Farmasötik Bilimlerde MS

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

* Güz 2020 Kabul için Son Başvuru Tarihi - 1 Haziran 2020 *

genel bakış

USC Eczacılık Fakültesi'nin multidisipliner yüksek lisans programlarının mezunları , akademi, endüstri ve devletin önde gelen kurumları tarafından aranıyor. Farmasötik Bilimler Bilim Ustası, ilaç kimyası, hesaplamalı kimya, eczacılık, farmakokinetik, farmakodinamik, immünoloji ve moleküler ve hücre biyolojisini kullanarak, ilaç sunumu ve hedeflemede uygulamalı araştırmaların yanı sıra temel ve vurgulu araştırmaları vurgulamaktadır.

120443_business.jpg

kabul

Lisans veya yüksek lisans derecesine sahip adayları eczane, kimya, biyoloji veya ilgili diğer disiplinlerde kullanmak için davet edilir. Başvuru sözlü ve yazılı ingilizce ve organik ve fiziksel kimya, biyokimya, biyoloji, matematik, istatistik ve bilgisayar bilimi gibi temel bilimsel alanlarda yetkinlik göstermiş olmalıdır.

Kabul için başvurular Eczacılık Fakültesi Farmakoloji ve Farmasötik Bilimler Yüksek Lisans Kabul Kurulu tarafından gözden geçirilir ve öncelikle akademik mükemmellik temelinde değerlendirilir.

Son başvuru tarihi

Başvurular ve tüm destekleyici materyaller, bir sonraki Güz dönemi için kabul edilmek üzere 1 Eylül ile 15 Ocak arasında herhangi bir zamanda sunulabilir.

Güz dönemi için son başvuru tarihi 15 Ocak'tır. Programın son tarihi 15 Ocak'ta saat 11: 59: 59'da PST'de sona ermektedir. Kabul Komitesi tarafından seçilen başvuru sahiplerine kısa bir süre sonra kabul edildikleri bildirilecektir. Kabul kararları, ders dolana kadar alınmaya devam edecektir.

Kabul Kriterleri

Kabul Komitesi, aşağıdaki faktörlere dayalı uygulamaları değerlendirecektir:

1. Genel Not Ortalaması (GPA)

En az 3.0 not ortalaması gereklidir. Programımızla ilgili fen derslerinde elde edilen notlara özel önem verilmektedir (örneğin; kimya, biyoloji, biyokimya, farmakoloji ve matematik).

2. Lisansüstü Kayıt Sınavı (GRE) Puanı

153 Kantitatif ve 144 Sözel (yeni sınav) GRE veya 1000 bir kombine Sözel ve Kantitatif GRE puan (eski sınav) gereklidir.

3. Tavsiye Mektupları

Öğrencinin kabiliyeti ve kabiliyeti hakkında bilgili fakülteden üç mektup istenmektedir. Bu mektuplar, öğrencinin laboratuvar araştırmalarındaki deneyiminin, sözlü ve yazılı İngilizce iletişim kurabilmesi, motivasyon ve yaratıcılık ile öğrencinin akademik performansındaki diğer niteliklerinin kapsamlı bir değerlendirmesini sağlamalıdır.

4. Uluslararası Başvuru Sahipleri İçin TOEFL veya IELTS Puanları

En az 213 TOEFL (bilgisayar tabanlı) puanı gereklidir. IELTS 6.5 puanı, her grup skorunda 6'dan az olmamak üzere rekabetçidir; Her bölümde en az 20 olmak üzere en az 90 IBT puanı gerekir.

5. Araştırma ve Mesleki Deneyim

Öğrencinin araştırma ve mesleki deneyimi uygulama içinde iyi tanımlanmalıdır. Kariyer hedeflerini ve araştırma ilgi alanlarını, yayınlanmış makaleleri ve referans mektuplarını özetleyen kişisel bir bildiri dahil edilmelidir. Bu belgeler, kabul komitesine adayın Yüksek Lisans programında başarı için hazırlık hazırlığının değerlendirilmesinde yardımcı olacaktır.

