Hemşirelikte BSc - Yetişkin

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Yetişkin hemşireliği, insanları önemseyen ve sağlığı teşvik eden geniş bir rol yelpazesi sunan zorlu ve ödüllendirici bir meslektir.

Stirling, modern hemşirelik becerilerini öğrenmek için mükemmel bir yerdir - ki bunlar dünyanın her yerinde değerlidir. Kursumuz Hemşirelik ve Ebelik Konseyi tarafından onaylanmıştır ve aynı zamanda birden fazla değerlendirme almıştır. 2012, 2013, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Öğrenci Hemşireliği Ödülleri'ni kazandık.

Hemşirelik dinamik bir mesleğidir ve yarının sağlık bakım ekiplerinde görevinizi yerine getirmeniz için gerekli eğitimi ve güveni size vereceğiz. Çalışırken, bakım sağlamak ve sağlığı teşvik etmek için bir dizi çok disiplinli profesyonel, grup ve bireyle nasıl çalışacağınızı öğreneceksiniz. Kursumuz, bir hemşire olarak mükemmellik, merhamet, güvenlik ve saygıya dayalı hizmetler sunacak bir felsefeye dayanmaktadır.

Eğitiminiz boyunca rehberlik, bilgi ve destek kaynağı olacak kişisel bir eğitmen tahsis edilecektir. Pratik öğrenme deneyimleri üstlenirken, aynı zamanda pratikte öğrenmenizi kolaylaştıracak ve destekleyecek bir uygulama danışmanı da atadınız.

Size ilham vereceğiz ve size meydan okuyacağız, böylece kendinizi güvende ve yetenekli bir uygulayıcı olarak bırakıyorsunuz - mezuniyet sonrası sağlık ekibine katılmaya hazırsınız.

BSC (Hons)

BSc (Hons) Hemşirelik öğrencileri, 1. ve 2. sınıflar için BSc Hemşireliği ile aynı program yapısını takip ederler. Bu noktadan sonra, Honours öğrencileri, yurtdışında eğitim görme imkânı olan ek bir yerleştirme modülü uygularlar.

Son yıllarında, Honours öğrencileri, 4. sınıfın sonunda tescil ve Honors derecelerine ulaşan bir tez ve NMC-zorunlu final yerleştirme de dahil olmak üzere ek modülleri tamamlarlar.

Bizimle çalışmak için en önemli nedenler

# 1 Kursumuzun klinik olarak mükemmel kalmasını ve mümkün olan en iyi pratik eğitimi almanızı sağlamak için NHS Forth Valley ile çalışıyoruz.

# 2 Hemşirelik ve Ebelik Konseyi'nden uygulama ortaklarımızla yakın çalışma ilişkilerimiz dahil olmak üzere birden fazla yorum aldık

# 3 Dünya lideri akademisyenlerimizin mükemmel araştırma kayıtları ve gerçek hemşirelik deneyimi var

Profesyonel akreditasyon

Hemşirelik ve Ebelik Konseyi

Kurs ayrıntıları

Bizim BSc Yetişkin Hemşirelik üç yıl boyunca uzar ve BSc (Hons) dört yıl boyunca.

Hemşirelik temelleri ile tanışacaksınız ve daha karmaşık ve zorlu durumlarda kişi merkezli hemşirelik bakımı sunmaya doğru ilerleyeceksiniz. Gelişen ve dinamik bir sağlık ve sosyal bakım ortamında güvenli, şefkatli, saygılı, etik ve etkili bakım sunmak için gerekli olan bilgi, beceri, tutum ve değerleri kazanacaksınız. Her yıl,% 50 teori ve% 50 uygulama Hemşirelik ve Ebelik Konseyi (NMC) gereksinimi karşılar.

Çeşitli sağlık ve sosyal bakım kuruluşları ile ortaklığımız sayesinde, teorinizi pratiğe dökme fırsatına sahip olacaksınız. Bölgenin kalıpları ve tahsis edilmiş uygulama danışmanınızla aynı zamana denk gelen hem gündüz hem gece vardiyasında çalışabilirsiniz.

Bu kurs, Birleşik Krallık'ta bir hemşire olarak kayıt için gerekli yetkinlikleri elde etmek için tasarlanmıştır. Ayrıca ulusal veya uluslararası bir yerleşim yapmayı tercih edeceksiniz.

Eğitiminiz boyunca rehberlik, bilgi ve destek kaynağı olacak kişisel bir eğitmen tahsis edilecektir. Pratik öğrenme deneyimleri üstlenirken, aynı zamanda pratikte öğrenmenizi kolaylaştıracak ve destekleyecek bir uygulama danışmanı da atadınız.

