Halk Sağlığı Doktoru

Genel

Program açıklaması

Halk Sağlığı Doktoru, Dr.PH - Statesboro

Mezuniyet Koşulları: 60 Kredi Saati

Halk sağlığı alanındaki doktora derecemiz sizi ileri düzeydeki kurslar yoluyla geniş tabanlı halk sağlığı uygulaması için hazırlayacaktır: biyoistatistik, çevre sağlığı, epidemiyoloji, sağlık hizmetleri yönetimi ve sosyal ve davranış bilimleri.

Halk sağlığı, çeşitli kariyer seçeneklerine sahip disiplinlerarası bir alan olduğu için mezunlar, sağlık yöneticisi, üniversite veya kolej profesörü, sağlık politikası analisti, biytatistist ve epidemiyolog gibi birkaç kariyeri takip edebilir.

DrPH, 60 kredilik bir saat programıdır ve üç veya dört yıl içinde tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır. DrPH Çalışma Planlarına bakınız. Derslere ek olarak, öğrenciler 300 saatlik bir ön hazırlık dersi alırlar ve bir tez hazırlamaları, tamamlamaları ve başarıyla savunmaları gerekir.

konsantrasyonları:

DrPH programı , öğrencilere Statesboro kampüsündeki beş program toplama alanında eğitimlerini uzmanlaştırma fırsatı sunar:

  • Biyoistatistik
  • Toplum Sağlığı Davranışı ve Eğitim
  • epidemioloji
  • Sağlık poliçesi
  • Yeni Halk Sağlığı Liderliği120563_ScreenShot2019-09-04at1.10.30PM.png
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Georgia Southern University is the state’s largest and most comprehensive center of higher education south of Atlanta. With 141 degree programs at the bachelor’s, master’s and doctoral levels, Georgia ... Devamını oku

Georgia Southern University is the state’s largest and most comprehensive center of higher education south of Atlanta. With 141 degree programs at the bachelor’s, master’s and doctoral levels, Georgia Southern has been designated a public Carnegie Doctoral/R2 institution and serves over 26,400 students from all 50 states, Washington D.C., and Puerto Rico as well as 102 nations Daha Az
Statesboro , savan , Hinesville + 2 Daha fazla Daha az