Gıdalar ve beslenme çalışmalarında bilim lisans

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Gıda ve Beslenme Araştırmaları Lisans

Misyonu Gıdalar ve ya Diyetetik vurgu olmadan Beslenme önemli (Beslenme ve Diyetetik Didaktik Programı) öğrencilere akademik mükemmellik ararken başarıyla ilgili istihdam olanakları çeşitli tedarik ve aynı zamanda üniversitenin diğer bölgelerine servis dersleri ve uzmanlık sunmak için mezunları sağlar yüksek kaliteli akademik gıdalarda hazırlanmasını ve beslenme sağlamaktır ve Hıristiyan bütünlüğü.

Gıda, Beslenme ve Diyetetik Potansiyel Kariyer

diyetetik Uzmanları, sağlığı korumak, kronik hastalığı iyileştirmek veya yöneticisiyseniz, atletik performansı artırmak ve insanların sağlıklı besin seçimleri yapmak yardımcı olmak için gıda ve beslenme ilkelerini uygulamak. Bu alan birçok heyecan verici ve ödüllendirici kariyer yolları sunabilir büyüyen meslektir. Diyetisyenler çeşitli ayarları çalışmak ve alanda uzman edilebilir.

Bazı örnekler:

 • Klinik ve Tıbbi Beslenme Tedavisi
 • Toplum Beslenmesi ve Halk Sağlığı
 • Kurumsal Sağlık
 • Gıda Sanayi, Düzenleyici ve Ürün Geliştirme
 • Gıda Hizmet Yönetimi
 • Medya ve Gazetecilik
 • Araştırma
 • Private Practice ve Danışma
 • Sporcu Beslenmesi

Yukarıdaki resim: Dr Kitty Coffey ve Dr. Kimberly Johnson mevcut Senior, Diyetetik Üstün Mezun 2016 Roberts Ödülü Maddie Reynolds.

Beslenme ve Diyetetik Akademisi (AND) www.eatright.org de web sitesi de kariyer fırsatları hakkında ek bilgi sağlar. gıdalar, beslenme ve diyetetik alanında kariyer için nitelikli mezunları hazırlamak amacıyla, Carson-Newman University mevcut akademik standartları karşılayacak ve tescilli diyetisyen gerekli bilgi yetkinliklerini yerine getirmek için tasarlanmış bir titiz bir program sunuyor.

Sigara diyetetik binbaşı RDN kimlik gerektirir ama gıdalar ve beslenme bir kişinin beceri ve bilgi tabanını kullanan yok kariyer yolları seçebilirsiniz. Pozisyonlar tüketici bilimleri, uzatma, halk sağlığı, beslenme araştırmaları, gazetecilik, yemek servisi ve gıda üretim olabilir.

Yukarıdaki resim: Fakülte Dr. ev sahipliği ile birlikte Diyetetik CN Didaktik Programı (DPD) Nashville 2015 Gıda ve Beslenme Konferansı & Expo'da öğle yemeğine altı DPD öğrencileri, üç DPD mezunları ve üç FCS Danışma Kurulu üyelerine vardı katılıyor Kitty Coffey ve Dr. Kimberly Johnson.

DPND Akreditasyon Durum:

Beslenme ve Diyetetik mevcut Didaktik Programı (DPND) 2006 yılında Beslenme ve Diyetetik (ACEND) Eğitim Akreditasyon Konseyi tarafından akredite edilmiştir. ACEND Beslenme ve Diyetetik (AND) 120 South Riverside Plaza'da merkez, Suite 2000, Chicago, IL 60606 Akademisi bulunur; 800-877-1600, ext. 5400; www.eatrightacend.org, ACEND@eatright.org. ACEND tüm akredite diyetetik programları tarafından karşılanması gereken standartlar, bilgi ve yetkinlik tabloların komple bir set kurar. Onlar 2,8 veya daha yüksek gerekli kümülatif not ortalaması bir araya geldi ve (veya progress) derecesini almak için gerekli tüm kurs tamamlamış varsa DPND tamamlanması üst düzey yıl boyunca akredite bir Diyetetik Staj (DI) başvurusu için uygun olmalarını sağlar Diyetetik bir vurgu ile Gıda ve Beslenme.

