Tıpta Yüksek Mesleki Eğitim Programı

Genel

Program açıklaması

Önemli

 • Çalışma yeri: Letonya, Riga
 • Akademik alan: Klinik tıp
 • Tür: Lisans, tam zamanlı
 • Nominal süre: 6 yıl (360 AKTS)
 • Eğitim dili: İngilizce
 • Ödüller: Profesyonel (Tıp Doktoru)
 • Akreditasyon: Çalışma programı akredite edilmiştir

genel bakış

Araştırmalar sırasında öğrenciler , insan morfolojisine (yapı), fonksiyonlara (fizyoloji), psikolojiye, temel klinik uygulamalara (anamnez, genel objektif inceleme ve sonuçların yorumlanması, manipülasyon yeterliliği) dayalı bilim ve tıp yöntemlerini öğrenir , sağlığın teşviki ve geliştirilmesi hakkında bilgi edinir ve aile ve toplum bağlamında hastalık önleme. Programın başarıyla tamamlanmasından sonra mezunlar oturma ve doktora çalışmalarına girebilirler.

Program, AB standartlarına ve MD'ler için belirlenen profesyonel gereksinimlere karşılık geliyor. Elde edilen derece, Avrupa işgücü piyasası gereklilikleri (Avrupa karşılaştırmalı derece sisteminin bir parçası) ile uyumludur ve Avrupa içinde serbest dolaşım sağlar.

Tam zamanlı lisans programı altı akademik yılı kapsamaktadır. Sınıflar, çalışma günlerinde çoğunlukla 08: 30-18: 00 arasındadır.

Uygulama

Giriş yeterlilik

Lise / orta öğretim (veya daha yüksek)

Hangi belgelere başvurmam gerekiyor?

AB / AÇA vatandaşları

 1. Pasaport veya ulusal kimlik
 2. LU tıbbi raporunun taranmış bir kopyası doktorunuz tarafından doldurulmuş ve imzalanmıştır (Aile üyesi değil!).
 3. Final notlarının ve devlet sınavlarının metni - hem İngilizce hem de orijinal dilde. Her iki kopya da noter damgası ve imzayla doğrulanmalıdır!
 4. Hem İngilizce hem de orijinal dilde ayrı olarak verilirse, lise diploması. Her iki kopya da noter damgası ve imzayla doğrulanmalıdır!
 5. Gerekirse İngilizce dil yeterlilik kanıtı (Dil gereksinimleri bölümüne bakın)
 6. Başvurunuz için ödeme yaptıktan sonra ödeme makbuzu, diğer belgelerle birlikte yüklendi

AB / AÇA dışındaki vatandaşlar

 1. Pasaport
 2. LU tıbbi raporunun taranmış bir kopyası doktorunuz tarafından doldurulmuş ve imzalanmıştır (Aile üyesi değil!).
 3. Final notlarının ve devlet sınavlarının metni - hem İngilizce hem de orijinal dilde. Her iki nüsha da noter damgası ve imzası ile doğrulanması ve Dışişleri bakanlığı veya ülkenizle ve size en yakın Letonya Elçiliği tarafından apostili veya doğrulanması gerekir!
 4. Hem İngilizce hem de orijinal dilde ayrı olarak verilirse, lise diploması. Her iki nüsha da noter damgası ve imzası ile doğrulanması ve Dışişleri bakanlığı veya ülkenizle ve size en yakın Letonya Elçiliği tarafından apostili veya doğrulanması gerekir!
 5. İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı (Dil gereksinimleri bölümüne bakınız)
 6. Başvurunuz için ödeme yaptıktan sonra ödeme makbuzu, diğer belgelerle birlikte yüklendi

Giriş yeterlilik belgeleri herhangi bir dilde kabul edilir

En geç üniversiteye giderken orijinal giriş yeterlilik belgelerini yanınıza almalısınız.

NB! Uygun olmayan veya doğrulanmayan belgeler içeren AB dışı başvurular, değerlendirmeye alınmayacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

dil gereksinimleri

ingilizce

Tüm başvuru sahipleri İngilizce dil yeterliliklerini CEFR seviyelerine göre B2'ye karşılık gelen bir seviyede ispatlamalıdır.

Hindistan, Sri Lanka, Nepal vatandaşları için ek şartlar:

 1. CEFR'de (Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi) en az B2 seviyesindeki uluslararası kabul görmüş testlerden ( IELTS , TOEFL vb.) Birinin sonuçları;
 2. Profil oluşturma konuları ve motivasyon hakkında sorular içeren Skype röportajı.
Diğer gereklilikler
 • Eksik başvurular veya e-posta gönderimleri dikkate alınmayacaktır.
 • Başvurular tamamlandıktan sonra 2 hafta içinde geri bildirim alacaktır.
 • Nihai sonuçlar yaklaşık olarak Temmuz ortalarında alınacak
 • Bundan önce resmi sonuçlar veremiyoruz, çünkü rekabet aldığımız her yeni başvurudan etkilenebilir.
 • Adayların bir çalışma yerini kabul etmeleri veya reddetmeleri beklenir. Üniversite verilen süre içinde bir karar almazsa, reddedilmiş sayılır ve bu nedenle - daha sonra kullanılamaz
 • Üniversite, başvuru sahibi teklif almak için gerekli şartları yerine getirmemişse kararı hakkında detaylı açıklama yapmak zorunda değildir.
 • Üniversite, koşulları yerine getirilmediği takdirde teklifini geri çekme hakkını saklı tutar ve başvuru sahibinin bir sonucu olarak meydana gelebilecek maddi veya maddi kayıplardan sorumlu tutulamaz.

Kariyer fırsatları

Programı başarıyla tamamladıktan sonra mezunlar sağlık alanında, sağlık firmalarında, kamu kurumlarında çalışırlar. Mezunlar, sertifikalı bir Doktor'un gözetimi altında hastanelerde veya sağlık merkezinde de çalışabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest c ... Devamını oku

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest comprehensive and leading research universities in the Baltics. The University offers more than 130 state-accredited academic and professional study programs. Daha Az