Gözlükçü Diploması

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Gözlükçü programı iki yıl sürmektedir ve öğrencileri çok disiplinli bir vizyon bakım ekibinin bir parçası olarak çalışan göz bakımı uygulamasında ön planda olacak şekilde eğitmektedir. Öğrenciler oküler patoloji, refrakter ve farmakolojinin yanı sıra mesleğin iş ve perakende yönlerini inceleyeceklerdir. Teorinin uygulanması, kırılma, gözlük camı ve kontakt lens reçetelerinin doldurulması, uygun bir uyumun sağlanması ve müşterilerin gözlük ihtiyaçlarının belirlenmesi üzerine odaklanan klinik yeterliliklerle gösterilecektir. Bu beceriler, iş ve perakende becerileri ile birlikte dinamik, hasta merkezli bir ortamda uygulanacak ve gösterilecektir.

visual, visual test, vision

Senin kariyerin

Bu programın mezunları optik perakende mağazalarında Gözlükçüler veya diğer ilgili tıbbi ortamlarda iş bulabilirler.

Öğrenci başarısı

 • Ortaöğretim veya ortaöğretim sonrası notları yüksek olan öğrenciler genellikle SAIT programlarında daha büyük başarı elde eder.
 • Bu programda başarılı olan öğrenciler İngilizce etkin iletişim becerilerine sahiptir.
 • Sağlık pratisyenleri sağladıkları bakımda detay odaklı ve ekip ortamında çalışmaktan zevk alırlar.
 • Bu programda başarı için bilim, sağlık ve teknolojiye ilgi esastır.

Kimlik bilgileri ve akreditasyon

Bu programı başarıyla tamamlayan mezunlara SAIT Gözlükçü Diploması verilir.

Ayrıca, mezunlar Ulusal Kanada Gözlükçü Düzenleyicileri Birliği (NACOR) sınavına meydan okumak ve hem bir dağıtım gözlükçüsü hem de bir kontakt lens montajcısı olarak ikili bir lisans almak için hazırlanacaktır.

Akreditasyon

SAIT tarafından verilen Gözlükçü programı, Kanada Ulusal Gözlükçü Düzenleyicileri Birliği (NACOR) kılavuzları tarafından belirtilen yetkinliklerle uyumludur ve 2020/21 tarihinden itibaren Kanada Akreditasyonu ile akreditasyon talep edecektir.

134690_rr2592-1101_FLT0204.jpgSAIT / SAIT

Kabul ve Seçim

 • Sonbahar 2020 başlangıcı: 8 Şubat 2020'den itibaren başvurular kabul edilir.

Anahtar bilgi

 • Başlangıç Tarihleri: 8 Eylül 2020
 • Uzunluk: 2 yıl
 • Yıllık öğrenim ve ücretler:
  • Yıl 1: 10.722 $ (yerli) / 24.605 $ (uluslararası)
  • Yıl 2: 10.722 $ (yerli) / 23.930 $ (uluslararası)
   * Öğrenim ücretleri, ücretler, kitaplar ve tedarik masrafları değişebilir
Son Güncelleme Nis 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Established in 1916, SAIT in Calgary, Canada is a global leader in applied education and offers 100+ career programs, 1,300+ continuing education courses and corporate training courses to more than 20 ... Devamını oku

Established in 1916, SAIT in Calgary, Canada is a global leader in applied education and offers 100+ career programs, 1,300+ continuing education courses and corporate training courses to more than 200 companies annually. SAIT students study within eight academic schools — Business, Construction, Energy, Health and Public Safety, Hospitality and Tourism, Information and Communications Technologies, Manufacturing and Automation and Transportation. Hands-on learning in unique labs and classrooms, solution-focused research and enterprising collaborations with industry partners ensure SAIT students are career-ready when they graduate. Daha Az