Epidemiyolojide MS

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

Epidemiyoloji Bilim Ustası, toplumlarda sağlık ve hastalık belirleyicileri üzerine araştırma yapan kariyerleriyle ilgilenenlere epidemiyoloji ve biyoistatistik kavram ve yöntemlerinde yoğun eğitim ve öğretim sağlar. Program, derinlik düzeyinde MPH'den farklıdır ve epidemiyolojik araştırmalar için gerekli becerilere yoğun bir şekilde odaklanmaktadır. Araştırmada daha yoğun eğitim almak isteyen sağlık çalışanlarını hedef almaktadır ve epidemiyoloji alanında doktora derecesine giden bir Pathway sunmaktadır.

Epidemiyoloji ve Nüfus Sağlığı Anabilim Dalı, nüfus, sağlık, hastalık, sakatlık ve ölümün belirleyicilerini terfi, kontrol ve önleme amacıyla belirlemeye çalışır. Halk sağlığı için temel bir disiplin olarak, halk sağlığına müdahale, politika ve kanunu geliştirmek, uygulamak ve değerlendirmek için gereken bilgilerin çoğunu sağlar. Epidemiyoloji ve Nüfus Sağlığı Anabilim Dalı, MPH konsantrasyonu, MS ve Ph.D. Epidemiyoloji derece. Bölüm ayrıca doktora yapmayı planlıyor. Sonuç Araştırmalarında yoğunlaşma.

Epidemiyoloji ve Nüfus Sağlığı Anabilim Dalı'nın misyonu:

 • Modern epidemiyoloji felsefesinde, ilkelerinde ve uygulamasında mümkün olan en yüksek kalitede eğitim ve öğretimi sağlamak.
 • En gelişmiş yöntemleri kullanarak popülasyonlarda hastalığın nedenleri ve sonuçları hakkında yenilikçi, disiplinlerarası bir araştırma yapın.
 • Çeviri araştırması yapar.
 • Yerel, eyalet ve federal düzeyde epidemiyolojik kapasite ve altyapının oluşturulmasına yardımcı olun.
 • Okul içinde ve üniversite genelinde disiplinlerarası öğretim ve sağlık araştırmalarını teşvik edin.
 • Bölge genelinde büyük bir eğitim, araştırma ve hizmet sağlayıcısı olarak tanınmaya başlayın.

Kabul şartları

Önceden bir bakalorya derecesine veya daha ileri bir dereceye sahip, bölgesel olarak akredite bir üniversiteden veya kolejden uygun bir çalışma alanında olan öğrenciler epidemiyoloji alanında MS programına hak kazanırlar. Matematik ve / veya istatistik ve biyolojik veya sağlık bilimlerinde (örneğin, biyoloji, biyokimya, anatomi, fizyoloji ve / veya mikrobiyoloji) önceki kurslar şiddetle önerilir. Yeterli ders öncesi veya bu alanlarda tecrübe sahibi olmadığına karar veren adayların ek ders almaları gerekebilir.

 • SOPHAS aracılığıyla resmi başvuru
 • Başvuranın epidemiyolojiye olan geçmişini ve ilgisini açıklayan tek sayfalık bir kişisel ifade
 • İki tavsiye mektubu
 • Lisans not ortalamasında 4.0 üzerinden en az 3.0
 • Resmi GRE skorları, son beş yıl içinde alınmış. Nicel ve sözel bölümlerin her birinde yüzde 50'den yüksek puan alınması önerilir.
 • Varsa, en az 90 iBT puanla Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL) veya en az 6.5 puan ile IELTS

Program iki yıllık kurs ve tez araştırması ve hazırlığı programı olarak tasarlanmıştır. Öğrencinin, gerçek araştırmanın çoğunun yapıldığı son yarıyıldan önce tez araştırmasını geliştirmesi ve planlaması beklenir.

Kariyer

Epidemiyologlar, halk sağlığının hem ön planda hem de hastalığın, sakatlığın ve ölümün kontrolünde ve önlenmesinde çalışmakta ve toplumdaki risk faktörlerini ve sağlık sorunlarının nedenlerini araştıran sahnelerin arkasında çalışmaktadır. Epidemiyologlar, popülasyonlardaki sağlık göstergeleri hakkında tarama ve gözetim sistemleri aracılığıyla veri toplayarak halk sağlığında kilit bir rol oynamaktadır. Bulaşıcı hastalık salgınlarını tespit eder, araştırır ve azaltır, sağlık ve hastalık tarama ve sürveyans programlarını ve hastalık kontrolü ile birincil ve ikincil önleyici müdahaleleri tespit ederiz. En önemlisi, sağlık politikası ve tanıtımının yanı sıra tıbbi tedavinin yönlendirilmesine yardımcı olan hastalık etiyolojisi hakkında yeni bilgiler üretiyoruz.

Topluluk Ortaklıkları

James Graham Brown Kanser Merkezi ile ortaklıklar, nikotin aşısının kullanımı, insan papilloma virüsü (HPV) aşısının rahim ağzı kanseri önleme için kabulünü değerlendiren ve epidemiyoloji ve biyoistatistik gereksinimleri ile destek alanını değerlendiren bir nikotin aşısı kullanımı gibi alanlara odaklanan kanser önleme girişimlerini içermiştir.

119899_UofLMarketing-96.jpg

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Louisville is a state-supported research university located in Kentucky's largest metropolitan area. It was a municipally supported public institution for many decades prior to joini ... Devamını oku

The University of Louisville is a state-supported research university located in Kentucky's largest metropolitan area. It was a municipally supported public institution for many decades prior to joining the university system in 1970. The University has three campuses. The 287-acre Belknap Campus is three miles from downtown Louisville and houses eight of the university's 12 colleges and schools. Daha Az
Louisville , Bellemeade , Louisville + 2 Daha fazla Daha az