksınız. Nitelikli bir Hemşirelik, Ebelik veya Mesleki Sağlık Çalışmaları Doktoru olarak, uzmanlık alanınızda mevcut olan en yüksek akademik yeterliliğe sahip olacaksınız - sizi mesleğinizin ön planda, tanınmış, yüksek oranda kullanılabilir bir uzman olarak konumlandıracaksınız.

Bu kurstaki sağlık profesyonelleri şunları içerebilir: hemşireler, ebeler, diyetisyenler, mesleki terapistler, fizyoterapistler, paramedikler, konuşma ve dil terapistleri, ayak hastalıkları uzmanları, spor psikologları ve genetik danışmanlar.

Bizimle çalışmak için en önemli nedenler

# 1 Bu ders klinik odak noktası için İskoçya'da benzersizdir - tam zamanlı çalışma, Doktora düzeyinde yarı zamanlı çalışma

# 2 Sağlık Bilimleri için İskoçya'da 1. sıradayız (REF 2014)

# 3 Dünya lideri akademisyenler ve sağlık profesyonellerinden oluşan bir ekipten bilgi edinin

Kurs Hedefleri

Klinik Doktora kursumuz, sizi klinik olarak odaklanmış bir kıdemli Hemşire, Ebe veya Müttefik Sağlık Uzmanı olarak geliştirmeyi ve sizin alanınızdaki klinik araştırma ve pratiğin son noktasında geliştirmeyi amaçlamaktadır. Özerk olarak çalışarak, yeni ve karmaşık fikirlerin ve bilgilerin değerlendirilmesine entegre yaklaşımların uygulanmasının yanısıra, pratikte problemler ve meselelerle ilgilenen araştırmaları tasarlayıp yürütebileceksiniz.

Kurs size yardımcı olmak için tasarlanmıştır:

  • Karmaşık fikirlerle mücadele etmek ve kurulan düşünce tarzlarına meydan okumak
  • Klinik uygulama alanına hayali bir şekilde bağlı araştırma ve burs becerileri geliştirin
  • Uzmanlık alanınız için klinik ve araştırma pratiğinin son noktasında olmaya hazırlanın
  • Önde gelen araştırmalara aşina olmak ve klinik çevreyi yeniden tasarlama ve araştırma sürecini anlama yeteneğinizi geliştirin

Esnek öğrenme

Bu dersten bir modül, Lisansüstü Sertifika veya Yüksek Lisans Diploması ile ilgileniyorsanız, lütfen çalışma kursunuzu görüşmek üzere Lisansüstü Kabullere e-posta gönderin.

Kurs ayrıntıları

Eşsiz Klinik Doktora kursumuzla mesleğinizin zirvesini hedefleyin.

Ders üç öğretici modül, uzman uygulama modülü ve ampirik bir tezden oluşmaktadır. Öğretilen bileşenler, ilk üç yarıyılda iki üç günlük oturumlar halinde kümelenir ve her bir öğretme modülü bir dönem boyunca incelenmiştir.

öğretim

Çalışmalarınız boyunca, yüz yüze iletişim, video konferans, e-posta ve telefon aracılığıyla personele kolay erişim sağlayabilirsiniz. Her ödev için hazırlık aşamasında öğretici zamandan ve daha sonra ayrıntılı geri bildirimden yararlanabilirsiniz. Çevrimiçi öğrenme ortamımız olan Canvas, Üniversite portalı üzerinden de size sunulmaktadır ve her bir modül, bilgi, öğretim materyalleri ve öğrenme kaynaklarının modül koordinatörü tarafından yüklendiği, ısmarlama bir dizi web sayfası tarafından desteklenmektedir. Ayrıca, İngiltere ve uluslararası akademisyenler tarafından Klinik Doktora kursuna anahtar katkılar da yapılmaktadır.

Bu dersi tam zamanlı olarak üç yıl veya daha çok, yarı zamanlı olarak dört ila sekiz yıl boyunca öğrenebilirsiniz. Çalışma süresi, Doktora, Yüksek Lisans veya Yüksek Lisans Diploması için eğitim alıp almayacağınıza bağlı olarak değişecektir:

Tam zamanlı

Doktora

4-6 yıl

Ustalar

2-3 yıl

Diploma

1-2 yıl

Yarı zamanlı

Doktora

4-8 yıl

Ustalar

3-6 yıl

Diploma

1,5-4 yıl

değerlendirme

Her bir modül için ana değerlendirme yöntemi, bir pratiğe dayalı muayeneyle birlikte çalışmadır. Kursun araştırma aşamasına ilerlemeden önce tüm öğretti modülleri başarıyla tamamlamak zorunda kalacaksınız.

Sınıf saatleri

Aşağıdaki takvim tipik bir örnektir, ancak kendi zaman çizelgeniz farklı olabilir.

Her modül iki üç günlük blok ve altı haftalık bağımsız bir çalışmadan oluşur.

1 Eylül - 3 Eylül

NURPD01: Çağdaş Sağlık Bakım Kuramı ve Araştırma

3 Kasım - 5 Kasım

12 Ocak

Ödeneğin ödenmesi

2 Şub - 4 Şubat

NURPD02: Sağlık Kurumlarında Proje Yönetimi

8 Mart - 10 Mart

19 Nisan

Ödeneğin ödenmesi

6 Eylül - 8 Eylül

NURPD03: Klinik Uygulama için Araştırma Tasarımı

1 Kasım - 3 Kasım

22 Kas

Atama 1 nedeniyle

10 Ocak

Atama 2 nedeniyle

Aralık / Ocak

Araştırma önerisi geliştirmek için Süpervizörle çalışın

Şubat - Haziran

NURPD04: Uzman Uygulama

2 Mayıs

Ödenek atama (araştırma teklifi)

Şubat - Haziran

Gözlem ve inceleme

Sonraki 4 - 6 yıl

NURPD05: Pratik Tabanlı Ampirik Araştırma
Tezin teslimi

Kurs direktörü

Dr Kathleen Stoddart

44 (0) 1786 466395

kmstoddart@stir.ac.uk

Ücretler - 2018/2019

Tam Program: £ 14,990

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Daha Az