Ekokardiyografi Kursu

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Ekokardiyografi teknisyeni, tanı amaçlı tıbbi ultrason alanında uzmanlaşmış bir konsantrasyondur. Echo Technologist, kalp anatomisini, oda büyüklüğünü, genel kalp işlevini değerlendirerek, kalbin ve çevresindeki yapıların tanısal kalitede görüntülerini elde etmek ve yorumlamak konusunda ustalaşmayı öğrenir. Program, akademik çalışmayı bir hastane veya klinikte klinik laboratuvar deneyimi ile koordine eder.


Echo Teknisyeni Ne Yapar?

Yankı teknisyenleri bazen ekokardiyograflar veya kardiyak sonograflar olarak adlandırılır. Bir yankı teknolojisi olarak birincil sorumluluğunuz, kalp hastalığını teşhis etmek için bir hekim tarafından kullanılabilecek verileri toplamaktır. Bir eko teknolojisinin iş sorumlulukları ve bir olmanız gereken eğitim hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Bir eko teknoloji, hastanın kalbini, özellikle damarlarının, arterlerinin, odalarının ve vanalarının işlevini analiz etmek için invaziv olmayan görüntüleme teknolojisini kullanmada uzmanlaşmış bir kardiyovasküler teknoloji uzmanıdır. Bir eko teknisyeni olarak, ana sorumluluğunuz bir hastanın kalbinin görüntülerini almak için tıbbi teşhis görüntüleme makinelerini kalibre etmek ve kullanmak olacaktır. Yatarken ya da bir koşu bandında yürüyorken kalplerini izlerken bir hastayı konumlandırmanız gerekebilir. Birçok farklı hastayla çalıştığınız için mükemmel iletişim becerilerine sahip olmanız gerekir. Yapmanız gereken diğer görevler arasında, hastalara prosedür hakkında konuşma, kalplerin birkaç görüntüsünü alma ve kalbin farmakolojik strese karşı tepkisini araştırmak için hastalara ilaç verme yer alır. Bu programın mezunlarına verilen pozisyonlar arasında orta düzeyde invaziv kardiyoloji teknisyeni, ekokardiyograf, vasküler sonografi ve / veya ultrason / sonograf laboratuvar teknisyenine orta seviye asistan bulunmaktadır.


Ekokardiyografi programı aşağıdakilerden oluşur:

 • Terminoloji, Anatomi, Fizyoloji (Ders)
 • Fizik
 • Fizik
 • Vasküler I (Anlatım
 • Vasküler II (Anlatım
 • Ekokardiyografi I (A
 • Ekokardiyografi II (A
 • Externship (bir sağlık ortamında)


Bu programın başarıyla tamamlanması üzerine, mezunlara bir bitirme sertifikası verilir. Ekokardiyografi programı öğrencileri, aşağıdaki ekokardiyografi, hasta yönetimi ve klinik tıp, ultrason fiziği ve enstrümantasyon, kardiyovasküler hastalıklar ve terapötik önlemlerin patofizyolojisi, 2D alanında eğitim ve gözlemleme fırsatına sahip olacaklar.

Ekokardiyografların Kaliforniya'daki eyalet lisansı gereksinimlerini karşılaması gerekmese de, Amerikan Diagnostik Tıbbi Sonografi Kayıtları (ARDMS) gibi kuruluşlar, kayıt dahil olmak üzere kimlik bilgisi yoluyla Ekokardiyografi Teknisyeni'nin bilgi ve becerilerini belgelemektedir. Kayıt, bireyin mesleki duruşunun bağımsız, nesnel bir ölçüsü sağladığından, birçok işveren Kayıtlı Teşhis Kardiyak Sonograförleri (RDCS) kullanmayı tercih eder.

Ancak, bazı ekokardiyografi mezunları uzmanlık sınavlarına girebilir, ARDMS'den sertifikasyon uzmanlık sınavlarına katılmak için detaylı bilgi için ARDMS Sınavı Önşartı'na bakınız.

ARDMS'ye kayıt, Genel Sonografi Prensipleri ve Enstrümantasyon sınavı “SPI” nın ( ATI College Fizik modüllerinin / derslerinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, öğrenciler SPI sınavına başvurma ve derhal girme yetkisine sahip olmaları gerekmektedir), ayrıca Kayıt için gerekli sınavların geçmesini gerektirir. Diagnostic Cardiac Sonographer (RDCS) ve / veya Kayıtlı Vasküler Teknolog (RVT) referansları.

ATI College , 2002'den beri Kariyer Okulları ve Kolejleri Akreditasyon Komisyonu (ACCSC) tarafından Ulusal Akredite edilmiştir.


Önkoşul

Lise diploması, GED veya üniversite mezunu olan bireyler başvuruda bulunabilir. Her başvuru sahibi, üniversitelerinde öğrenim programına girmek için bir giriş sınavına (matematik ve İngilizce'den oluşur) girmelidir.


Sınıf Takvimi

Günlük Dersler: 18 ay, pazartesiden cumaya 08:30 ile 15:00 arası.

Akşam Sınıfları: Pazartesi'den perşembeye 27 ay, 17:30 - 21:30.

Başlangıç ​​Tarihleri ​​2018-2019

Tam zamanlı


Neden ATI College Seçmeliyim?

 • ACCSC tarafından ulusal olarak akredite
 • Hak kazanan kişiler için Devlet Mali Yardımı
 • Esnek gün ve akşam saatleri
 • Gerçek hastalarla gelişmiş uygulamalı eğitim
 • Geniş bir çeşitlilik fırsatları
 • Özel Fakülte ve Kadro
 • Kariyer yerleştirme yardımı
 • Küçük boy sınıfları
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

With over a decade of experience teaching allied health programs, ATI College is a leader in general ultrasound and echocardiography education. Program curriculums are comprehensively designed to full ... Devamını oku

With over a decade of experience teaching allied health programs, ATI College is a leader in general ultrasound and echocardiography education. Program curriculums are comprehensively designed to fully and completely prepare you for an exciting career in the health-care industry. Daha Az
Norwalk , Los Angeles + 1 Daha fazla Daha az