Yukarıdaki resim: Diyetetik Didaktik Programı teyidi için Beslenme ve Diyetetik Sitesi Ziyaretçi Eğitim Akreditasyon Konseyi CN Şubat 21-23, 2016 ziyaret edin.


Soldan sağa: Dr. CN Kitty Coffey Direktörü DPD; Dr. Astrid Inniss, DC Bölümü Sağlık, Washington, DC; Dr. Kimberly Johnson, Doçent CN DPD; Bayan Kelli Killingsworth, MPH, Turabo, Porto Riko Üniversitesi; Bayan Susan Brantley, MS, Yardımcı CN DPD; Dr. Betty Larson, Concordia College, Moorhead, Aile ve Tüketici Bilimleri, MN Bölümü de Gıdalarda olmayan diyetetik parça ve çalışmanın Beslenme programı alanı sunmaktadır. Bu program ACEND akreditasyonunu gerektirmektedir ve bu nedenle öğrenci gıdalar ve beslenme kariyer yolları çeşitli tane hazırlayabilirsiniz çalışmanın daha esnek kurs olmasına izin verir vermez.

Tüm besinler ve beslenme binbaşı (DPND parça ve non-diyetetik parça) Aile ve Tüketici Bilimleri disiplini içinde çalışmanın yedi uzmanlık alanları biridir. Bu nedenle, tüm FND öğrencilerin Aile ve Tüketici Bilimleri Carson-Newman Amerikan Derneği olarak üst düzey yılın son döneminde Aile ve Tüketici Bilimleri (CFC) içinde Sertifikalı olma fırsatını Bölümü karşılamak her program alanında müfredat sunuyor akredite tanınan vardır gerekli standartlar ve FCS mezunları için bir bilgi çekirdek vücut. FCS fakülte onların üst düzey yıl boyunca CFC kimlik kazanmaya ilgilenen herhangi bir öğrenciye yardımcı olabilir.

Hedefler ve DPND 2011-2016 Döngüsü Ölçülebilir Sonuçlar: DPND programı / CN fakülte mezunlarımızın başarısı için önemli olan aşağıdaki amaç ve hedeflerini karşılamak veya aşmak için çaba göstermektedir:

AMAÇ 1: Program giriş seviyesi credentialed diyetisyenler ve beslenme uzmanları gerekli bilgi, beceri, ve yetkilerin bir ustalık kazandırmaktır olacak gıdalar, beslenme ve diyetetik bilim programının yüksek kaliteli Lisans sağlayacaktır. Program Beslenme ve Diyetetik (ACEND) Eğitim Akreditasyon Konseyi tarafından oluşturulan 2012 Akreditasyon Standartları karşılayan bir program sunarak profesyonel büyüme ve gelişme talip yetkin ve bakım mezunları hazırlayacaktır.

beş yıllık bir süre zarfında

 • lisans düzeyinde DPND programın üçüncü yıla alındı ​​DPND öğrencilerin% 70'i tamamlanması planlanan zamanın% 150 içinde program / derece gereksinimlerini tamamlamak olacaktır.
 • DPND mezunlarının% 60'ı programı tamamlamak aynı akademik yıl denetimli uygulama programlarına için geçerli olacaktır.
 • Onlar programı tamamlamak akademik yıl denetimli uygulama programlarına başvuran kişilerin% 80'i kabul edilecektir.
 • DPND% 50 denetimli uygulamaya devam değil mezunları giriş seviyesi bir konumda istihdam edilecek ya da gelişmiş bir eğitim programına kayıt yaptırmış.
 • Kayıt sınava giren DPND mezunları için başarı oranı ilk denemede% 80 olacaktır.
 • Denetlenen uygulama programları tamamlayan DPND mezunlarının% 70 giriş seviyesi pozisyonlarda istihdam edilecek.
 • 2012 Akreditasyon Standartları% 100 DPND kurs içeriği ve değerlendirmeler entegre edilecektir.
 • gıdalar, beslenme ve diyetetik profesyonel çalışma için iyi ya da mükemmel hazırlık olarak aldıkları dersler değerlendirecek Ankete mezunlarının% 80'i.
 • DPND Öğrencilerin% 80'i Beslenme ve Diyetetik Derneği Beslenme ve Diyetetik (KUM) CN Öğrenci Akademisi üyeleri ve öğrenci üyeler olarak katılacak.