Finansal yardım

USC Eczacılık Fakültesi Yüksek Lisans programına kabul edilen öğrenciler kurumsal finansal yardım için uygun değillerdir. Araştırma veya tez birimlerine kayıt yaptırırken öğrencilere laboratuarda çalışmak için ödeme yapılmasına izin verilmez. Yaz aylarında, fakülte danışmanları bireysel olarak düzenlenmiş bir maaş sağlayabilirler.

Derecesi Tamamlama Şartları

Gerekli Birimler

594A ve 594B (Yüksek Lisans tezi) de dahil olmak üzere en az 24 temel müfredat dersi (aşağıdaki Kurs Tekliflerine bakınız) ve mezuniyet için 28 toplam birim gereklidir. Çekirdek müfredat, ilaç keşfi, ilaç teslimi ve moleküler farmakoloji vurgulamaktadır

Araştırma

Araştırma programın herhangi bir noktasında başlatılabilir. Araştırma dışı yüksek lisans parçasını seçen öğrenciler, programlarında araştırma yapmak için seçebilir ve teşvik edilir.

Tez Tez /

Öğrencilerin yüksek lisans derecesi tamamlamak için iki parça arasında seçim yapabilirsiniz. İlk olarak, araştırma dışı yüksek lisans öğrencisi, bir tez danışmanı öğretim üyesi ile birlikte öğrenci tarafından belirlenen bir alanda ayrıntılı, kapsamlı bir literatür taraması yapmasını gerektirir. İkincisi, araştırma izi, öğrencinin programın ikinci yılında bir araştırma projesi yürütmesini gerektirir.

Her iki yolda da, öğrenciler, araştırma dışı pistte seçilen bilimsel alanı kapsayan veya araştırma projelerini açıklayan ve araştırma pistiyle sonuçlanan diploma gereksinimlerini tamamlamak için bir tez sunmalıdır. Tez ortalama 50-100 sayfa olmalıdır.

120407_Keck.jpeg

Kurs Olanakları

Lisansüstü öğrencilerinin eczacılık bilimlerinin çeşitli alanlarında bilgi sahibi olmaları beklenir. Aşağıdakiler program tarafından sunulan lisansüstü derslerdir (bazı dersler her yıl verilmemektedir):

 • PSCI 599 Farmakogenomik
 • PSCI 599 Proteomik
 • PSCI 651 İleri Farmasötik Kimya
 • PSCI 652L Yapısı-Etkinlik İlişkisi ve İlaç Tasarımı
 • PSCI 653L Biyotıpta Spektrometre
 • PSCI 654L Farmasötik Bilimlerde Hesaplama Uygulamaları
 • PSCI 655 İmmünofarmasötikler
 • PSCI 662 İleri Farmakokinetik
 • PSCI 663 Dozaj Formu Tasarımı ve Değerlendirmesi
 • PSCI 664 İlaç Keşfi ve Tasarımı
 • PSCI 665 Uyuşturucu Taşıma ve Teslimat
 • PSCI 666 Moleküler Yapısal Biyoloji
 • PSCI 667 Hücre İçi İlaç Teslimatı ve Hedeflemesi
 • PSCI 671 İlaç Metabolizması (Morfoloji)

Aşağıdakiler Moleküler Farmakoloji ve Toksikoloji alanında verilen yüksek lisans dersleridir:

 • MPTX 500 Moleküler Farmakoloji ve Toksikoloji
 • MPTX 501 Oksitleyiciler ve Serbest Radikallerin Toksikolojisi
 • MPTX 601 Moleküler Farmakoloji ve Toksikolojide Yöntemler
 • MPTX 602 Bilim, Araştırma ve Etik

Aşağıdakiler, Sağlık Bilimleri Kampüsü için “kampüs çapında” genel kurslar olarak sunulan lisansüstü derslerdir:

 • INTD 531 Hücre Biyolojisi
 • INTD 561 Biyokimya
 • INTD 571 Moleküler Genetik
 • PHBI 562 Sistemler ve Bütünleyici Fizyoloji
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Founded in 1905, the USC School of Pharmacy has played a key leadership role in both the advancement of the field of pharmacy and in the education of new generations of pharmacists and remains one of ... Devamını oku

Founded in 1905, the USC School of Pharmacy has played a key leadership role in both the advancement of the field of pharmacy and in the education of new generations of pharmacists and remains one of the nation’s foremost schools of pharmacy today. Daha Az