Nörobilim (Bütünleştirici Sinirbilim) MScR

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Araştırma profili

Bütünleştirici Sinirbilim Araştırmaları Yüksek Lisans, doktora için hazırlamak için ideal bir program yapan, modern sinirbilim tüm seviyelerini kapsayan bir yıllık, tam zamanlı bir araştırma programıdır.

Moleküler, hücresel, sistemler, rejeneratif, bilişsel, klinik ve hesaplamalı sinirbilimi içerir. Ayrıca, uzmanlığınızı en baştan seçmenize, öğreniminizi ilgi alanlarınız ve kariyer hedeflerinize göre şekillendirmenize izin veriyoruz.

Program yapısı

İlk 12 haftada öğretilen bir bileşenle başlarsınız ve seçmeli derslerle paralel olarak 'temalı haftalara' katılırsınız.

Seçmeli dersler ilk 12 hafta boyunca haftada iki yarım gün devam eder. Bunlar size belirli bir ilgi alanının kavram ve metodolojisi hakkında derinlemesine bir fikir verecektir.

Araştırmanız için, psikoloji ile nanobilime kadar değişen kendi projenizi geliştirmek için Edinburgh Neuroscience topluluğundaki 120'den fazla gruptan mevcut araştırmacıları seçebilir veya araştırmacılarla irtibata geçebilirsiniz.

Araştırma alanlarına güçlü bir genel bakış elde etmek için ardışık iki proje veya bir alanda daha derinlemesine bir laboratuvar deneyimi elde etmek için daha uzun bir proje yapmaya karar verebilirsiniz.

Tamamlanan projelere örnekler:

 • Fragile X Sendromunun bir fare modelinde Akson İlk Segment plastisitesi (Peter Kind)
 • Nörodejeneratif hastalıklarda bilişsel ve motor fonksiyonlar (Thomas Bak)
 • Yeni bir Alzheimer hastalığı modelinde (Tara Spiers-Jones) bilişsel düşüşe neden olan amiloid-beta ve tau etkileşimleri
 • Serebral korteksin gelişimi sırasında kök hücrelerin gelişiminde primer silinin rolü (Thomas Theil)

Yıl 1

Zorunlu dersler

Bu dersleri almalısınız

 • Lisansüstü sinirbilimciler için beyin görüntüleme araştırması NEME11040 10 kredi
 • Neuroscience NEBM11011 10 kredilerin gözden geçirilmesi
 • Etkili Sunumlar LISC11051 0 kredi
 • Bilim Yazma LISC11053 0 kredi
 • Bilimsel Araştırmalarda Proje Planlama ve Etik LISC11052 0 kredi
 • Sinirbilim Araştırma Verilerini Sunma NEBM11005 20 kredi
 • Araştırma Önerisi (Sinirbilim) NEBM11007 20 kredi
 • Araştırma Eğitimi (Sinirbilim) NEBM11016 20 kredi
 • Yüksek Lisans Tezi (Sinirbilim) % 50'den geçmeli ve Blok 5 (Sem 2) ve NEBM11002 80 kredilerinin ötesinde alınmalıdır

Kurs seçenekleri

Aşağıdaki derslerden tam olarak 20 kredi seçin

Seçmeli ders kullanılabilirliği, öğrenci numaralarına tabi olacaktır. Öğrencilerin tercih ettikleri seçmeli ders seçimlerine tahsis edilmek için her türlü girişimde bulunulurken, talebin yüksek olduğu yerlerde bunu garanti edemeyiz. Kurslar, Üniversite genelinde bir çok sitede verilen kurslar gibi, ders bilgilerini ve yer bilgilerini öğrenmek için kurs ayrıntılarını kontrol etmelidir.

Seçilen dersler 1. Yarıyılda alınmalıdır.

 • Yapay Sinir Devreleri NEBM11012 20 kredi
 • Nörodejenerasyon ve Rejenerasyon NEBM11013 20 kredi
 • Nörogelişimsel Bozukluklar NEBM11014 20 kredi
 • Gelişimsel Nörobiyoloji NEBM11015 20 kredi
 • CMVM Bilimsel Akademik Yazma TPGR11004 0 kredi

Kariyer fırsatları

Bu program araştırma kariyerinizde size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bütünleştirici Sinirbilim Araştırmaları'ndan yüksek lisans derecesi alan öğrencilerin% 90'ından fazlası doktora, araştırma veya klinik kariyer yolları da dahil olmak üzere olumlu hedeflere sahiptir.

Giriş koşulları

İngiltere 2: 1, biyolojik bilimlerde (nörobilim dahil) veya tıbbi, dişçilik veya veterinerlik derecesinde veya uluslararası dengi bir derece kazanır.

İngilizce dil gereksinimleri

Uyruğunuz veya ikamet ettiğiniz ülke ne olursa olsun, çalışmalarınızda başarıya ulaşmanızı sağlayacak düzeyde İngilizce dil seviyesini göstermelisiniz.

Aşağıdaki İngilizce dil yeterliliklerini belirtilen sınıflarda kabul ediyoruz:

 • IELTS Academic: toplam 6.5 (her modülde en az 6.0)
 • TOEFL-iBT: toplam 92 (her modülde en az 20)
 • PTE Academic: toplam 61 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 56; "Becerileri Etkinleştirme" bölümleri dikkate alınmamıştır)
 • CAE ve CPE: toplam 176 (her modülde en az 169)
 • Üçlü İMKB: Her dört bileşenin farklı olduğu İMKB II

İngilizce yeterlilik dereceniz, IELTS, TOEFL, PTE Academic veya Trinity ISE kullanmadığınız sürece, okumak istediğiniz programın başlangıç tarihinden itibaren üç buçuk yaşından büyük olmamalıdır; bu durumda, iki yaşında.

İngilizce öğretilen ve değerlendirilen dereceler

Ayrıca, İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik tarafından tanımlandığı gibi, İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya lisansüstü derecesini kabul ediyoruz:

Ayrıca, çoğunluğu İngilizce konuşamayan ülkelerdeki onaylı üniversiteler listemizdeki bir üniversiteden İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir derece kabul ediyoruz.

İngilizce konuşan bir ülkenin vatandaşı değilseniz, eğitim programınızın başında dereceniz üç buçuk yaşından büyük olmamalıdır.

Akademik Teknoloji Onay Şeması

Eğer bir AB, AEA ya da İsviçre vatandaşı değilseniz, bu programı incelemek için bir Akademik Teknoloji Onay Şeması temizleme sertifikasına ihtiyacınız olabilir.

Nasıl başvurulur?

Başvurunuzla birlikte iki referans göndermelisiniz.

Online başvuru formunu doldururken bir araştırma teklifi doldurmanız gerekmez. İlk araştırma projenizi programın başında seçeceksiniz. (Lütfen başvuru sürecinde sizden bu bilgileri talep eden otomatik olarak oluşturulan e-postaları dikkate almayın.)

Resmi olarak röportaj yapacaksınız (şahsen video konferans veya Skype ile).

Son Güncelleme Ara 2020

Okul Hakkında

Together we form a unique grouping in the UK where vets, medics and biomedical scientists work together and study the common causes of disease that affect our populations.

Together we form a unique grouping in the UK where vets, medics and biomedical scientists work together and study the common causes of disease that affect our populations. Daha Az