Fizyoterapide Lisans Derecesi

Genel

Program açıklaması

Lisans Sağlık Bakımı
210 AKTS kredisi
Emzirme 20
Fizyoterapide Derece Programı
Kampüs: Satakunnankatu 23, Pori

Önemli tarihler

Uygulama süresi: Ocak 2020
Giriş sınavı: 2020 Nisan
Çalışmalar başlar: Sonbahar 2020

Hareket ve fonksiyonel kapasite uzmanları

Bir fizyoterapist bir müşteri ile birlikte yüksek kaliteli, kanıta dayalı bir fizyoterapi planı hazırlayabilir ve planı değerlendirme, müşterinin ihtiyaçları ve klinik mantığına dayanabilir. Fizyoterapi Derece Programı hem özel hem de kamu sektöründe rehabilitasyon alanında çalışma fırsatı yaratır. Mezun olduktan sonra, bir kararname ile belirlenmiş mesleki unvan fizyoterapistini kullanma hakkına sahipsiniz.

SAMK öğrencileri işe alınacak

Hem özel hem de kamu sektöründe rehabilitasyon alanında çalışabilirsiniz. Temel bilgi, hareket ve işlevi değerlendirme ve destekleme alanındadır. Hastaneler, sağlık merkezleri, özel uygulamalar, sanayi, spor kulüpleri, klinikler ve sivil toplum kuruluşlarında her yaştan insanlarla birlikte çalışabilirsiniz.

 • Fizyoterapist (AMK).
 • Lisans Sağlık Bakımı.
 • Uyarlanmış Fiziksel Aktivitede Bir Öğretim Görevlisi.

Modern ve Çok yönlü kampüs

Yeni SAMK kampüsü, Pori şehir merkezinde yer almaktadır ve geleceğin öğrenme ortamıdır.

 • 4000'in üzerinde öğrenci.
 • Çeşitlendirilmiş: iş, sağlık ve sosyal hizmetler, teknoloji, turizm.
 • Yılda yaklaşık 600 derece.
 • İyi trafik bağlantıları: Pori Seyahat Merkezi'nin yanında yer almaktadır. Yerel ya da şehirlerarası bir otobüsle ve havaalanına yürüme mesafesinde ulaşmak kolaydır.

içerik

 • İletişim ve etkileşim becerileri.
 • Gelecekteki mesleğin gerekleri ve yeterlilikleri.
 • İnsanın işlevsel ve hareket kapasitesi.
 • Kanıta dayalı fizyoterapi yöntemleri.
 • Uygulamalı eğitim.
 • Fizyoterapi araştırma ve geliştirme.

Bir fizyoterapist bir müşteri ile birlikte yüksek kaliteli, kanıta dayalı bir fizyoterapi planı hazırlayabilir ve planı değerlendirme, müşterinin ihtiyaçları ve klinik mantığına dayanabilir. Fizyoterapist, çalışmalarındaki etik ilkeleri, mevzuatı ve etkililiği dikkate alır. Çok kültürlerarası, etkileşimli ve eğitim becerilerine sahip ve multidisipliner bir işbirliği içeren projelere katılabilir.

Uluslararasılık

Uluslararasılık, lisans programının doğal bir parçası olarak bütünleştirilmiştir. Uluslararası yeterlilik kendini dil becerileri, interaktif beceriler ve kültürel yetkinlik olarak gösterir. Öğrenci, kültürlerarası iletişim becerileri geliştiren farklı kültürel kökenlerden insanlarla gruplar halinde ve ağlar halinde çalışır. Öğrenci ayrıca yurtdışında eğitim veya pratik eğitim dönemlerini tamamlama olanağına da sahiptir.

Mezun olduktan sonra, bir kararname ile belirlenmiş mesleki unvan fizyoterapistini kullanma hakkına sahipsiniz. Daha fazla bilgi .

Medicolegal Affairs Ulusal Makam (TEO) ve eyalet il müdürlüğü, etkili mevzuat, değerler, meslek etiği ve fizyoterapi ortamındaki uygulamalarla düzenlenen fizyoterapi uygulamalarını denetler. Daha fazla bilgi .

Pratik Eğitim ve Tez

Pratik eğitim, öğrenciyi özellikle mesleki beceriler için ve mesleki işlerde bilgi ve becerilerin uygulanması için gerekli pratik çalışma görevlerine tanıtmaktadır. Pratik eğitim, özel ya da kamu sektöründe, girişimci olarak ya da ayrı olarak onaylanmış çalışma ortamında tamamlanarak Finlandiya'da ya da yurtdışında belirlenen kriterleri yerine getirir.

Tezde, mesleki çalışmalarla ilgili pratik uzmanlık görevlerinizde bilgi ve becerilerinizi uygulama becerinizi göstermiş olursunuz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Satakunta University of Applied Sciences (SAMK) is located on the western coast of Finland, in the Satakunta region. There are about 6,000 students in total and more than two hundred international stu ... Devamını oku

Satakunta University of Applied Sciences (SAMK) is located on the western coast of Finland, in the Satakunta region. There are about 6,000 students in total and more than two hundred international students studying in our campuses every year. Daha Az
Pori , Pori , Rauma , Huittinen , Kankaanpää , Finlandiya Çevrimiçi + 5 Daha fazla Daha az