Ruh Sağlığı Hemşireliği öğrencilerinin yanında, sağlık çalışanlarının hasta odaklı bakımdaki en iyi sonucu vermek için birlikte nasıl çalıştığına dair bütünsel bir anlayış kazanmalarını sağlayacaksınız.

Ayrıca sağlık ve sosyal bakımda kaliteyi ve yeniliği teşvik etmek için ihtiyaç duyulan liderlik ve yönetim becerilerini geliştirmeye odaklanacağız.

BSc Yetişkin Hemşireliği için diğer kriterler nelerdir?

Kişisel kalifikasyonunuzla diğer nitelikleri ve çıkarları dikkatlice değerlendiririz. Neden bir ders seçmeniz gerektiğini açıklamak önemlidir ve Yetişkin Hemşireliği ile ilgili bilginiz ve ilginiz açık olmalıdır. Bakım ortamında gönüllü veya ücretli bir deneyim karşılanır ve bu deneyimlerden elde edilen bilgi, değer ve beceriler ile uygulanmakta olan ders arasında bağlantı kurmanız önemle tavsiye edilir. Bağlılığınızı ve takım halinde çalışma yeteneğinizi gösteren diğer deneyim de değerlidir.

Referanslar da gereklidir. Mümkünse akademik bir referans vermelisiniz - ancak bunu yapmamak, işverenin referansı. Hakem olarak arkadaşlar kabul edilmez. Başka bir kurumdan transfer başvurusu yapıyorsanız, bu kurumdan üçüncü bir referans ve transkript gereklidir.

Sağlık Bilimleri ve Spor Arşivi tarafından yerel sağlık kurulunuzla birlikte düzenlenen pratik öğrenme deneyimleri geniş bir coğrafi alanı kapsayabilir. Bu deneyimlere erişmek için kendi düzenlemelerinizi yapmanız bekleniyor.

öğretim

QS World University Rankings 2017/18 tarafından verilen eğitim için beş yıldızlı mükemmeliyet ödüllendirildi.

Kursunuz, geniş bir alandaki uygulama yerleşimlerindeki öğrenme deneyimlerinde öğrenim deneyimleri sağlayacaktır. Pratik öğrenme, kursun teorik unsurları ve ayrıca hemşire danışmanınız tarafından desteklenecektir. Eleştirel okuma, takdir ve analiz, aritmetik ve okuryazarlık becerileri geliştireceksiniz. Bu beceriler hem lisansüstü nitelikler hem de bir mezun hemşire için temel becerilerdir.

Ders, dersler, küçük grup çalışması, beceri, simülasyon laboratuarı ve sözlü sunumlar gibi bir dizi öğretme ve öğrenme deneyimini kullanmaktadır. Bunlar yeteneklerinizi yetenekli bir hemşire olarak geliştirmek için çeşitli becerilerle donatılacaktır.

Fakülte, öğretme ve öğrenmeye yönelik geniş bir yaklaşım yelpazesini benimsemektedir. Bunun merkezinde dersler, seminerler, grup çalışması ve klinik beceri öğretimi ile birlikte küçük grup öğretim (sorgulamaya dayalı öğrenme veya EBL) kullanan öğrenci merkezli bir yaklaşımdır.

değerlendirme

Sınavlar, denemeler, raporlar, klinik beceri değerlendirmeleri, sunumlar ve uygulama değerlendirmeleri gibi bir dizi yöntemle değerlendirileceksiniz. Bir sonraki yarıyıla ilerlemeden önce her dönem değerlendirmesini geçmeniz gerekir.

İşe yerleştirme fırsatları

Kursunuz size geniş bir alanda pratik öğrenme yerleşimleri sağlayacaktır. Bunlar öncelikle NHS Forth Valley bölgesinde gerçekleştirilecek, ancak diğer sağlık kurulları ile yerleşimler için fırsatlar olabilir.

Yurt dışında okumak

1 ve 2 yılların sonunda üç bağımsız çalışma haftası boyunca yurtdışında öğrenim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Şu anki ortak üniversitelerimiz:

  • Güney Florida Üniversitesi, Tampa, ABD
  • Navarra Üniversitesi, Pamplona, ​​İspanya
  • Paracelsus Üniversitesi, Avusturya

Ayrıca Nasıra, İsrail'de EMS Tıp Merkezi ile birlikte bir uygulama öğrenme sözleşmesi var.

Temas

Öğrenci İşe Alım ve Kabul

admissions@stir.ac.uk

44 (0) 1786 467044

Ücretler - 2018/2019

  • Yurtdışı öğrenciler (AB dışı) £ 14,460,00
  • İskoç ve AB öğrencileri İskoç Hükümeti tarafından ödenen ücretler
  • İngiltere’nin geri kalanından öğrenciler £ 9.250

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Daha Az