AMAÇ 2: Zorunlu ve seçmeli derslerin yanı sıra hizmet öğrenmeyi sağlayarak öğrenci hayatı, hemşirelik, ön sağlık meslekleri, egzersiz bilimi ve atletik eğitim dahil olmak üzere üniversite içindeki diğer program alanları destekleyin.

 • tanıtım besinler ve beslenme kursları sağlıkla ilgili meslekler ve diğer binbaşı (non FCS / DPND) den yılda 80 öğrenci ortalama hizmet edecektir.
 • binbaşı, bir çıkış anketine ile mükemmel tanıtım gıdalar ve genel iyiliği olarak besin dersler oranı olacaktır ilgili sağlık / spor Öğrencilerin% 75'i.
 • DPND öğrenci ve / veya fakülte yıllık gıda / beslenme ve Toplum Hayatı ve İbadet (CLW) kredi için refah ile ilgili en az bir eğitim programı sağlayacaktır.
 • DPND öğrencilerinin% 75'i Üniversitesi, Bölümü veya KUM sponsorluğunda en az bir hizmet-öğrenme projesi yıllık katılacak.
 • En azından işverenlerin% 80'i DPND mezunları ile pozitif memnuniyetini gösterecektir.

Yıllık sonuç verileri kcoffey@cn.edu at DPND direktörü Dr. Kitty Coffey gelen istek üzerine mevcuttur.

Kabul Koşulları:

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Gıdaların ve Beslenme binbaşı için iki parça sunar:

1) Diyetetik vurgu (DPND track) ile Beslenme ve büyük:

Bu s / o bir Diyetisyendir / Diyetisyen (RDN) olmak istiyorsa bir öğrenci seçmek olacağını yukarıda tarif edildiği gibi bir programdır. Öğrencinin karşılayan üniversite kabul şartları kez, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü kabul için hiçbir ek gereksinimleri vardır. Üniversite kabul koşulları geçerli Carson-Newman Lisans Kataloğu'nda listelenmiştir. Şu anda iki gereksinim Beslenme ve Diyetetik üst bölümü derslerinde Didaktik Programa Kabul karşılanması gerekir: 1.C veya daha yüksek aynı zamanda tüm FN derslerde gereklidir; BIOL 207/208, 305/306, 316; CFS 206, 30; KİM 103/104, 301, 310; HABERLEŞME 135/230; CS 135, 432; ENG 101, 201, 301; FCS 121; FCS 421; FCSE 424; MAT 201; ve 2.a kümülatif not ortalamasına 2.8 * veya üstü;
Ancak, beslenme fakülte de tavsiye: 3.B veya FN 114, FN 214, FN 310 yüksek; DPND Direktörü, CN Box 71881, Jefferson City, TN 37760: Öğrenci tamamlamak ve şahsen DPND Direktörü onların ikinci yıl 15 Nisan (. Ek, s 24) tarafından resmi bir başvuruda ya da gönderilecek gerekir.

 • Not ortalamalarını 3.2 yukarıda RDN kimlik kazanmak için gerekli olan mezuniyet sonrası bir denetimli uygulama programı, güvence öğrencinin olasılığını artırmak unutmayın. Carson-Newman Üniversitesi Diyetetik Staj veya denetlenen uygulama programı sunmuyor, ancak uygulama süreci altında ve DPND Öğrenci El Kitabı'nda anlatılmıştır.

