Fizyoterapi lisans

Genel

Program açıklaması

Fizyoterapi: www.hanzegroningen.eu/ip

Sağlık size hitap ediyor. Sen insanlarla çalışmayı seviyorum ve onlara bir şey ifade etmek istiyorum. Sen iyi bir dinleyici olduğunu, bunun kolay başkalarının ayakkabılarını kendinizi koymak bulmak ve sabır. Yine de kasten kendiniz için bir stand yapmak. Sen açık seçenekleri tutmak ve kendi fırsatlar yaratarak tercih ederim. Tüm bu sizin için geçerli olduğunu hissetmeniz gerekir, ardından Fizyoterapi sağ caddede olabilir.

fizyoterapi diploma ile geniş bir geleceği var. senin memleketinde yanı sıra yurt dışında size bir hastane, huzurevi, rehabilitasyon merkezi ya da bir sağlık gün kreş başlayabilirsiniz. Ya da tabii ki kendi uygulama kurmak olabilir. Uluslararası alanda, Hollandalı eğitim son derece kabul edilir.

Programı genel bakış

Yetkinlik bazlı müfredat

Çalışma programı Fizyoterapi profesyonel bir yardımcı sağlık programıdır. Bilginizi profesyonel alanda tarafından belirlenen kriterlere uygun olduğunu garanti etmek için, bu kriterler yeterliklerin çevrilir. Sizin eğitim, bu yeterliliklerin geliştirilmesi etrafında döner. Bu yeterliklerin örnekleri şunlardır:

  • yöntemli çalışma ve klinik tabanlı düşünme uygulayarak
  • önlenmesi hakkında bilgi ilgili taraflara sunmak
  • araştırma yürütmek
  • profesyonel bir tutum benimseyerek
  • diğerleri kendi alanında ve diğer sağlık çalışanları ile iletişim.
fizyoterapi

çalışma yapısı

Fizyoterapi programı dört yıllık bir programı (240 EC) 'dir. Her yıl iki dönem ve iki blok halinde her dönem ayrılmıştır. Bu blokların sırasında, haftada yaklaşık 17 kişi saat olacak; bağımsız öğrenme ve pratik eğitim kalan saatleri doldurun. teorik kısmı küçük öğretici gruplar (12 öğrenci) sunulmaktadır. Bir değerlendirme, her blok sonunda gerçekleşir.

Yurt dışında okuyan

Fizyoterapi Yükseköğretim Avrupa Ağı (ENPHE) bir üyesi olarak, Fizyoterapi Lisans programı fizyoterapistler için Avrupa standardının geliştirilmesinde rol almaktadır. Bu nedenle Ağa gerçek anlamda uluslararası bir bakış açısı elde edebilir: yabancı lisans programları ile değişim programları, örneğin, düşünebilir. Bu şekilde yurt dışında staj yapma şansına sahip olacaklar.

Meslek

Bir fizyoterapist olarak yaşam kalitesinin çalışıyorum. Arızalı lokomotor cihazı faaliyetlerinde insanları kısıtlar. Bu onların özgürlüğünü etkilemektedir. Bir kalça operasyonu sonrası iyileşme yaşlı bir bayan olsun, arka şikayetleri ile bir inşaat işçisi veya bir yaralanma ile bir sporcu - hepsi kendi olanaklarında engellenmektedir. Bu gibi durumlarda, ağrı genellikle önemli bir rol oynar. Bir fizyoterapist olarak, onların pratisyen ve / veya uzman tarafından size sevk hastalara yardımcı olmak için emrinde teknikleri ve araçları bir dizi var. Bazen, şikayetlerini gidermek mümkün bazen onları önleyebilir ve bazen insanların sınırlamalar dahilinde en iyi şekilde yönetmek için yardımcı olabilir. Sen, hastaları değerlendirmek fizyoterapi tanı yapmak, tedavi planları hazırlamak, hastalara katılmak ve alıştırmalar ve önlenmesi konusunda, örneğin, onlara bilgi verir. Yapmanız her şey bozukluğu arkasında olmak insana odaklanır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

If you choose to study at Hanze University of Applied Sciences, Groningen, you will be joining a learning community where we bring education, applied research and the business field together. And on t ... Devamını oku

If you choose to study at Hanze University of Applied Sciences, Groningen, you will be joining a learning community where we bring education, applied research and the business field together. And on top of that, you will be living in the best student city of the Netherlands. Daha Az
Groningen , Groningen , Leeds , Vilnius , Assen + 4 Daha fazla Daha az