Halk Sağlığı Lisans Derecesi

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Günümüzün seyahat ve teknolojideki hızlı gelişmeleriyle, dünyanın en uzak köşeleri, yan kapı kadar yakın görünebilir. Artan iletişim için bu heyecan verici fırsatların yanı sıra halk sağlığımızı koruma konusunda ciddi sorumluluklar geliyor.

Kimse SARS ve Zika virüsü gibi halk sağlığı ile ilgili acil durumlar hakkında düşünmeyi sevmez, ancak gerçekleşmesi kesin değildir. Yaptıklarında, etkilerini yönetmek için mümkün olduğunca hazırlıklı olmalıyız. Eğitimli profesyoneller - sizin gibi biri - topluluğumuzun bu tehditlerden toplu güvenliğimize yükseltilmesi, yanıtlanması ve korunması için gereklidir.

Endüstri içerik uzmanları tarafından verilen Goodwin'in kariyer odaklı Halk Sağlığı müfredatı, size bu kritik öneme sahip alanda dikkat etmeniz gereken bilgi ve becerileri sağlayacaktır.

Eyaletteki diğer birçok halk sağlığı programından farklı olarak Goodwin, mezuniyet sonrası çok çeşitli kariyer yollarına hazırlanacak kapsamlı bir eğitim sunar. Dersleri gündüz veya akşam saatlerinde yapabilirsiniz ve dersler, hayatınızı beklemeye koymadan derecenizi tamamlamak için ihtiyacınız olan esnekliği sağlayan hibrid çevrimiçi / kampüs formatında kullanılabilir.

Her zamankinden daha fazla, halk sağlığı acil durumlarına, bulaşıcı hastalık salgınlarına ve diyabet ve obezite gibi kronik hastalık salgınlarına cevap verebilecek eğitimli profesyonellere ihtiyacımız var. Sağlık müdahaleleri sunacak, verileri toplayacak ve analiz edecek, danışmanlık ve destek sağlayacak ve bireyleri sağlığını geliştiren kuruluşlara bağlayacaksınız. Halk Sağlığı alanında lisans programımızın mezunu olarak, hastanelerde, araştırma tesislerinde ve sağlık kuruluşlarında çalışmaya hazır olacaksınız.

Daha iyi, daha güvenli ve daha sağlıklı bir dünya yaratmaya yardım etmeye hazır mısınız?

Halk Sağlığı mezunları kariyerleri şu şekilde bulabilir:

 • Toplum Sağlığı İşçisi
 • Afet Hazırlık Koordinatörü
 • Çevre Sağlığı Uzmanı
 • Sağlık eğitimcisi
 • Sağlık Teşvik Uzmanı
 • Halk Sağlığı Programı Koordinatörü
 • Araştırma asistanı

Halk Sağlığı Programı Sonuçları

Öğrenciler biyoistatistik, epidemiyoloji, halk sağlığı politikası ve yönetimi, küresel sağlık ve yerel, eyalet, federal ve küresel halk sağlığı sistemlerini anlayacaktır.

Tüm Halk Sağlığı programı gerekliliklerinin başarıyla tamamlanması üzerine, mezunlar:

 1. Halk sağlığı teorisi ve pratiğine genel eğitim kursları, beceri analizi, araştırma ve eleştirel düşünme bilgisini uygular.
 2. Nüfus sağlığını iyileştirmek için stratejiler geliştirmek için halk sağlığı ile ilgili konularda bilgi edinme.
 3. Toplumlarda sağlığın sosyal belirleyicilerini tanımlamak ve değerlendirmek.
 4. Kültürel yeterliliği geliştirmek ve kültürel değerlerin sağlık üzerindeki etkisini ve halk sağlığı hizmetlerinin kullanımını anlamak.
 5. Yerel, eyalet ve federal mevzuatın, yönetmeliklerin ve standartların halk sağlığı uygulamaları üzerindeki etkisini anlayın ve analiz edin.
 6. Epidemiyolojik yöntemleri kullanarak popülasyona dayalı verileri değerlendirin.
 7. Sağlık-davranış değişikliği müdahalelerini ve programlarını yönlendiren sağlıkla ilgili teorileri uygulayın.
 8. Sağlığın teşviki ve hastalık önleme programlarının etkinliğini değerlendirmek için bilimsel araştırma yöntemlerini kullanır.

Halk Sağlığı Derecesi ile alabileceğiniz işler

Bir üniversite derecesi büyük bir kariyere yol açmalıdır.

Bugünün iş piyasasında başarı elde etmek için, bir talep kariyerine yönelik bir derece elde etmelisiniz. Kariyer odaklı derece ve sertifika programlarımız, çeşitli endüstri ortamlarında başarılı olmak için gereken beceri ve yetkinlikleri hazırlar.

Kariyer Hizmetleri ekibimiz ve geniş çaplı işveren ağı, size ömür boyu sürecek bir kariyer yerleştirme ve danışmanlık desteği sunmak için buradadır.

İş arayanlar için doğru eğitim ve deneyim kombinasyonuna sahip birçok kamu sağlığı dalı vardır. Goodwin College Halk Sağlığı programı mezunları, sevdikleri kariyer ve meslekleri bulabilirler:

 • Çocuk Gelişimi Uzmanı
 • Toplum Sağlığı Eğitim Koordinatörü
 • Toplum Sağlığı İşçisi
 • Eğitim Koordinatörü
 • Sağlık eğitimcisi
 • Sağlık Teşvik Uzmanı
 • Halk Sağlığı Eğitimcisi

Esnek Halk Sağlığı Derecesi

Programında ders veren bir üniversiteyi hak ediyorsun. Goodwin'de, programınıza uyan ve ihtiyaçlarınızı karşılayan sınıf saatleri bulacaksınız. Diğer birçok halk sağlığı üniversitesinden farklı olarak, Goodwin'de, hepimiz rahatlığımız var.

 • Halk Sağlığı sınıfları günler, akşamlar ve hafta sonları sunulmaktadır.
 • Halk Sağlığı sınıfları kampüste, çevrimiçi ve karma bir biçimde mevcuttur.
 • Sınıflar standart 15 haftalık bir formatta sunulmaktadır.

Lütfen dikkat: Her kurs ve dönem değişebilir ve her an değişebilir. Bu programın esnekliği hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Goodwin College is an innovative learning community that empowers hard-working students to become sought-after employees.

Goodwin College is an innovative learning community that empowers hard-working students to become sought-after employees. Daha Az