2) Gıda ve Beslenme majör (non-diyetetik vurgu):

s / o gıdalar ve beslenme disiplini bir ilgi vardır ve mutfak, gıda sanayi, gıda satış, gıda servis yönetimi, halk sağlığı, aile ve tüketici bilimleri, ve uzatma hizmetinde kariyer fırsatları istiyorsa öğrenciler bu ana dal seçebilirsiniz. Bu pozisyonlarda ve kariyer çoğu RDN kimlik gerekmez ama lisansüstü çalışma veya diğer eğitim gerektirebilir. Gıda ve Beslenme fakülte mevcut Carson-Newman Lisans Kataloğu'nda sunulan bu program seçeneği tartışmak için kullanılabilir. Kabul şartları da mevcut kataloğunda yer alan Üniversite için aynıdır.

Program Maliyetleri

Aile ve tüketici bilimleri binbaşı öğrenim, oda ve yönetim kurulu ve mevcut Carson-Newman Lisans Kataloğu'nda listelenen yemek masrafları için sorumlu olacaktır. Carson-Newman Üniversitesi besinler, beslenme ve diyetetik binbaşı aşağıdaki ek tahmini maliyetler sorumlu olacaktır:

 • Laboratuvar Coat $ 25.00- $ 40,00
 • 50,00 $ / yıl Akademi'ye öğrenci Üyelik ücreti (en geç genç yıl katılmak) ve isteğe bağlı yerel bölümler (10,00 $ / yıl)
 • Akademisi (KUM) Öğrenci bölüm anma üyelik ve etkinlik ücretlerini gerektirebilir
 • FN 310, FN 313, FN 316 Laboratuvar Ücretler, CS 432 her bir ücret 50,00 $ $ 100.00 arasında değişen olacaktır
 • FND externship FN 466 Alan Tecrübesi Manuel 5,00 $
 • Eğer departman burs için Onur Ziyafet katılım her bahar uygularsanız ~ $ 25,00 / Bahar Dönemi

DERECE ŞARTLAR:

departman içinde çalışmanın tüm alanları üniversite kavramları ve eğitim uygulaması için üst düzey bir staj / saha deneyimi programı içerir. Gıda, Beslenme ve Diyetetik binbaşı Kayıtlı Diyetisyen ve Duncan Hall Kooperatifi Yönetimi ve Konut Lab tek dönemlik kooperatif yönetim öğrenme deneyimi ile 150 saatlik saha deneyimi tamamlamak.

1) Diyetetik Parça. Aşağıdaki müfredat Diyetetik bir Önem ile Gıdalarda Bilimi ve Beslenme Diploması için gereksinimlerini karşılayacak. Bu müfredat RDN kimlik sürdürmeye bir Diyetetik Staj başvurusu için gerekli olan gerekli DPND gereksinimlerini karşılamaktadır. Şu anda program Genel Eğitim (45 saat), Aile ve Tüketici Bilimleri Çekirdek (13 saat), FND Uzmanlık (34 saat), Destek Disiplinler (35 saat) ayrılmıştır 128 kredi saatlik toplam, ve bir seçmeli saat gerektirir . özet levha temin edilmektedir.

2) Sigara diyetetik parça. Bu müfredat Gıda ve Beslenme Bilim Diploması için gereksinimlerini karşılayacak. özet levha takılır. onun / onun danışmanı ile karşılayabilir bir öğrenci seçim Minor yerine getirmek ve onun / onun seçtiği kariyer için öğrenci terzi çalışma onun / onun kurs yardımcı olacak uygun ders seçmek için.

