Küresel Sağlık Biliminin Ana

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Her gün, 21. yüzyılın kronik hastalıklar, akıl hastalıkları, yaşlanan nüfus, iklim değişikliğinin sağlığa etkileri, kirlilik ve göç gibi önemli küresel sağlık sorunlarıyla karşı karşıyayız. Bu zorluklar ancak çoklu nedenleri ve sonuçları ele alan disiplinlerarası, sektörler arası, küresel bir yaklaşımla etkin bir şekilde ele alınabilir. Global Sağlık Bilim Ustası, size uygulamalı dersler ve staj ile karışık sağlam bir teorik temel vererek, bu karmaşıklıkları yönetmek için gerekli bilgi ve becerileri sağlar. Birlikte, bu eğitim paketi sizi küresel sağlık uzmanı olarak değişim için katalizör olmaya hazırlar.

Ders yapısı

Merkezi kurslar

İlk yıl, program iki ana tema etrafında düzenlenir. Dönem I 'Global', öğrencilere küresel sağlık zorlukları ve belirleyicileri hakkında küresel sağlık politikası ve normatif çerçeveler (kurslar: 'Global Sağlık Zorlukları' ve 'Global Sağlık Yönetişimi ve Liderlik') hakkında bilgi ve içgörü sağlar. II. Yarıyıl, öğrencilere küresel sağlık sorunlarına yerel bir cevap oluşturmak için hükümetlerin kullanabileceği enstrümanları öğreten 'Yerel'i araştırır (Kurslar:' Sağlık Bakım Sistemleri 've' Sağlığın Geliştirilmesi ve Hastalıkların Önlenmesi '). İlk üç yarıyıl boyunca birkaç enine ders yürütülmektedir. Bu derslerde öğrencilere 'Küresel Sağlıkta Temel Beceriler' (karmaşıklık teorisi, sistem düşünme ve kanıt sentezi dahil) ve 'Küresel Sağlıkta Araştırma Yöntemleri' (küresel sağlıkla ilgili önemli metodolojik bilgiler dahil) dersi verilmektedir.

Seçmeli dersler

Dönem III ve IV, öğrencilerin belirli Küresel Sağlık Sorunları konusunda uzmanlaşacakları “Focal” dönemleridir - ya “Küresel Sağlık Politikaları ve Programları” ya da “Küresel Sağlıkta Araştırma Yöntemleri” üzerine bir dizi seçmeli ders seçerek. Beş ortak kurum tarafından.

Staj

İkinci yılda, öğrenciler 10 hafta staj yapacaklar. Stajın amacı, Küresel Sağlık düşüncesini uygulamaya koymak, beceri ve pratik bilgi edinmek ve bunun dahil olduğu çeşitli aktörler, uzmanlıklar ve kariyer fırsatları dahil olmak üzere Küresel Sağlık alanının daha iyi bir görünümünü elde etmektir.

Yüksek lisans Tezi

Yüksek lisans tezi, öğrencinin bağımsız olarak bir araştırma projesi geliştirdiği bir bildiri / tezdir. Global Sağlık ile ilgili bir konuda bilimsel ve bağımsız bir çalışma yürütmektedir. Yüksek lisans tezi, edinilen bilgilerin, akademik ve alana özgü beceri ve yetkinliklerin bağımsız olarak bir araştırma projesi geliştirmek ve başarılı bir sonuca çıkarmak için kullanıldığı programın son noktası olarak görülebilir.

Pratik bilgi

Küresel Sağlık Yüksek Lisansı Belçika'daki beş Flaman Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir: Ghent Üniversitesi, Antwerp Üniversitesi, Leuven Katolik Üniversitesi, Brüksel Serbest Üniversitesi ve Hasselt Üniversitesi. Dersler Ghent, Antwerp ve Leuven'de verilecek. Tüm yerlere toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilir ve öğrencilere üç kampüsteki öğrenci tesislerine erişim hakkı verilir.

Kariyer perspektifleri

'Küresel Sağlık Politikası ve Programları' seçeneğimizden mezun olan öğrenciler, devlet kurumlarına, uluslararası kuruluşlara, kalkınma ajanslarına, sivil toplum kuruluşlarına veya lobicilik ve savunuculuk konularına daha çok yönelik olacaktır. 'Küresel Sağlıkta Araştırma Yöntemleri' seçeneğinden mezun olanlar daha çok küresel sağlıkla ilgili alanlarda çalışan ulusal ve uluslararası araştırma kurumlarına odaklanacak.

kabul

İdari başvuru

Yüksek Lisans programına katılmak için, öğrencilerin asgari diploma şartlarına (UGent kabul servisi tarafından doğrulanır) ve İngilizce dil yeterliliğinin kanıtına uygun bir Yüksek Lisans derecesine veya eşdeğerine sahip olmaları gerekir.

Gereksinimler

  • Yüksek lisans
  • İngilizce dil yeterliliği: TOEFL 550/213 veya IELTS 6.5

Motivasyonel uygulama

Bu prosedür, başvuranın küresel sağlık alanındaki ilgisini ve temel bilgisini değerlendirir. Bu kişisel bir motivasyon mektubu ve bir röportaj ile değerlendirilir.

Kişisel motivasyon mektubu şunları içermelidir:

  1. Adayın, küresel sağlık çalışmalarındaki konumuyla ilgili güçlü ve zayıf yönlerinin bir analizi de dahil olmak üzere, adayın alanının (yüksek lisans derecesi, iş deneyimi) küresel sağlık alanına katkısı üzerine eleştirel bir yansıması (en fazla 800 kelime);
  2. adayın kursa ilişkin motivasyonu ve beklentileri (en fazla 400 kelime).

Cevaplar bağımsız olarak iki kişi tarafından değerlendirilecek ve değerlendiricilerin adayın ikamet ettiği ülke ve disipline aşina olmalarını sağlayacağız. Kişisel motivasyon mektubunun değerlendirilmesinden sonra, kısa listedeki öğrenciler video görüşmesine davet edilecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The mission of Bimetra as Clinical Research Centre of the UZGent is to catalyze and strengthen translational biomedical research within the Ghent University Hospital in collaboration with Ghent Univer ... Devamını oku

The mission of Bimetra as Clinical Research Centre of the UZGent is to catalyze and strengthen translational biomedical research within the Ghent University Hospital in collaboration with Ghent University. Bimetra is to be developed as a central contact point on the Campus UZ Ghent for support with the translation of (basic) research into clinical applications from "bench" to "bedside" and as a lever for economic and social valorization. Daha Az