Hemşirelik Lisans Programı

Genel

Program açıklaması

Sağlık ve refahta çok yönlü bir meslek

Hemşirelik, insanların sağlığı ve refahını yaşamları boyunca desteklemektir. Mesleki hemşirenin rolü, bireylerin, ailelerin ve toplumların yaşam kalitesini iyileştirmek için sağlığı korumak, teşvik etmek ve geliştirmek.

Hemşirelikte Yüksek Lisans Programımız, sağlık alanında uluslararası alanda uzman profesyonelleri yetiştirmektedir. Çalışmalar çeşitli sağlık hizmetleri ortamlarında gereken becerileri sağlayacaktır. Program süresince, en yeni araştırma ve kanıta dayalı hemşirelik uygulamaları, uygulamalı mesleki becerilerle bütünleştirilecektir.

Çalışmalar ilerledikçe, akut ve uzun süreli sağlık hizmetleri, sosyal yardım kuruluşları, uluslararası görevler veya girişimci olarak sizi bir hemşirelik kariyerine hazırlayan tıbbi-cerrahi hemşirelere odaklanacaksınız.

Müfredat AB direktiflerine dayanmaktadır ve yeterlilik Avrupa standartlarına uygundur. Sağlık alanında bir lisans olarak, Finlandiya ve yurtdışında daha fazla eğitim fırsatları olacak.


Çalışma hedefleri

Lisans programının amacı, öğrencileri sağlık hizmetleri alanında hemşireler (RN) olmaları için eğitmektir. Hemşireler bireylerin, ailelerin ve toplumların sağlığını korur, teşvik eder ve geliştirir, böylece yaşam kalitesini artırır. Hastalığın ve yaralanmaların önlenmesi, acıların hafifletilmesi, hemşirenin temel parçalarıdır. Hemşireler, sağlığı ve refahı teşvik etme, sağlığın sürdürülmesi ve hastalara bakım süresince insanlara bütüncül bir şekilde destek verebilirler.

Hemşireler bağımsız olarak ve multidisipliner takımlarda hemşirelik yapan ve geliştiren bir uzmandır. Araştırmalar, öğrencilere çeşitli sağlık hizmetleri ortamlarında gereken becerileri sağlar. Program süresince, en yeni araştırma ve kanıta dayalı hemşirelik uygulamaları mesleki becerilere entegre edilecektir. Müfredat AB direktiflerine dayanmaktadır, bu yüzden yeterlilik Avrupa standartlarını karşılamaktadır.


Teorik çalışmalar İngilizce'dir. Fin dili klinik eğitimde kullanılır.


Çalışma içeriği

Çalışmalar üç aşamaya ayrılır: başlangıç, orta ve ileri. İlk aşama çalışmaları, Hemşirelikte Temel Teorik Temel Bilgiler, Profesyonel Hemşirelikte Yeterlilik Temelleri ve Farmakoterapi ve Sıvı Terapisi Temelleri modlarından oluşmaktadır.

Orta aşama çalışmaları arasında Poliklinikte Sağlık ve Gerontolojik Hemşirelik, Tıbbi Hemşirelik, Cerrahi ve Perioperatif Hemşirelik, Kadın, Hemşirelik Olarak Aileler ve Çocuklar, Ruh Sağlığı ve Madde Bağımlılığı Hemşireliği yer almaktadır.

İleri düzey mesleki çalışmalar, Kronik Hastalıklar Hemşireliği ve Akut Bakım Hemşireliği ve klinik eğitim teori derslerinden oluşmaktadır.

Çalışmaların üçte birinden fazlası, çeşitli simüle ve otantik sağlık ortamlarında denetlenen klinik eğitimdir. Dil çalışmaları, öğrencinin eğitim geçmişine bağlı olarak akademik İngilizce ve mesleki Fince veya İsveççe oluşur. Modül Geliştirme ve Yönetimi Hemşireliği ve Proje Çalışmaları ilk aşama çalışmalarından ileri profesyonel çalışmalara kadar uzanacaktır.

Üniversite işbirliği, TAMK öğrencilerine, uygulamalı bilimler üniversiteleri ağı boyunca sunulan derslerin yanı sıra Tampere Üniversitesi tarafından sağlanan derslerden beş kredilik seçmeli ders seçmesini sağlar.


Uzmanlık alanı seçme

Hemşirenin ileri düzeydeki çalışmaları, tıp-cerrahi hemşireliği üzerine odaklanacak, öğrencileri akut ve uzun süreli sağlık kurumları, sosyal yardım kuruluşları ve uluslararası pozisyonlarda veya girişimci olarak bir hemşirelik kariyeri için hazırlayacak.


Çalışmaların yapısı

Lisans programının kapsamı 210 AKTS kredidir ve tamamlanması üç buçuk yıl sürer. Tam zamanlı çalışmalar Ağustos 2019'da başlıyor. Çalışmalar üç aşamaya ayrılıyor: başlangıç, orta ve ileri. İlk aşama ilk yıl boyunca tamamlandı. Orta aşama ilk yılın sonunda başlar ve üç tam dönem boyunca sürer. Son akademik yıl boyunca, 30 kredilik ileri çalışma yapılacaktır.