Carson-Newman sonra Diyetetik Staj edinerek

Bir FND öğrencinin üst düzey yılın Ocak ile Diyetetik Staj (DI) başvuru süreci geç güz dönemi başlayacak. Gıda ve beslenme öğretim bir DI nitelikli olması için amaç ve niyet ile dört yıllık akademik program planlamak için tüm DPND öğrencileri teşvik edecektir. Güçlü bir not ortalaması (3.2 yukarıda), katı GRE sınav puanı ve profesyonel liderlik, toplum hizmeti ve ilgili iş deneyimi kanıtı öğrencinin uygulama güçlendirecektir.

Bir ACEND web sitesinde Diyetetik Staj başvuru sürecinin rekabetçi doğası hakkında bilgi bulabilirsiniz. DPND Öğrenci El Kitabı de başarıyla DI başvuru sürecini tamamlamak için hakkında ek bilgi verdi. http://www.eatright.org/~~pobj Beslenme ve Diyetetik Akademisi, aynı zamanda bir Diyetisyendir / Diyetisyen olmak için farklı yollar açıklanmaktadır.

FND Bölümleri için öğrenci Kitapçıkları

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü tüm FCS öğrenciler tarafından kullanılmak üzere bir el kitabı yayımlamıştır. DPND öğrencileri de diyetetik programında kendi başarısı için ilgili ek bilgi için DPND Öğrenci El Kitabına bakınız gerekecektir. Bu el kitapları FCS programı hakkında başvuru bilgileri ve DPND programları, hedefleri ve her program, müfredat hedeflerini sağlamak ve çalışma, burs ve ödül bilgiler ve kariyer rehberliği dört yıllık kurs önerdi.

Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Akademisi (KUM)

Beslenme ve Diyetetik (KUM) içinde kiralanan Öğrenci Akademisi Beslenme ve Diyetetik Akademisi Carson-Newman Üniversitesi öğrenci bölüm olarak kabul edilmektedir. Tüm FND öğrencileri öğrenciler, profesyonel ağ yerel ve kampüs topluma hizmet ve birbirleri ile alan için bilgi ve tutku paylaşmak için fırsatlar sağlamak istiyor bu profesyonel kulüp üyelik verilir. Öğrenciler öğrencilerin liderlik ve savunuculuk becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur bu organizasyon için gemide hizmet edebilir. Bir örgüt olarak, öğrenciler diyet staj forumları, yerel, eyalet ve ulusal toplantılar ve konferanslar katıldı ve toplum sağlığı fuarlar, sağlık seminerleri ve pişirme gösteriler düzenlediler.

Carson-Newman gıdalar, Beslenme ve Diyetetik Mezunları

Carson-Newman University FND program alanlarında mezunları ile gurur duymaktadır. Mezunlarımızın çoğu tıbbi beslenme tedavisi uygulayan akut bakım, klinik diyetetik ortamda Diyetisyendir / Beslenme uzmanları olarak çalışıyor. Bazı mezunlar bile onkoloji yan dal uzmanlık, metabolik destek ve Obezite ve Tedavisi vardır. Mezunlar ayrıca hem klinik hem de gıda hizmet yönetimi rolleri, uzun süreli bakım çalışıyoruz. (Ve RDN kimlik olmadan) WIC beslenme, okul gıda yönetimi, yeme bozuklukları ve davranış terapisi, spor beslenme ve sağlıklı yaşam, misyon alanı olarak halk sağlığı alanında kariyer takip etmişlerdir mezunlarımızın çeşitli ve öncü ev tüketici bilim adamı olarak aletleri üreticisi.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

There’s no better way for you to imagine being here than to visit us. Being at Carson-Newman is the best way to know how you fit at this top-ranked liberal arts university, founded in 1851. See what y ... Devamını oku

There’s no better way for you to imagine being here than to visit us. Being at Carson-Newman is the best way to know how you fit at this top-ranked liberal arts university, founded in 1851. See what your life can look like here. Walk our campus and get a sense that you will be an important part of an active campus that is 2,000 students strong. Daha Az
Jefferson City , ABD Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az