Eczacılıkta Yüksek Lisans Eğitim Programı (Yüksek Lisans'a giden 5 yıl Lisans)

Genel

Program açıklaması

Eczacılık Fakültesi Eczacılık alanında beş yıllık bir Yüksek Lisans Eğitim Programı sunmaktadır (5 yıl)

2020/2021 için alınan girişler şimdi AÇIK. Son başvuru tarihi 11 Eylül 2020'dir.

2009/10 akademik yılından başlayarak, Eczacılık Fakültesi 2005/36 / EC Avrupa Birliği Direktifi ile uyumlu Eczacılık beş yıllık bir Yüksek Lisans Eğitim Programı sunmaktadır. Çalışma, bir kredi sistemine dayanmaktadır ve öğrencinin istenen kariyeri gibi alanlarda kariyerlerini kolaylaştırmak için yapılandırılmış çok çeşitli seçmeli dersler sunmaktadır.

  • madde sentezi ve analizi
  • analitik değerlendirme
  • biyolojik etki değerlendirmesi
  • moleküler Biyoloji
  • temel farmakolojik ve klinik araştırma
  • Eczacılıkta eczacılık ekonomisi ve yönetimi
  • pratik eczane

Giriş sınavları, biyolojiden (botanik dahil) yapılan yazılı sınav ve birer puanla verilen iki dersten her birinin 40 sorusuna doğru cevap veren kimyadan ibarettir. Bu nedenle mümkün olan maksimum puan 80 puandır. Giriş sınavı çevrimiçi yapılır. Gelecek akademik yıl için öğrenim ücreti 6 700 Euro olarak belirlendi. Öğrenciler ülkelerinde hem bireysel olarak hem de sözleşmeli kurumlar aracılığıyla başvurabilirler. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen eczanede Çalışma Ofisi ile iletişime geçin (@) vfu.cz

Müfredat

Brno'daki Eczacılık Fakültesi Müfredatı, çok çeşitli seçmeli dersleri ile öğrencilere ilgi alanlarına ve arzu ettikleri kariyerlerine göre çalışmalarını profilleme konusunda inanılmaz bir esneklik sunar. Ana alanlar farmakoloji, farmakognozi, uygulamalı ve sosyal eczane, tıbbi kimya, mikrobiyoloji ve farmasötik teknolojisidir.

Çalışmaların seyri

Çalışmaların akışı, tüm öğrenciler için adil tedavi sağlayan Çalışma ve Sınav Yönetmeliği ile düzenlenmiştir.

Giriş koşulları

Eczacılık Fakültesi'ne başvuranlar ortaokul mezunu olmalı ve final sınavı (veya eşdeğeri) belgesi sunmalıdır. Başvuru sahipleri, ortaokul düzeyinde biyoloji ve kimyada yazılı sınavları içeren giriş sınavını başarılı bir şekilde geçmelidir.

Mezuniyetten sonra

Eczacılık yüksek lisans derecesi mezunları, ileri yüksek lisans devlet sınavına girme ve ileri yüksek lisans tezini savunma hakkına sahiptir. Başarılı savunma sonrasında başvuru sahiplerine "Eczane Doktoru" derecesi verilir (PharmDr.)

Mezunlar da doktora devam edebilir. Çalışma, Eczacılık Fakültesi 3 alanda doktora çalışma programı sunmaktadır: Farmakognozi, Tıbbi Kimya ve Farmasötik teknoloji.

Kariyer

Mezunlarımız, örneğin ABD, İngiltere, İrlanda, Hollanda, Norveç, İspanya, Fransa, İsviçre, Yunanistan, Almanya, Güney Kore veya Japonya gibi dünyanın her yerindeki eczanelerde, ilaç firmalarında veya ilaç laboratuvarlarında çalışmaktadır.

Zentiva, Teva, Ratiopharm, Novartis ve AstraZeneca, mezunlarımızın çalıştığı en kayda değer şirketler.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Here at the Faculty of Pharmacy, we not only offer high quality and practice-oriented education of future pharmacists who can later on specialise on one of many fields in pharmaceutical world, we also ... Devamını oku

Here at the Faculty of Pharmacy, we not only offer high quality and practice-oriented education of future pharmacists who can later on specialise on one of many fields in pharmaceutical world, we also provide the unforgettable experience of international student life in one of the most beautiful cities in Czechia! Daha Az