  • İlk, orta evre, ileri hemşirelik çalışmaları (109 kredi)
  • Denetimli Klinik Eğitim (75 kredi)
  • Lisans Tezi (15 kredi)
  • Dil becerileri (6 kredi)
  • Seçmeli Çalışmalar (5 kredi)

Bitirme projesi

Lisans tezinin amacı (15 kredi) bilginizi ve uzmanlığınızı profesyonel çalışmalarınızla ilgili bir göreve uygulama yeteneğinizi geliştirmek ve kanıtlamaktır. Üstlenilen görev, çalışma hayatının ihtiyaçlarına uymak ve mesleki uygulamalar, bilgi ve beceriler geliştirmek zorundadır. Öğrenciler kanıta dayalı bilgileri kullanabilecek ve lisans tezi kapsamında etik araştırma ilkelerini takip etmelidir.


internalizini

İkinci veya üçüncü akademik yıl boyunca, dünyanın dört bir yanındaki yaklaşık 40 ortak üniversitenin klinik ortamından birinde bir veya iki klinik eğitimi yapmak için başvuru yapmak mümkündür. Yurtdışında süre de proje çalışmaları içerebilir. Gerçek anlamda uluslararası ve çok kültürlü bir çalışma deneyimini garanti altına almak için diğer araçlar, dil çalışmaları, diğer uluslararası öğrenciler için akran dersleri, arkadaş-aile etkinlikleri ve uluslararası projeler ve temalı haftalara kendinizi kaptırmaktır.

Müfredat AB direktiflerine dayanmaktadır, bu nedenle yeterlilik Avrupa standartlarına uygundur ve böylece mezuniyet sonrası Finlandiya dışındaki Avrupa ülkelerine kayıt başvurusu yapılabilmektedir.


Kariyer fırsatları

Hemşireler, Finlandiya'daki tüm farklı sektörlerde ve sağlık bakım düzeylerinde çalışmaktadır. Tıbbi-cerrahi hemşirelik alanı, akut ve uzun vadeli sağlık tesislerini, sosyal refah organizasyonlarını ve uluslararası pozisyonları veya girişimci olarak kapsamaktadır.


Lisansüstü eğitim fırsatları

Sağlık derecesi diploması size Finlandiya'daki ve yurt dışındaki yüksek lisans programlarına uygunluk sağlar. Finlandiya'da, ileri eğitim, örneğin Sağlık Bakım Yönetimi, Halk Sağlığı veya Hemşirelik Bilimi alanlarında olabilir.

Öğrenim ücretleri ve burslar

Programın öğrenim ücreti, ücret ödeyen öğrenciler için burs sistemi ile AB / AEA olmayan öğrenciler için akademik yıl başına 9800 Euro'dur.

Eğer ücreti ödemeniz gerekmeyecek:

  • Bir AB / AEA vatandaşı
  • AB / AEA vatandaşı (yani İsviçre vatandaşı) ile eşdeğer
  • Finlandiya'da ikamet ediyor (sürekli bir A veya kalıcı bir P / P-AB ikamet izni) veya Finlandiya'da yayınlanan bir AB Mavi Kartına sahip. Muafiyetli ikamet izni, öğrenim için başvuruda bulunduğunuz ve en az 1 Ağustos'a kadar yani çalışma hakkının yürürlüğe girdiği tarihte geçerli olmalıdır. Diğer bir AB / AEA ülkesinde ikamet izninin, öğrenim ücretinden muaf tutulmadığını lütfen unutmayın.


Burslar

  • 7 gün içinde kabul edilirse,% 50 Erken Kuş-akvaryum
  • Akademik Ödül -scholarships Kazanılan kredilere ve GPA'ya göre% 25 -% 50

Mezun öğrenciler, çeşitli nedenlerden ötürü Akademik Mükemmeliyet -scholarships'e hak kazanabilirler: olağanüstü tez çalışması, pratik yerleştirmelerde başarı ya da proje çalışması. Bu burslar TAMK R tarafından yönetilir ve verilir.

Öğrenciler ayrıca aile ya da kuruluşlar / şirketler tarafından desteklenebilir. TAMK şu anda gelecekteki öğrenciler için şirket sponsorluklarını görüşüyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Welcome to the most popular university of applied sciences in Finland! TAMK has a good reputation among students; its fields of study are interesting and its graduates are in demand on the job market. ... Devamını oku

Welcome to the most popular university of applied sciences in Finland! TAMK has a good reputation among students; its fields of study are interesting and its graduates are in demand on the job market. TAMK is also highly respected in all sectors of working life - both as a successful educator of bright new professionals, and as a valued partner in many forms of collaboration. Daha Az